petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu kuşlar uyum sağlar mı sizce birbirine??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Mavi olan oğlumuz 2,5 aylık henüz sarı kızımız ise 10 11 aylık. Dişiyi kafese koyalı 1 hafta kadar oldu kuşlarımız eşlenip birbirini kabullenir mi sizce ? Bir de mavi kuşumuzu 1 ay kadar eğittik ele gelme avucumuzdan yem yeme gibi alışkanlıklar edindi olduda bu kuşlar eşleşti eğitme konusunda sıkıntı çıkar mı peki ?

2. Hürkan YILMAZ

Arada yaş farkı var tam tersi olsa erkek yaşı yüksek olsa hadi tamamda dişi beklicek baya.

3. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    beklemesi sıkıntı vermicekse dişiye beklesin sorun değil ama dediğin gibi yaş farkı var bu beni düşündürüyor. ayırdığım zamanda birbirini çağırıyorlar

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    çok fazla bekleyeceksiniz ve şimdiden yuvalık takmayınız

5. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    Yuvalık ilk günden beri takılı içinde kum falan var girip kumla oynuyorlar diye astım yuvalığı çıkarayım mı ? bide eğitimi konusunda sıkntı çıkar mı peki ufaklığı eğitiyorum 1 aydır ama bundan sonra nolur nasıl davranır ev halkını bilmiyorum

6. Hürkan YILMAZ

Dişi 1 kere kızışkınlık geçirmiş ve atlatmış yani daha çok bekliyiceksiniz ve dişiye yazık erkeğin daha 6-7 ayı var çiftleşip yumurta filan kısacası 10 ayı kadar bulabilir sölim.

7. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    evet kızışma dönemini yeni atlattı hatta. cidden 10 ay kadar sürer mi ki yeniden kızışması falan ya :(

8. Abdurrahman CENGİZ

erkeğin en az 6 aylık olması lazım çiftleşmeleri için

9. Hürkan YILMAZ

Kızışması değil erkeğin çiftleşip yumurta vermeleri size en az 8-9 ay sürer.Dişi erkeği çok bekler kısacası erkek daha yavru çiftleşme yaşı 7 aylık civarı (kuşa göre değişir) ayırmayı deneyip başaramdıysanız yapıcak birşey yok :( sizde 2 çift bakarsınız :D

10. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    Aslında durum çok farklı şöyle anlatim size dişiyi arkadaşa hediye etmiştim arkadaş kuşa bakamamıştı öldü ölücek gibi oldu kuş geri getirdim bakımı falan yaptım sağlıklı hale getirdim elimde kaldığı için kuşu tek olarak beslediğim kuşun yanına koydum çiftleşip yavru versin gibi düşüncem yoktu ama artık mecbur bakıcaz. Diğer kuşumun eğitimini etkilemesinde çiftleşmesi konusunda 2 yıl bile bekleyebilirim. Eğitimini etkiler mi peki ?

11. Hürkan YILMAZ

Küçükde olsa eşiyle ilgleneceğinden sizinle ilgiyi azda olsa bırakacaktır eşinle ilglenmeye birbirlerini temizlemeye ve öpüşmeye çalışır sizde farkedersiniz :)

12. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    vaziyet onu gösteriyor mecbur bakıcaz artık ikisine :) Peki eğitimi ? Mavi kuşumuzun eğitimini etkiler mi dişi kuşun gelmesi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Bazen kızıyorlar birbirine gagalarını tokuşturuyorlar kızgınlıkla ama öpüşme olayına henüz girmediler 1 haftadır :)

13. darkalone4334

ben forumda yenıyım kusura bakmayın bu yorumumla ama bu sekılde konu acıp resım nasıl atıcam tesk ederım

14. Hürkan YILMAZ

Siz benim kuşlarımı ilk getirdiğimde görseniz birbirini yiyicekler sanarsınız aynı tünekde durmuyorlardı albino(erkek) yerli(dişi) kuşlarımdı ve 4 ay oldu şimdi 4. yumurtamızın üstünde oturuyor 10 gün sonra çıkıcaklar yumurtalarından inş fotolarını koyarım.Bu kuşlar için en önemli şey zamandır beklediğin sürece bu kuşlar çiftleşip yumurta bile alabilirsin biraz yaş farkı var ama dişi yeter der :D

15. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    konuyu anasayfada açabilirsin fotoğrafıda yorum yaptığın yere linki kopyalarsan işlem tamamdır.

16. Hürkan YILMAZ

17. darkalone4334

tesk ederım

18. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    Dediğin gibi ise o zaman korkacak bi durum yok er yada geç eşleşicekler yani. Ne mutlu sana fotoğraflarını paylaş bizimle mutlaka yavrular çıkınca :) artık eşleşip yavru vermesini beklicez bizde. :)

19. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    erkeğin daha 2 aylık dostum dısın kızısmaya yaklasmıs kızıstıgında döver bu yavruyu ya dısını ver onun gıbı ufak bı dısı al veya erkegı degiştir büyük bi kuş al uyum saglarlar ama 1
    seneyı bulur yavru alman

20. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Hocam erkeği değiştirin derim dişi kızıştığı zaman çiftleşmeyen erkeği öldüresiye dövebilir dişiden büyük bir erkek alın derim.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Sayfayı Paylaş