Karadeniz Pet

Bu iki dolandırıcıya dikkat edelim

Mehmet Yılmaz

Meraklı Üye
1.si mehmet acar, başka üyelik isimleriylede üye foruma.
2. si serasvaboden

Bugün benden kuş aldılar, parasını vermeden arabayla basıp gittiler giderkende mehmet acar'ın yanındaki kız hakaret etti.
İşin parasında veya kuşunda değilim. mehmet acarla 2-3 defa alış veriş yapmamıza rağmen bu terbiyesizliği yapması ve zamanımı çalmaları.

Elbet birgün kendisi elime geçecek, mezhebi geniş değilse evimi ve adremisi bilmekte kendisini beklerim. O yanındaki kızıda yaktı, hangi manada yaktığını bugün yarın anlayacak buraya yazmaya gerek yok ne yapacaklarımı.

3-5 kuruş için dolandırıcılığa, oyun oynamaya gerek yok oysa. Kapıma gelip ihtiyacının olduğunu söylemesi bile yeterli olurdu. Kendileri kaşındı ;)

Kötü olmuş yaşadığınız olay, fakat bence gerekte yok böyle hakaretlere diye düşünüyorum. Empati kuruyorum sinirlisiniz anlıyorum da fakat işte insanları uyarmanız yeterli olacaktır (hakaretsiz)

Valla onların yaptığımı hakaret yoksa benim ifadelerim mi haakret bunu tartmak gerekir.
Tabi altta kalmıcam bunun, bu gece o kzıın telefonu zıngır zıngır çalmazsa ne olayım :)
Sağolasun baya kerizmiş, twit nikiyle üye olmuş foruma. Bu da benim için güzel bir koz.

Abi unutma Allah intikam alanların en hayırlısıdır. bence sana büyüklük biraz sabır birde yoğurdu üflemek düşer..

Kısasa kısas haktır. Bir müslümanın başka bir müslümana hakareti helal değildir. Elbette ki affetmek büyüklük olsada kısasa kısasta en büyük hakkıdır kişinin.

Afetmek doğru değil kısasa kısas yapılmaksı en büyük doğruluktr haktır. Bunun için sabırsızlıkla bekliyorum, dediğim gibi mezhepleri geniş dğeilde, ar damarları çatlamamışsa, namus diye kavramları varsa evimi biliyorlar telefonumuda bekliyorum. Yapacağım kısas onların namusunu ve şerefini etkileeycek bir şey olacak çünkü.

Kısasa kısas haktır. Bir müslümanın başka bir müslümana hakareti helal değildir. Elbette ki affetmek büyüklük olsada kısasa kısasta en büyük hakkıdır kişinin.

Abi sende yangına körükle gidiyorsun :)
Bide bu düzenlenmiş hâli foruma daha yakışır olmuş

Yangına körükle gitmek demiyelim biz ona. Hakkını yedirmemek desek daha yerinde olur.

Bana sorarsanız mevcut durum dolandırıcılıktır ve suçtur. Dolayısı ile gidip şikayet etmek en doğal haktır. Aksi davranışlarda haklı iken devlet nezdinde haksız konuma düşmekte vardır.

Kusu gectim. Kiz arkadasini goturup bu isi yapan adamin delikanligindan suphe ederim. Yarin obur gun para icin kiz arkadasinida satar namussuz

kısasa kısası kişiler değil o insanlardan sorumlu olan kişiler yapar karıştırmayın. hakkımı alayım derken hakka girmiş olmayın benden söylemesi...yani şöyle örnek vermek istedim akrabamı öldürdü diye birini öldürürsen bu kan davasına dönüşür ama o kişi adam öldürdüğü için devlet tarafından cezası ölüm olarak belirlenirse bu kısasa kısas olur hak yerini bulur... ama şu durumda böyle bişey mümkün olmadığı için Allah a havale etmek en döğrusu bence abim ...gidip şikayet edebilirsiniz ama aklınızdan geçenleri uygulamaya koymayın bence..

Moderatör tarafında düzenlendi:
öncelikle geçmiş olsun.bunun adı dolandırıcılık değil resmen hırsızlık.aranızdaki diyalog nedir bilemeyiz fakat.kendimi sizin yerinize koysaydım karakolda alırdım soluğu.hırzıslığın büyüğü küçüğü olmaz

hakkınızı aramanızı tavsıye ederım bız onların yavrularını gormek ıcın neler yapmıyoruz ki gunumuz onlara bakmakla gecıyor emek vereceksınız onları yetıstırmek ıcın biriside gelıp kuşlara konacak hak haktır.saygılar

ayıp etmiş bu tarz şeylerin olması beni gercekten üzüyor

:D hocam onlar arabayla kaçarken siz nerelerdeydiniz :D koptum valla

öncelikle geçmiş olsun.bunun adı dolandırıcılık değil resmen hırsızlık.aranızdaki diyalog nedir bilemeyiz fakat.kendimi sizin yerinize koysaydım karakolda alırdım soluğu.hırzıslığın büyüğü küçüğü olmaz

katılıyorum okan abi....

gecmis olsun ahmet kardeşim.

akil vermek gibi olmasın her ne olursa olsun hakkini aramanın başka yollarida var adamin telefonu arabasının numaralarini ver polise otur keyfine bak hakli iken haksız duruma düşürme kendini güzel kardeşim

Geçmiş olsun öncelikle. Twitter hesabı Sera Alkan mı?

oysa,kapıma gelip ihtiyacının olduğunu söylemesi bile yeterli olurdu.

Bundan başka tatlı bir dil varmı yav?
şerefsizlik ,namussuzluk,hak tecavüzcülüğünden,haysiyetsizlikten,düzenbazlıktan,yavşaklıktan, ............................................................................................................................................................................................................................................................................................................ Nokta başka birşey yapılmamış.