petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu iki üründe olmalımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Erdal Arıcan tarafından 24 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    ş8d32a161a7def5e2af77dcc210800245.jpgquik-gaga-tasi-dogal-kalsiyum-500x500.jpg Arkadaşlar quik marka mürekkep balığı kemiği kullanıyorum,bilmiyorum gerçekten öylemi yoksa açık ambalajsızmı alsam?neyse bunun yanında şu iki ürünü kullanmalımıyım faydaları farklı herhalde,bu arada site yenilenmi emeklerine sağlık düzenleyen arkadaşların resimide hemen yükleyebiliyoruz pratik olmu:)

2. Emir

Emir Moderator

Beğenileri:
    5
    Merhaba Erdal bey,mürekkep balığı kemiğinin markası farketmez piyasada ki tüm ürünler aynı işi görürler. Mineral blok kafeslerimizde olmalı fakat gaga taşına gerek olmadığını düşünüyorum ben. Bir kafeste mineral blok ve mürekkep balığı kemiği olması yeterlidir.

Erdal Arıcan bunu beğendi.
  3. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Emir bey sağolun,bu alcıdan gaga taşı yapılıyor dedikleri üstteki ürünmü.

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    Merhabalar..
    alçıdan yapılan altta olan gaga taşıdır üstteki mineral blok
    mineral blok ve kalamar kemiği ihmal edilmedi sürece kafes de kum uda varsa bence de gerek yok gaga taşına . Gaga taşını en çok gaga larını bileylemek düzeltmek için kullanıyorlar kullanırsanızda zararı olmaz kaliteli oldu sürece

5. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Kum olarakta quik anasonlu kum var piyasada bu markadan başka bulamıyoruz ama kum bitince grit kum almayı dusunuyorum öneriler o yönle benim kum ince kum gibi beyaz içerisindede midye kırıkları var okadar.

6. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    727
    Anosonlu grit kum tavsiye ederim iyidir hem iştah açar hem hazmı kolay olur tek dikkat etmeniz gereken aldınız kumun içinde midye kabukları, kuş toprağı, kuş kömürü mutlak olsun

7. Emir

Emir Moderator

Beğenileri:
    5
    Kuş kumu konusunda da 1 part anasonlu ince kuş kumu 1 part grit daha kaba kuş kumu kullanıyorum ben her zaman aynı besini almaları gerekmediği gibi aynı kum da gerekmek ürün değiştirmekte fayda var, Witte molen grit iyidir veya vitasand online magazalarda bir çok kum çeşidini bulabilirsiniz,İyi Forumlar.

8. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    727
    Whitte molem anasonlu grit kum + kuş kömürü + organik kuş toprağı karıştırıp kullanıyorum çok fark ediyor tavsiye ederim

9. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Bunların üçüde ayrı ayrı sanırım alıp karıştıracağız.

10. Erdal Arıcan

Beğenileri:
    48
    Markaları nelerdir acaba.

11. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    43
    Tek çift besleyenler için Anasonlu kuş kumu marka farketmez,Çok kuş besleyenler içinse Deniz kumu tavsiye ederim.Eğer deniz kumu yoksa çevrede vitasand kum var uygun fiyatlı hemde kaliteli onu tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş