petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu hastalığın tedavisini bilen var mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan77 tarafından 14 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba, Öncelikle hastalığın adı nı bilmiyorum bulaşıcımı bunuda bilmiyorum bulaşma ihtimaline karşı ayrım yaptım bu hafta 2 kuşumu kaybettim 2 sinde de gözlemlerim aynı oldu kuşun kursak bölgesi şiş ve yem yemiyorlardı sürekli uyuyorlardı yem yemek istesede yiyemiyordu böyle bi durum söz konusu tahminim kursaklarının şişkinleşmesinden dolayı olduğu yönünde. şimdi bu durumda 1 kuşum daha var. kursak bölgesi biraz şiş ve durgun iştahsızlıkta var henüz başlangıç aşamasında hastalığı çoğu zaman uyukluyor bu hastalığın adı ne dir tedavisi varmıdır varsa nasıl tedavi ediliyor şimdiden teşekkürler.

2. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    hasta olan kuslarinizin diskilari fosforlu yesil renk mi idi? ve kuslarin yanina yaklastiginizda pis bir koku aldiniz mi? kuslarin nefesleri pis kokuyor muydu?Bir de kus kusar gibi kafasini yukari asagi salliyor muydu?

#2 Korhan KARAOREN, 15 Mart 2016
    Son düzenleme: 15 Mart 2016
  3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun kaan bey anlattığınız şekilde bende 1 kuşumu kaybettim soğuk algınlığı zannettim.yem yemiyordu sadece çok az su içiyordu.sürekli kabarık yerde duruyordu,gaga altındaki tüylerin ıslanması ile boğaz kısmında şişlik farkettim.gagasını açınca içinde iltihap türü şeyler vardı sarı renkte [MENTION=14497]Korhan KARAOREN[/MENTION] beyin dediği şekildede kafasını sallıyordu kötü kokuda vardı ağzında.nedir bilmiyorum ur zannettim ve sonuç olarak kurtaramadım.

Sizin kuşlarada üzüldüm bulaşıcımıdır diye merak ediyorum.ben hastalandığını farkettiğim an başka kafese ayırmıştım.

5. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    kafasını aşşağı yukarı sallamıyorda ağzını açıp kapatıyor sürekli sanki boğazına bişey takılmış gibi. kusmaya çalışıyor gibi. kötü bi koku almadım kuşlardan

6. YakupEmsalsiz

YakupEmsalsiz New Member

Beğenileri:
    0
    Benim bi kuşum dada aynı problem vardı kursak mantarı olduğunu öğrendim hemen ayırdım

Sayfayı Paylaş