petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bu kafesi nasıl yapmalıyım

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve mehmet fidann tarafından 11 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. mehmet fidann
    Gizli

merhaba arkadaşlar bi yardımcı olursanız sevinirim odamda duvara gömme eni boyu 1 metre içine dogru derinligide 40 cm bi kitaplık gibi bi yerim var ben bunu kafese çeviricem önüne bi ön tel alıcam ama bu ön teli nasıl monteleyebilirim bi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden saolun :)

2. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dolabım öçsünde bir ötel yaptırın. alta tava koyun bence temiz vs kolay olsun. tavanın eni ni düşün ve teli ona göre yaptırın. sağdan soldan altığınız telde çıkıntı olacaktır. o çıkıntılar için delikler açın ve takın. tabi tel siparişi verirken çıkıntıları da hesaplayın. benim fikrim bu :)

3. mehmet fidann
    Gizli

saolun fatih bey bu delikleri kaçlık matkapla açmamız gerekiyor ?

4. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    delikleri tele göre açarsınız telde kullanılan malzeme kaçlık ise. atıyorum 3 mm lik uçla 4 mmlik uçla deneyerek yaparsınız.

5. mehmet fidann
    Gizli

saolun hocam bide siz malzemeleri seba kafesten almışsınız bende ordan alıyım o zaman istenilen ölçülerde yapıyorlar mı bu ön teli bide tavayıda yapıyorlar mı ?

6. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ön tel yapılıyor davayıda kalvaniz sactan yapıyorlar. ama ben tava almadım.

7. mehmet fidann
    Gizli

tavayı kendimiz yapsak ne ile yapabiliriz hocam onuda alırsak masraflı olur :)

8. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tavayı suya dayanıklı bir şey ile yapmak lazım. O da pleksi olabilir ki pahalı :) yada dekota kullanacaksın. 1 plaka alıp bir sürü tava yapılabilir. kafes işine girersem bu şekilde yapacağım zaten.

Sayfayı Paylaş