Karadeniz Pet

Bu işte bir gariplik var ?

Murat ÖZYÜREK

Paylaşımcı Üye
Eş diye aldığım kuşlarımın ikisinin de erkek olmasından şüpheleniyorum...çünki parçalı olana dişi dediler ama son günlerde aynı erkek gibi ötmeye başladı,kur yapmaya başladı,hatta erkeğe ayak atmaya bile ( erkek olan o kadar kur yapıyor daha bir kez cesaret edip parçalı kuşa ayak atmaya çalışmadı bile :) ) başladı.acaba parçalı kuş erkek mi ? yoksa dişiler de böyle mi yapar ? aynı cins kuşlar birbirlerini kaşır,yem yedirir,hatta birbirlerine kur yaparlar mı ? aynı cins iseler bu hayvanlar anlamıyorlar mı aynı cins olduklarını :) birde parçalı kuş erkeği çok hırpalıyor...sürekli gagasıyla ona vurup yanından kaçırıyor.

NOT:resimleri net çekemedim.ama ilerde daha net resimler yüklemeye çalıcam...

uQFKN.jpg

ILZMO.jpg

IkmyP.jpg

qzyl.jpg

Son düzenleme:
abi parçalı olan resme göre dişi erkeğinde tam damızlık .dişiler kızgınlıktan ayak atmalar olabilir bizzat şahit oldum buna normal durum.belki erkeğin hazır değil

abi parçalı olan resme göre dişi erkeğinde tam damızlık .dişiler kızgınlıktan ayak atmalar olabilir bizzat şahit oldum buna normal durum.belki erkeğin hazır değil

bu kuşlar bi garip ne yapıyorlar anlayamadım...kafeste birden çığlık atıyorlar kanat çırpıyorlar,yüksek sesle ötüyorlar..ama erkek dişiden çok korkuyor...parçalı kuşu 2 kere gördüm erkeğe ayak atmaya çalışıyor :) erkek korkusundan ötüyor,kur yapıyor ama ayağına atacak kadar cesaret edemiyor...ama geçen erkek kuşun kurlarına dayanamadı herhalde :) 2 kere çöktü ama erkek korkusundan yanaşamadı parçalı kuş da vurdu gagayı erkeğe tünek ten aşağı indirdi yazık kuşu :) o zaman biraz daha bekleyeyim öylemi gökhan...

biraz mama takviye yap kuşlara dişi kızmış fakat erkek hazır değil.çırpınmalarına gelince bişeyden korkmuş olabilirler.

ya benim dişide hazır bayabi burnu kahverengi oldu ama erkekte iş yok galiba ama paso yuvalıktalar bende anlamadım gitti :)

mama verince de dişi hemen ishal oluyor...(havuç,brokoli,irmik,yumurta yaptığım mama içeriği)...erkek tamam kızışmış sürekli kur yapıyor,sesi hiç susmuyor,dişiye yanaşıyor ama dişide hiç tepki yok.erkeğe öylece boş boş bakıyor,biraz kızarsa da vuruyo gagayı tünekten aşağı atıyor...dişi çok ilgisiz...

Merhaba arkadaşlar dişi muhabbet kuşuma 1 hafta önce eş aldım(dişi 2 yıldır benimle alışık bize ve konuşuyor).Dişi erkeğe kur yapıyor ayak atıyor ama erkek karşılık vermiyor.Bazen erkeği dövüyor(kafeste vuruyor dışarı çıkarınca hiç vurmuyor).Yani garip değilmi?

Geri