Karadeniz Pet

Bu kafes yavrulamaya engel mi?

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar biliyorsunuz, yahut bilmeyenler için, önceki kafesim silindir ve yuvalık takamıyorum diye kafesi değiştirdim. Böyle bir kafes almıştım, Bende biliyorum düz olmalı dikdörtgen olması daha iyi.. Fakat alışılmış kafeslerden bıktığım için değişiklik yapıp böyle denemek istedim nasıl olacak diye.. Sonuçta sürekli aynı yer beni bunaltıyor, kuşlar içinde değişik bir atmosfer istedim sanırım artık sebebi her neyse bende emin olamıyorum şu an ne yaptığımdan ama kesinlikşe bu konuda çok tedirginiö ve kafesi değiştirmeyeceğim ve konu hakkında görüşlerinizi merak ediyorum :) Kafesi de kıtır kıtır kestim fakat uzun süredir tedirginim. Bu kafes yavrulamaya engel mi?Ekli dosyayı görüntüle 9841 Ekli dosyayı görüntüle 9842 Ekli dosyayı görüntüle 9843

Hiç bir kafes yavrulamaya engel değildir.sadece o kafes üretim kafesi degil.ama luşlarınız yerini benimseyip kendilerini güvende hissettikleri zaman vede siz kuşlarınız için mama takviyesi yaptıgınız takdirde yumurtalar gelir.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafesiniz uygun sıkmayın canınızı

Hiç bir kafes yavrulamaya engel değildir.sadece o kafes üretim kafesi degil.ama luşlarınız yerini benimseyip kendilerini güvende hissettikleri zaman vede siz kuşlarınız için mama takviyesi yaptıgınız takdirde yumurtalar gelir.

Dün versa gibi bir bilindik markanın hazır yemini aldım, pek yeniyorlar. İçinden nijer tohumunu yiyor özellikle erkek. Mama kabından alıp yemlerinin içine ekledim üstüne, dişi yemiyor pek. Hazır olduğundan mı? İrmik, bebe biskivüsi, nijer tohumu ve havuç ve yumurta kavuğu ile haşlanmış.. Bu şekilde mama yapabiliyormuşum. Ama sanırım onda da ölçüyü beceremedim geçen. Nasıl yapacağım?

Dün versa gibi bir bilindik markanın hazır yemini aldım, pek yeniyorlar. İçinden nijer tohumunu yiyor özellikle erkek. Mama kabından alıp yemlerinin içine ekledim üstüne, dişi yemiyor pek. Hazır olduğundan mı? İrmik, bebe biskivüsi, nijer tohumu ve havuç ve yumurta kavuğu ile haşlanmış.. Bu şekilde mama yapabiliyormuşum. Ama sanırım onda da ölçüyü beceremedim geçen. Nasıl yapacağım?
yarın detaylı bi şekilde anlatırım

Ben bu videodaki manayı yapıyorum kuşların manayı koyar koymaz yumuluyorlar:) burda kuru malzemenin yazılışını gösteriyor ama havuç ve yumurtanın ne kadar konması gerektiğini gosteriyor

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bu videodaki manayı yapıyorum kuşların manayı koyar koymaz yumuluyorlar:) burda kuru malzemenin yazılışını gösteriyor ama havuç ve yumurtanın ne kadar konması gerektiğini gosteriyor

Tamam buna da dikkat edeceğim, Versela Lega nın kuru mamasını aldım hazırda.. neden fazla rağbet gösterilmedi sizce?

Bazi kuslar hazir mama yada sizin yaptiginiz mamayi sevmeyebiliyor veya gec alisabiliyor. Zamanla alisacaktirlar siz inatla vermeye devam edin. Bir bir bucuk ay yaptigim mamayi oldugu gibi geri doktugum ciftim oldu ama sonunda onlarda yemeye basladi

Bazi kuslar hazir mama yada sizin yaptiginiz mamayi sevmeyebiliyor veya gec alisabiliyor. Zamanla alisacaktirlar siz inatla vermeye devam edin. Bir bir bucuk ay yaptigim mamayi oldugu gibi geri doktugum ciftim oldu ama sonunda onlarda yemeye basladi

Anladım, inat edeceğim

Genis dikdortgen kafeste ucar hoplayip ziplayabilirler bu kafesler tek kus icin disarda gezer zaten yem su uyumak icin girer genis buyuk herzaman iyidir
Evet bu benim silindire göre daha dar bir kafes, Bende bugün farkettim. Yavrulasınlar da, bende mayıs ayından sonraki herhangi bir ayda taşınacağım için yeni kafese olmaz ise orada geçerim artık İnşe'Allah bakalım. O zamana yavrularlar değil mi değil mi :D:D Forum olarak benden isyan etme noktasına gelene kadar siz yazacağım sanırım ben böyle usta :)

Evet bu benim silindire göre daha dar bir kafes, Bende bugün farkettim. Yavrulasınlar da, bende mayıs ayından sonraki herhangi bir ayda taşınacağım için yeni kafese olmaz ise orada geçerim artık İnşe'Allah bakalım. O zamana yavrularlar değil mi değil mi :D:D Forum olarak benden isyan etme noktasına gelene kadar siz yazacağım sanırım ben böyle usta :)
Nasip kismet :)

Valla sahsim adina ben keyif alarak okuyorum yazdiklarinizi :)

Valla sahsim adina ben keyif alarak okuyorum yazdiklarinizi :)

4 dönen bir kaynata gibiyim de ondan :D Uyanıyorlar beni görüyorlar uyuyorlar beni görüyorlar. Odamdan çıkmayacağım artık sanırım ama dayanamam ki :D Allah ım hayırlısı ile ruhlarını bahşetseydi yeni yavrularımızın İnşe'Allah da bende forumun altını üstüne getirse idim çığlıklarımdan. Acaba bu mu sorun acaba bu mu sorun diye diye mahvoldum, Bu kuşlar bana sabır nedir onu öğretmek için varlar sanırım :)

Yavru almak icin cok ugrasanlar var kalabalik olmasi ortamin iyidir kuslar gaza gelir suru psikolojisi hakimdir tetikler birbirlerini

4 dönen bir kaynata gibiyim de ondan :D Uyanıyorlar beni görüyorlar uyuyorlar beni görüyorlar. Odamdan çıkmayacağım artık sanırım ama dayanamam ki :D Allah ım hayırlısı ile ruhlarını bahşetseydi yeni yavrularımızın İnşe'Allah da bende forumun altını üstüne getirse idim çığlıklarımdan. Acaba bu mu sorun acaba bu mu sorun diye diye mahvoldum, Bu kuşlar bana sabır nedir onu öğretmek için varlar sanırım :)
Sizi gorsunler gorsunlerki alissinlar

Disi kizismis yavru alinabilecek durumda
O zaman her şey normal, kafeste sıkıntımız var ama bu kafes yavrulamaya engel değil. Tek problem benim yani, hocam "Ben" faktörü bunların arasına giriyor sanırım, yanlarında oturmakla video izlemekle vs vs arada yanlış mı yapıyorum ki? Ama o zamanda beni koridorda görüyorlar eğilip kafesten bakıyorlar bu kim diye. Göre göre alışsınlar istiyorum bu ilişkimize :D Gelin oğlumla arama giriyor sanırım :p

Geri