Karadeniz Pet

Bu kuşlar ne zaman ciftlesirler

murat2012

Meraklı Üye
Ben 30 gün önce ayrı kafeslerden kuş aldim eve getirdiğim ilk gün eş oldular yem kusuyolar.Erkek kafasını yukarı aşağı salliyo. dışı kuş bazen yapiyo.Disi bu aralar erkeğe yanaşmaya başladı.Erkege ağzını uzattı.disi yuvaya girmiyo.Kafesin tellerini yem kabini ve yuvanın dış tarafını kemiriyo.
Ne zaman ciftlesirler acaba

04800935a674988982095fee14ded89c.jpg

b1513d8634fb33d2a0005a3a20257179.jpg

83ab38273cc7c2dbd71b926ab13697a2.jpg

Kuslar bunlar acill

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Disi aldığımdan beri ceresi kahverengi hala da öyle

1 ay olmus alismislardir zaten disi yumurtlamaya yakinda ilgi gosterebilir yuvaya kimiside cok onceden baslar kusmalar kurlar falan varsa zaten iyi anlisiyolar demektir eslesmeleride fazla sürmez biraz sabır sadece

Kusma var kaşıma var dışı sadece 3 kere girdi yuvaya 2 dk bişeyler kemirdi.bu aralar yuvanın kapısından bakıyo ama içeri [emoji3][emoji3] inşallah

Tmm o zaman yuvaya ilgi artmaya başlamış zamanla daha da artar bi bakmisiniz icindn cikmiyor hersey yolunda siz rahatsiz etmeyin onlar isini bilir nasıl olsa☺

Oturma odasında duruyo televizyon falan var . Ve bu aralar telleri kemiriyo yemligini kemiriyo ve tünek de kemiriyo

En yukarda duruyo

Bu siralar bende merak ediyorum sizinki kadar ve fazlasi süre geçmiştir.bizdede.ama icraat yok.tövbe mi etti hayvanlar üremeye bilmiyorum.esler 2 çiftimde kariyer mi yapacak dişiler anlamış değilim fazla yılışınca erkeklerine kafa atıp hizaya sokuyorlar.o yüzden flortleri bi diger adıma geçemiyor.evimde mutfakta masa üstünde duruyor yan yana kafesleri.bende merak ediyorum urkutulmeyen kuşların derdi nedir

Masallah guzel kuslar isaretler hayra alamet hayirlisi olsun nihal hanim malesef benim disi de cok baskin kucuk olmasina ragmen boyle cift kuslarin birbirini gormemesini tavsiye edenler var bi deneyn belki ise yarar

İnşallah olur ikimizde bunun için aldım ben kuslari allah izin verirse yavrularını gururuz

Kafesiniz bel üstü yüksekliğinde ve sessiz bir ortamda olsun. Dışarı salmayın kuşlarınızı. Haftada 2 gün gerekli takviyeleri yapın minimum rahatsızlık ile sabır ile bekleyin... kimi zaman 1 ay kimi zaman 2 yıl sürer bu süreç. Herşeyin başı sabır...

Oturma odasında televizyon olan bi yerde dursa olmaz mi ve en üst yerde insan boyu yerde

Son düzenleme:
Kuşlar yavru alma kıvamında rahatsız etmezseniz bu iş olur

Kuşlar yem kusuyo ama dışı yanından kovalıyor gaga atıyor ama.erkek ısrar ediyor dışı yine kovalıyor