Karadeniz Pet

Bu işte yeniyim bir kaç sorum var

• Konbuyu başlatan Burak Boyacı
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Boyacı

Guest
Öncelikle herkeze merhaba,Muhabbet kuşu almaya karar verdim ve 1 haftalık bir arastırma yaptım ve petshoplardan alınan kuslar pek fazla alısmıyormus ve genellikle büyük muhabbet kusları satıyorlarmıs belki yavru vardır diye dolastım petshopları ve gercektende 2-4 aylık muhabbet kusları yokmus internetten arastırdım bazı sitelerden ve muhabbet kusu üreticisi buldum bulundugum sehirde aradım anne altından yavru istediğimi söledim oda 2 gün sonra gel dedi bende bugun hazırlık yapayım dedim ve kafes vs. aldım şimdi sizlere sormak istediğim sorular var :confused:
1-kuşu ilk eve getirdiğimde ne yapmalıyım ?:confused:
2-Kuş bana ne kadar sürede alısabilir ?
3-Kuşu Elime Nasıl Alıstırabilirim ?
4-Nasıl Konusturabilirim ?
5-Hint Bülbülüm var ona yem almıstım onun yeminden yermi ?
6-Akıllı yemlik duymustum ve heves edip aldım nasıl kullanılacağına dair hiçbir fikrim yok nasıl kullanabilirim ?
7-Bazı arkadaslar kusun tüneğinde ayna olmalı diyor bazıları ise sakın koyma sana alısmaz diyor ne yapmalıyım ?
Sorularım şimdilik bu kadar bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim
Teşekkürler :):confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum oyun arkadaşi kuş istiyorsan 1 2 aylık kuş alirsan daha iyi ve daha cabuk alişacaklardir buyuk olan kuşlar tecrubeli oldugu için onlari kandırmak biraz daha zor yavrular herşeye meraklı olurlar o yüzden 1 2 aylık daha iyi ...

öncelikle ilk 15 gün kuşu salma eline alma... arasıra tüneklerini çıkarıp kafesin içine eline sok kendisi elini tünek gibi kullanacaktır, bu sayedede seni yadırgamaz, 15 gün sonra saldığında senden kaçmayacaktır...
yavruluk döneminde oyuncak ve ayna alma korkar... salıncak alabilirsin...

Geri