Karadeniz Pet

Bu kafes yeterli mi ?

• Konbuyu başlatan HASAN AYTAR
  • Başlangıç tarihi
H

HASAN AYTAR

Guest
Yuvalıkta 3 yumurta var yavrular atlayınca bu kafes yeterli olcak mı ?
KP3qY8.jpg
KP3qq6.jpg

dostum tam göremedim ama yuvalık girişine tahta bi tünek koy rahat rahat girip çıksın kuşlar.. yavrular yem kırınca ayrı bi kafese alman gerekcek diğer zamanlarda saten yeterli kafes..

Tavsiye için sağol hocam.. yem kırmayı öğrenince yavruları başka kafese mi alıyım ?

aynen o saatten sonra saten anne baba bakmaz muhtemelen ayrı kafese al tabana yem koy su koy orda bak ama yuva önüne rahat girip çıkmaları için tüneği unutma bi an önce koy

koydum bile hocam :) peki şey dicem yumurtanın en büyüğü 15 gün oldu ne zaman çatlar yumurta ?

dostum 4 yavrun olursa sorun olmaz ama 6 7 yavru olursa sonradan yavrular arasında kavga cıkabilir...

içimde küçük kafes hep ukte olarak kalıcak galiba.gözüme çok güzel görünüyor.bu tür kafeslerde kapı hep açık durmalı.kuş canı sıkılınca dışarı çıkabilmeli.benim kafes çifthane kuşum hiç çıkma gereği duymuyor.bıraksan hep içerde durcak :D

maalesef yeterli olmayacaktır kafes zaten küçük birde tüm yumurtaların dolu olduğunu düşünürsek yavrular çıkınca sığamazlar..daha büyük bir kafes alırsanız kuşlarınız için daha rahat olucaktır

Açıkçası ben küçük kafeslere oldum olası sevemedim. Yani kuşların tıkış tıkış olması beni rahatsız ediyor. Kendi zevkimiz için onların özgürlüğünü kisitliyormuşuz gibi hissediyorum.

Hele bazı üretimhaneler var sadece lamba ile aydınlatılan ve minicik kafeslerde zorla kuşlardan yavru alınan.

Açıkçası sizin kafesinizde o kadar kuş için yeterli olmayacaktır diye düşunüyorum.

25 liraya güzel çifthaneler var imkanınız varsa tavsiye ederim. Veya Okan abi 2 tane ücretsiz kafes veriyordu. Sahiplendirmediyse ve İstanbul'daysanız onuda tavsiye ederim.

Bi yavrular çıksın yuvadan atlamadan önce alcam hocam sağolun.

Yavrular cıkınca yeterli olmaz yeterli olsa bile eş tutmuş kuşların yanında yavru olmaz yavrular yem kırmayı ögrenince ayırın.

Geri