Karadeniz Pet

Bu kafes yavrulamaya engel mi?

Evet okaliptüs yapragi biti pireyi önlüyormuş onu bende duyduydum

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir yerde okumuştum ne kadar doğru yada etkili olur bilemem ama şey demişti yazan

Cift kuşlar birbirlerini öpüp kaşısalarda yuvalığa ilgi göstermedikleri sürece çiftleşmezler. Ben bu tür kuşlarımın yuvalığa ilgisini kazandırmak için yuvalığın içine kokusuyla ilgilerini çekip kuşları yuvalığa sokacak şeyler koyuyorum koyduğum şeyin kokusu kuşları yuvaya çekiyor yuvaya girip çıktıkça yuvaya ilgileri artıyor ve çiftleşme içgüdülerini artırıyor

Tarcin koyuyorlar ilgi cekecek kokulu guzel seyler yavru sesi dinletebiliyorlar var boyle bir suru uygulama

Bu arada şuna ne diyeceksiniz? Benim sarı oğlan böyle sesinin yankı yaptığı şeylere karşı çok ilgilidir. Bugün şunu farkettim, yuvanın dibine gidiyor içine girmese de içine ötüp duruyor sesi yankı yaptığı için sanırım çünkü aynı o tarzlarında ötüyor, genelde şişelere kafasını sokar yapardı. Aynı zamanda yuvanın bu girişteki tahta çubuğunu kemirdi bugün birkaç kez? Ama dişi hala ilgisiz

Tarcin koyuyorlar ilgi cekecek kokulu guzel seyler yavru sesi dinletebiliyorlar var boyle bir suru uygulama
Tarçın iyi fikir, yem ve mamalarına birazcık serpiştirdim bugün ben. Yuvaya da yapayım yarın, kokusunu alırlar değil mi? Biraz üstünden serpiştiririm

Cubuk seklinde tarcinlar var ondanda koyabilirsiniz yuvaya

Cubuk seklinde tarcinlar var ondanda koyabilirsiniz yuvaya

Toz halinde olmayan, evet biliyorum. Genelde ıhlamurun içine ya da kuşburnunun içine koyarız biz, Evde varsa hemen koyarım hatta şimdi bakayım. Bir iki tane yeter ondan, tek eksik okaliptüs yaprağı kalır

Bu arada şuna ne diyeceksiniz? Benim sarı oğlan böyle sesinin yankı yaptığı şeylere karşı çok ilgilidir. Bugün şunu farkettim, yuvanın dibine gidiyor içine girmese de içine ötüp duruyor sesi yankı yaptığı için sanırım çünkü aynı o tarzlarında ötüyor, genelde şişelere kafasını sokar yapardı. Aynı zamanda yuvanın bu girişteki tahta çubuğunu kemirdi bugün birkaç kez? Ama dişi hala ilgisiz
Ilk erkek girecek yuvaliga disiyi ikna edicek guvenilir olduguna tanitacak yuvayi disi ortamin elverisli oldugunu dusundugunde ciftlesmeye izin verecek

Ilk erkek girecek yuvaliga disiyi ikna edicek guvenilir olduguna tanitacak yuvayi disi ortamin elverisli oldugunu dusundugunde ciftlesmeye izin verecek
O zaman bu benim için çok güzel bir haber, ne kadar sevindim ne kadar centilmen romantik bir oğlan yetiştirmişim :p:p (doğalarında olan bir şeyi üatüme alıyorum şu an) :D:D Çok sevindim şu an inanılmaz sevindim, O zaman her şey güzel ilerliyor gerçekten. Şimdi bir tahmininiz var mı ustam?:)

Ya da sevinmeyeyim mi, sadece oyun ona göre yankı amaçlı mı yapıyor bunu sizce?

