Karadeniz Pet

bu kafesi nasıl yapmalıyım

• Konbuyu başlatan mehmet fidann
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet fidann

Guest
merhaba arkadaşlar bi yardımcı olursanız sevinirim odamda duvara gömme eni boyu 1 metre içine dogru derinligide 40 cm bi kitaplık gibi bi yerim var ben bunu kafese çeviricem önüne bi ön tel alıcam ama bu ön teli nasıl monteleyebilirim bi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden saolun :)

Dolabım öçsünde bir ötel yaptırın. alta tava koyun bence temiz vs kolay olsun. tavanın eni ni düşün ve teli ona göre yaptırın. sağdan soldan altığınız telde çıkıntı olacaktır. o çıkıntılar için delikler açın ve takın. tabi tel siparişi verirken çıkıntıları da hesaplayın. benim fikrim bu :)

Dolabım öçsünde bir ötel yaptırın. alta tava koyun bence temiz vs kolay olsun. tavanın eni ni düşün ve teli ona göre yaptırın. sağdan soldan altığınız telde çıkıntı olacaktır. o çıkıntılar için delikler açın ve takın. tabi tel siparişi verirken çıkıntıları da hesaplayın. benim fikrim bu :)

saolun fatih bey bu delikleri kaçlık matkapla açmamız gerekiyor ?

delikleri tele göre açarsınız telde kullanılan malzeme kaçlık ise. atıyorum 3 mm lik uçla 4 mmlik uçla deneyerek yaparsınız.

saolun hocam bide siz malzemeleri seba kafesten almışsınız bende ordan alıyım o zaman istenilen ölçülerde yapıyorlar mı bu ön teli bide tavayıda yapıyorlar mı ?

saolun hocam bide siz malzemeleri seba kafesten almışsınız bende ordan alıyım o zaman istenilen ölçülerde yapıyorlar mı bu ön teli bide tavayıda yapıyorlar mı ?

ön tel yapılıyor davayıda kalvaniz sactan yapıyorlar. ama ben tava almadım.

tavayı kendimiz yapsak ne ile yapabiliriz hocam onuda alırsak masraflı olur :)

Tavayı suya dayanıklı bir şey ile yapmak lazım. O da pleksi olabilir ki pahalı :) yada dekota kullanacaksın. 1 plaka alıp bir sürü tava yapılabilir. kafes işine girersem bu şekilde yapacağım zaten.