petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bu kuş beni korkutyor :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Işıl KEGEÇ tarafından 26 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Işıl KEGEÇ
    Gizli

arkadaşlar 2 gün önce aldığım 1,5 aylık kuşum ÇILGIN adından da belli olacağı gibi çok çılgın maşallah çok hareketli hiç yerinde durmuyo kafasını yemliğe sokup dakikalarca öyle bekliyo böyle hareketler yapıyo neden acaba normal mi bu bize alıştı elimden inmiyo ama çok hareketli degerli yorumlarınızı bekliyorum...
    http://www.youtube.com/watch?v=7fn8ZY2VWkI&feature=youtu.be

2. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    çıkmak istiyor sanırım geldiği yerde oldukça geniş bir alanda yaşamış

3. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Sanırım daha ortama alışamamış :)

4. Işıl KEGEÇ
    Gizli

valla bilmiyorum ki çıkarıyorum devamlı çok hareketli maşallah kafeste hiç durmuyo yerinde bizde korkuyor desem elize geliyo kendisini sevdiriyor

5. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    maşallah çok hareketli bir kuş..

6. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kafes düzeni hiç ii değil

7. Işıl KEGEÇ
    Gizli

evet çok hareketli normal mi acaba 2 gün oldu eve getireli

8. Işıl KEGEÇ
    Gizli

nasıl yapmalıyım düzenini

9. Hakan YILDIZ
    Gizli

Cumartesi günü bende 1,5-2 aylık yavru Şımarık kuşumu aldım. Sabahları ben kafesi açana kadar yani bazen öğleden sonra 3 bazen 5 i buluyor açmam çıldırıyor kafeste ters takla, normal takla dışarı çıkmaya çalışıyor şımarıyor :) kafesi açar açmaz dışarıda 6-7 tur atıyor sonra yem yemeye gidiyor kafesine yeme kafasını sokuyor çarpıyor 20-25 dakika ve yemden sonra kafesten çıkıp dışarıda uyuyor kafeste uyumuyor :) sıkılıyor kafesinde Şımarık'ım :) aynı durumdayız sanırım

10. Işıl KEGEÇ
    Gizli

bide yemliğe kafasını sokuyo yem yemiyo dakikalarca kalıyo öyle :) sorun var die düşündüm valla

11. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Normaldir,yeni gelen kuşların hepsi anormal tavır sergiler :D Kimisi donar kalır kimisi paso yem yer kimisi yerini yadırgamaz sürekli sizinki gibi döner durur :) Zamanla hepsi raya oturacaktır.Maşallah bu arada :)

12. Işıl KEGEÇ
    Gizli

:D ya öylede korkuyorum bişey olacak diye kafasını yemliğin araya sokuyo ordan çıkmaya çalışıyo :D

13. Hakan YILDIZ
    Gizli

Benim Şımarık'ım kafasını tellerden çıkarmaya çalışıyor takla atıyor senin ki yine iyi :D korkma

14. Işıl KEGEÇ
    Gizli

yeni olmasına rağmen çok hareketli olması korkuttu beni :)

15. Umutcan AĞLAR
    Gizli

ballı kraker pek tavsiye edilmiyo kimyasal yapısıtırıcılardan dolayı

16. Işıl KEGEÇ
    Gizli

vermem artık o zaman

17. Sercan Topcu
    Gizli

İlk olarak kafes düzeni gerçekten kötü.İkinci olarak o ballı kraker denen şeyi kuşunuzun iyiliği için vermeyin.Elinizden geliyorsa kendiniz yapın.Kuşunuza ortam dar geliyor ve alışmamış daha kafese.Kafes düzeninizi yapmanız gerekiyor aksi takdirde kuşun bu hareketler sırası biryerine birşey olması kaçınılmaz gibi duruyor...

18. Işıl KEGEÇ
    Gizli

yorumlarınız için çok teşekkürler hemen düzenliyeceğim kafesin içini

19. Engin DERİM
    Gizli

Kafesten çıkmak için her yolu deniyor.

20. Işıl KEGEÇ
    Gizli

evet valla çıkmak için ne gerekiyosa yapıyo :) ama böle hareketli olması çok hoşuma gidiyo umarım kendine zarar vermez

Sayfayı Paylaş