Karadeniz Pet

Bu kuş bana kısır döngü yaşatıyor...

• Konbuyu başlatan Furkan Uçar
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan Uçar

Guest
Arkadaşlar sizden yardım isteyeceğim, öncelikle Limon bana tam güveniyor mu anlamadım
ama omzuma falan istemeden gelir falan biraz alıştı,
hatta konuşmaya çalışıyor az kaldı fakat bir sorunumuz var
kuşumu parmağıma alıp kafesten çıkardığımda
bir süre sonra (10 sn. falan) kuş kafese geri dönmeye çalışıp kafese giriyor tekrarlıyorum hergün bunu alışsın diye
ama 1 aydır hala alışmadı dışarıya kafesi görünce giriyor :( Yardımlarınızı bekliyorum. Sabredebilirim fakat çözüm lazım :confused:

Edit: Kuş kafesten kendisi hiç çıkmıyor geldiği ilk günlerde bikere çıkmıştı ondan sonra hiç kendi çıkmadı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlısı şöyle yap sen kafesin kapağını aç biraz uzakta dur başka bişeyle ilgilen mesela bilgisayara bak kitap oku fln. Ben öle yaptım ilk hafta dokunda çıktı. Belki ilk birkaç denemende olmaz İnş birkaç sefer sonra çıkar. Hayırlısı...

Hayırlısı şöyle yap sen kafesin kapağını aç biraz uzakta dur başka bişeyle ilgilen mesela bilgisayara bak kitap oku fln. Ben öle yaptım ilk hafta dokunda çıktı. Belki ilk birkaç denemende olmaz İnş birkaç sefer sonra çıkar. Hayırlısı...

İnşallah, bakıcaz artık sabır sabır...:rolleyes:

Aynen sabır sabır. Bu hayvanlar seni karşılıksız bırakmaz (%95)

Aynen bak bnmki elimde duruyor ama kaçmaya da çalışmıyor değil. Bnm Babam bu işlerde epey tecrübeli hatta yavru almış kuşlardan annesi bakmayınca kendi beslemiş. Hatta omzunda dışarı çıkarıyormuş. Kanarya kangal fln da bakmış biz de o ne derse onu yapıoz. Bak elime alınca duruyor ama alana kdr kaçıyor bu işte en önemli şey sabır. İşte bizim Çavuş
8uqegeja.jpg

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benimki de öyle ya oyun alanına ya da kafesine kaçıyor. eğer salondan çıkarabilirsem omzumda duruyor kolyemle falan oynuyor. ama ben onunla salonda takılmak istiyorum. bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum ben de...

Sabretmek gerek çünkü herkezin kuşu böyle başlıyo sonra isteseler bile zaptedemiyorlar :D İnşallah o günleri bizde görücez :rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnşallah alışacak. Evet devam edicem tabi ama o da biraz yardımcı olsun :)

İnşallah alışacak. Evet devam edicem tabi ama o da biraz yardımcı olsun :)

Bu kuşlar vicdanlı kuşlardır bence bizi yarı yolda bırakmazlar :)
Duygusal bir film izlerken ben ağlıyınca taklitin ağlasını yaptı oda ağladı :) inanamadım gözleri yaş dolmuştu :)

Sabir gerekiyor gerçekten çok taklitçi hayvanlar
Ben bi ara çok öksürdügüm bi dönemdi ben öksürürken aynisini çikariyordu gülmekten ölüyordum

ben kuşu içeri sokamıyorum seninki dışarı çıkmıyor :D sabretmekten başka çare yok

Benimde 2 aylık yavru çekoslavak var oda kafese girmek istemiyor sürekli omuzda kulağımı ısırıyor :D

Geri