Karadeniz Pet

bu kuş beni korkutyor :)

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
arkadaşlar 2 gün önce aldığım 1,5 aylık kuşum ÇILGIN adından da belli olacağı gibi çok çılgın maşallah çok hareketli hiç yerinde durmuyo kafasını yemliğe sokup dakikalarca öyle bekliyo böyle hareketler yapıyo neden acaba normal mi bu bize alıştı elimden inmiyo ama çok hareketli degerli yorumlarınızı bekliyorum...
http://www.youtube.com/watch?v=7fn8ZY2VWkI&feature=youtu.be

çıkmak istiyor sanırım geldiği yerde oldukça geniş bir alanda yaşamış

valla bilmiyorum ki çıkarıyorum devamlı çok hareketli maşallah kafeste hiç durmuyo yerinde bizde korkuyor desem elize geliyo kendisini sevdiriyor

maşallah çok hareketli bir kuş..

evet çok hareketli normal mi acaba 2 gün oldu eve getireli

arkadaşlar 2 gün önce aldığım 1,5 aylık kuşum ÇILGIN adından da belli olacağı gibi çok çılgın maşallah çok hareketli hiç yerinde durmuyo kafasını yemliğe sokup dakikalarca öyle bekliyo böyle hareketler yapıyo neden acaba normal mi bu bize alıştı elimden inmiyo ama çok hareketli degerli yorumlarınızı bekliyorum...
http://www.youtube.com/watch?v=7fn8ZY2VWkI&feature=youtu.be

Cumartesi günü bende 1,5-2 aylık yavru Şımarık kuşumu aldım. Sabahları ben kafesi açana kadar yani bazen öğleden sonra 3 bazen 5 i buluyor açmam çıldırıyor kafeste ters takla, normal takla dışarı çıkmaya çalışıyor şımarıyor :) kafesi açar açmaz dışarıda 6-7 tur atıyor sonra yem yemeye gidiyor kafesine yeme kafasını sokuyor çarpıyor 20-25 dakika ve yemden sonra kafesten çıkıp dışarıda uyuyor kafeste uyumuyor :) sıkılıyor kafesinde Şımarık'ım :) aynı durumdayız sanırım

bide yemliğe kafasını sokuyo yem yemiyo dakikalarca kalıyo öyle :) sorun var die düşündüm valla

Normaldir,yeni gelen kuşların hepsi anormal tavır sergiler :D Kimisi donar kalır kimisi paso yem yer kimisi yerini yadırgamaz sürekli sizinki gibi döner durur :) Zamanla hepsi raya oturacaktır.Maşallah bu arada :)

:D ya öylede korkuyorum bişey olacak diye kafasını yemliğin araya sokuyo ordan çıkmaya çalışıyo :D

yeni olmasına rağmen çok hareketli olması korkuttu beni :)

ballı kraker pek tavsiye edilmiyo kimyasal yapısıtırıcılardan dolayı

İlk olarak kafes düzeni gerçekten kötü.İkinci olarak o ballı kraker denen şeyi kuşunuzun iyiliği için vermeyin.Elinizden geliyorsa kendiniz yapın.Kuşunuza ortam dar geliyor ve alışmamış daha kafese.Kafes düzeninizi yapmanız gerekiyor aksi takdirde kuşun bu hareketler sırası biryerine birşey olması kaçınılmaz gibi duruyor...

yorumlarınız için çok teşekkürler hemen düzenliyeceğim kafesin içini

evet valla çıkmak için ne gerekiyosa yapıyo :) ama böle hareketli olması çok hoşuma gidiyo umarım kendine zarar vermez

Geri