Karadeniz Pet

Bu ishal ne illet bişey

drsn_19

Meraklı Üye
Kuşlarda ishal hastalıgı insanlarda kanser gibi birşey heralde 2-3 gündür ne yaptıysam kurtulamadı kuş şuan öldüm ölecek edasında tünek sallana sallana zor duruyo vr bu satırları yazarken de öldü heralde. Haslanmıs patates vitamin elma sirkesi hiç bişey faydası yok

ceren s hanımın bu konu hakkında bir kaç yazısı vardı araştır istersen

ceren s hanımın bu konu hakkında bir kaç yazısı vardı araştır istersen

Çamasır suyu ile olan yazısını okumustum. Evde de var su ile karıştırıp şırınga ile agzına versem bişey olur mu ki ? suan can çekişiyo içim gidiyo vala çaresiiz bekliyorum

Çamasır suyu ile olan yazısını okumustum. Evde de var su ile karıştırıp şırınga ile agzına versem bişey olur mu ki ? suan can çekişiyo içim gidiyo vala çaresiiz bekliyorum
bence o şekilde olmaz

başka yazılarıda vardı

patates değil hocam 5ml şırıngayı pirinç unu ve bebe bisküvisi ile yaptığın mamayı kursagı dolana kadar basacaksın kursak 5ml alır.

Petshoplardan alınacak avidare tarzı bir ishal ilacı veya çok ilerlemişe neo terramycin, vitaform, baytril, coxidin, baycox gibi ilaçlar kullanılabilir, kuş hayatında patates yememişe, bir de ishalin iştah kesildiğini düşünürsek patates haşlamasını hiç yemez.

Soğuk havalarda kuşa haftada 2*3 kere vitamin verin.Kaliteli bir vitamin olsun.Marul gibi yeşillikleri çok vermeyin.Ballı kimyasal kraker yerine darı dalı verin.Yemleride aynı marka ve kaliteli kullanırsanız hiçbirşey olmaz.Bu kadar kesin konuşuyorum.8 yıl baktığım kuş 1 kere bile ishal olmamıştı.
Bir insan kötü dandik birşey yerse nasıl midesi bozuluyor hemen? Bunlar daha hassas.Bunları düşünerek besleyin kuşları.

Geri