petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu kuş neden tüylerini yoluyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve maviş61 tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. maviş61

maviş61 Guest

Bir muhabbet kuşum var 2 yaşında 1,5 aydır tüylerini yoluyor nedenini çözemedim 2 haftadır eşi var eş tuttular birbirlerini kaşıyorlar yem veriyorlar ama hala tüylerini yoluyor vitamin takviyesi yapıyorum herşeyleri var parazit spreyide aldım tüyler olgunlaşmaya başlamıştı boğazının altı neredeyse hep tüy olacaktıki boğaz altında daha tam oluşmamış tüyler bugün yerdeydi bazıları tel tel yolunmuş bazıları bütün kanat üstünüde yoluyor derisine üfledim bir sürü kök var çıkıyorlar ama onlarıda yolar diye korkuyorum her gün şu içindeki beyaz tüylerden 3-4 tane yerde en az ne yapmalıyım başka ne olur bi çare verin

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Resim koyarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

3. maviş61

maviş61 Guest

[​IMG] hareketli bi kuş bu neredeyse iyileşmiş hali hiç mavi tüyü yoktu

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Enfeksiyonlar, Metabolik hastalıklar, Zehirlenmeler, Tüy ve deri parazitleri, Hormon rahatsızlıkları, Tümörler, Üreme sistemi anormallikleri, Davranış bozuklukları v.b pek çok sebep sayılabilir. Ama bence senin kuşunda psikolojik etkilerden olabilir. Çünkü davranışları alışkanlık haline getirmiş. Önerim kuşlar için korseler var. Bilmiyorum bizim ülkemizde var mı ama İngiltere de görmüştüm. Ya da ona benzer vücuduna zarar veremeyecek bir şekil bulabilirsen en azından belli bir süre sonra belki alışkanlığından vazgeçer. Saygılar.

5. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Biçok sebebi olabilir. Gökhan Bey biçoğunu yazmış zaten. Ayrıca sıkıntı, uykusuzluk stres, karanlık, gürültü, ilgisizlik, yaşam ortamını beğenmeme, yanlış beslenme, yaşadığı bir travma, kaale alınmaması. Liste uzar. Kuşunuzu en iyi siz tanıyorsunuz.

6. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bit ve pire gibi asalaklar hayvanı rahatsız ediyor olabilir kuşunuzda bit falan var mı bakın birde stresten dolayı da yapıyor olabilir stresten dolayıysa yakalık veya acı sprey kullanmaznız gerekecektir siz neden yolduğunu yazın buraya çözümünü yazalım

Sayfayı Paylaş