petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu kadar su içmesi ve dışkı normal mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aysu GÖKTÜRK tarafından 21 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Jumbo bi muhabbet kuşum var.Günde 2 parmak kadar su içiyor.Hatta bazen daha fazla.Eski kuşlarımda suyun seviyesindeki değişmeyi bile fark etmezdim.Bu kadar su içmesi normal mi sizce.Malum İzmir sıcağı ve hayvan çok tüylü.Sırf su içse endişelenmicem ama dışkısı da su şeklinde çıkıor zaman zaman.Katı çıktığında da tam halka oluşmuor,sıvımsı yine.Bu arada eve geldiği ilk zamanlar böyle değildi.Geçen gün halsizlik de baş gösterince avidiareye başladım.Umarım yanlış bişi yapmıorumdur.

2. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Bu arada tüye de gircek gibi ama tam girdi sayılmaz.Bu halsizlik ondan mı yoksa ishal de ondan mı çözemedim.

3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Yani ishalde olabilir fotoğraf görmeyince burdan gelişi güzel tedavi vermek doğru olmaz.
    Belki sen farketmeden banyo felan yapıyordur,oynarken döküyordur.Bir foto ekleyin.

4. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Sanırım ishal.Kafes altındaki kağıttan yorum yapmıorum sadece, poposundan direkt saf su renginde dışkıladığını gördüm çünkü.Bugün avidiare üçüncü günü ve olumlu yönde gelişme var şükür.Benim merak ettiğim kuşun yazın 2 parmak kadar suyu bi günde içmesi normal mi? Dediğim gibi önceki kuşumda suyun seviyesi değişmezdi.Bunda gözle görülür fark oluyor.Böbreklerinde bi sorun varsa ya da şeker has. falan varsa die korkuorum

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    yaz aylarında olabiliyor benim de jumbo bir takım ım günde 20cc su içerken suan yavruları var ve 100cc lik suluğun dibine geliyor akşama kadar o yüzden kesin birşey söylemek zor. aşırı su içti zamanda dışkıda idral fazla olabiliyor avidare kullanımı başarılı fakat yem olarak sadece aspur ve dal darı verin 2 gün ve isal i tamamen geçtikten sonra mutlak ilacın arkasına 2 gün multi vitamin kullanın. hastalık sürecinde mama vermeyin eyer yedirebilirseniz haslanmış patates verirseniz faydasını görürsünüz

Aysu GÖKTÜRK bunu beğendi.
  6. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Teşekkür ederim,dediklerinizi yapıcam.Verdiğim ek gıdaları seviyor zaten,şimdi patates haşlıorum.Elimde Nekton S var.Onu da antibiyotik kullanımı sonrası veririm.Su kullanımına dair verdiğiniz örnek de içimi rahatlattı.Sanırım bu kadar tüylü kuş için içtiği miktar çok anormal değil.Sağ olun detaylı cevabınız için.

Sayfayı Paylaş