Karadeniz Pet

Bu kuş neden tüylerini yoluyor

• Konbuyu başlatan maviş61
  • Başlangıç tarihi
M

maviş61

Guest
Bir muhabbet kuşum var 2 yaşında 1,5 aydır tüylerini yoluyor nedenini çözemedim 2 haftadır eşi var eş tuttular birbirlerini kaşıyorlar yem veriyorlar ama hala tüylerini yoluyor vitamin takviyesi yapıyorum herşeyleri var parazit spreyide aldım tüyler olgunlaşmaya başlamıştı boğazının altı neredeyse hep tüy olacaktıki boğaz altında daha tam oluşmamış tüyler bugün yerdeydi bazıları tel tel yolunmuş bazıları bütün kanat üstünüde yoluyor derisine üfledim bir sürü kök var çıkıyorlar ama onlarıda yolar diye korkuyorum her gün şu içindeki beyaz tüylerden 3-4 tane yerde en az ne yapmalıyım başka ne olur bi çare verin

Bir muhabbet kuşum var 2 yaşında 1,5 aydır tüylerini yoluyor nedenini çözemedim 2 haftadır eşi var eş tuttular birbirlerini kaşıyorlar yem veriyorlar ama hala tüylerini yoluyor vitamin takviyesi yapıyorum herşeyleri var parazit spreyide aldım tüyler olgunlaşmaya başlamıştı boğazının altı neredeyse hep tüy olacaktıki boğaz altında daha tam oluşmamış tüyler bugün yerdeydi bazıları tel tel yolunmuş bazıları bütün kanat üstünüde yoluyor derisine üfledim bir sürü kök var çıkıyorlar ama onlarıda yolar diye korkuyorum her gün şu içindeki beyaz tüylerden 3-4 tane yerde en az ne yapmalıyım başka ne olur bi çare verin
Resim koyarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

10933292_10203742222339174_2055223543_n.jpg
hareketli bi kuş bu neredeyse iyileşmiş hali hiç mavi tüyü yoktu

10933292_10203742222339174_2055223543_n.jpg
hareketli bi kuş bu neredeyse iyileşmiş hali hiç mavi tüyü yoktu
Enfeksiyonlar, Metabolik hastalıklar, Zehirlenmeler, Tüy ve deri parazitleri, Hormon rahatsızlıkları, Tümörler, Üreme sistemi anormallikleri, Davranış bozuklukları v.b pek çok sebep sayılabilir. Ama bence senin kuşunda psikolojik etkilerden olabilir. Çünkü davranışları alışkanlık haline getirmiş. Önerim kuşlar için korseler var. Bilmiyorum bizim ülkemizde var mı ama İngiltere de görmüştüm. Ya da ona benzer vücuduna zarar veremeyecek bir şekil bulabilirsen en azından belli bir süre sonra belki alışkanlığından vazgeçer. Saygılar.

Biçok sebebi olabilir. Gökhan Bey biçoğunu yazmış zaten. Ayrıca sıkıntı, uykusuzluk stres, karanlık, gürültü, ilgisizlik, yaşam ortamını beğenmeme, yanlış beslenme, yaşadığı bir travma, kaale alınmaması. Liste uzar. Kuşunuzu en iyi siz tanıyorsunuz.

bit ve pire gibi asalaklar hayvanı rahatsız ediyor olabilir kuşunuzda bit falan var mı bakın birde stresten dolayı da yapıyor olabilir stresten dolayıysa yakalık veya acı sprey kullanmaznız gerekecektir siz neden yolduğunu yazın buraya çözümünü yazalım

Geri