Ya da sevinmeyeyim mi, sadece oyun ona göre yankı amaçlı mı yapıyor bunu sizce?
Sevinmek bedava :)sevinin tabiki zaman garanti veren sizi kandiriyor demektir kimse muneccim degil olacaklari bir tek yaradan biliyor zaman vrrmek bana gore dogru degil nasip diyelim :D

Sevinmek bedava :)sevinin tabiki zaman garanti veren sizi kandiriyor demektir kimse muneccim degil olacaklari bir tek yaradan biliyor zaman vrrmek bana gore dogru degil nasip diyelim :D
Elbette elbette :D Ama bu iyi bir şey değil mi? Yani sırf amacı oyun ve yankı sesleri değildir değil mi :)

Emin olun o yuvaligin ne işe yaradigini cok iyi bilirler :) ic guduleriyle hareket ederler vakti geldiginde yumurtlar disi siz onlar yokmus gibi takilin

Emin olun o yuvaligin ne işe yaradigini cok iyi bilirler :) ic guduleriyle hareket ederler vakti geldiginde yumurtlar disi siz onlar yokmus gibi takilin
Tamam, öyle yapacağım. Çok saygılar çok teşekkürler usta :)

Bendede var öyle bir çift dişide erkekte sabahtan akşama kadar birbirlerine kur yapiyor ama ciftlesme yok yuvaya ilgi yok ikinizde birbirinize kur yapiyorsunuzda daha neyi bekliyorsunuz diyesi geliyor insaninda ama iste var bir bildikleri demek :)

Bendede var öyle bir çift dişide erkekte sabahtan akşama kadar birbirlerine kur yapiyor ama ciftlesme yok yuvaya ilgi yok ikinizde birbirinize kur yapiyorsunuzda daha neyi bekliyorsunuz diyesi geliyor insaninda ama iste var bir bildikleri demek :)

Ne kadar zamandır eşler? Olur herhalde değil mi yavruları? Kaç aylıklar? Kafamda yine bir sürü soru oluştu ne güzel :D:D

Ben onlari alali ne kadar oldu birden hatirlayamadim. Başka bir çift alıyordum sonra kafeste bunlari farkettim erkek kafeste ne kadar dişi var ise kur yapiyor öpüyordu ama en çok bu dişi ile ilgiliydi sürekli öpüşüp koklaşma halindelerdi hatta erkek ayakta attı dişinin üstüne. Öyle görünce bunlarıda alayım dedim. 2- 3 ay civarı oluyor sanırım yanlış hatırlamıyorsam yaşlarıda 8-9 ay civaridir

Ben onlari alali ne kadar oldu birden hatirlayamadim. Başka bir çift alıyordum sonra kafeste bunlari farkettim erkek kafeste ne kadar dişi var ise kur yapiyor öpüyordu ama en çok bu dişi ile ilgiliydi sürekli öpüşüp koklaşma halindelerdi hatta erkek ayakta attı dişinin üstüne. Öyle görünce bunlarıda alayım dedim. 2- 3 ay civarı oluyor sanırım yanlış hatırlamıyorsam yaşlarıda 8-9 ay civaridir

Hmmm, benimkilere biraz benziyorlar. Sanırım tek fark şu, ben bizim erkeğe dişi almak için petshop a gittiğim zaman bizimkinin yanında başka bir dişi vardı deniyorduk ve ben o sıra damızlıl kafeslerden başka dişi bakıyordum. Bu dikkatimi çekti, her erkeğim peşinden koşuyordu. Dedim bir de bunu deneyelim, 5. Denediğimiz eş buydu ve başardık İnşe'Allah :D:D

Sizce dişi kaç aylık sayın saygıdeğer ustalar? Gözlerinde gri bir çember var, erkek kuşuma göre hafif bir çember
20170328_021711.jpg

Ekli dosyalar

• 20170328_021713.jpg
    20170328_021713.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
Yaş tahmininde çok iyi olduğum söylenemez ama 5-6 aylik filan olmasi lazim dişi kuşun erkek daha büyük

Yaş tahmininde çok iyi olduğum söylenemez ama 5-6 aylik filan olmasi lazim dişi kuşun erkek daha büyük

Evet, erkeğin daha büyük olduğunu söylüyorlar

Erkek kuşlar dişi kuşlara göre daha erken eriskinliğe hazır hale geliyor. Genel olarak erkek kuş 4 - 6 aylık arasi dişilerde 6- 9 aylık arasindayken yavrulari oluyor

Geri