Bu kuşlarda benden :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Crowlie tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Crowlie

Crowlie Guest

Bunlar da benim 1 haftalık eş kuşlarım Fakat birkaç sorum olacak.
    1.si 1 hafta evde olmayacagım kafese 3 tane yemlik 2 tane suluk takıp bırakmayı planlıyorum birşey olur mu?
    2.si bunların birbirine pek ilgisi yok gibi aldığımda 1 kere yumurtladı dedi adam ordayen iyiydi eve getirdim birbiriyle olan ilgileri bitti. Ha ben ne zaman kafese el atacak olsam yem-su için önce erkek olan yuvalığa kaçıyor sonra dişi olan ben gidince çıkıyorlar:D

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

cok güzeller dostum keşke bir kaç kare daha koysaydin.

3. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    istanbul
    maşallah :)
    1. ben 10 gün bayram tatilinde gitim. 4 küçük yemlik 1 büyük yemlik bıraktım 2 de suluk geldiğimde gayet sağlıklılardı ama yemler neredeyse bitmisti extra yem bırakın derim.
    2. ortam yeni alışma evresi diye çekingen olabilirler.

4. Crowlie

Crowlie Guest

3 küçük yemliğim var 2 tane suluğum birine vitamin atarım öbürü sade su olur sanırım kafesi küçük buluyorlar gelirken birde çifthane getireyim diyorum bir çift kuş daha getirsem salmada 2 çifte bakabilirmiyim rahat olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

telefonum arızalandı arkadaşın telefonla çekmıstım bunuda akşama doğru :) malesef şu an için başka fotoğraf atamıyorum .kuşlar hiç kum yemiyordu fakat dişi kuş son 2 gundur gözlemlerıme gore deli gibi kum yemeye başladı fakat gaga taşına hala alışamadılar orda öylece duruyor . Ah birde yumurtlasaydı

5. Ercan YAŞAR

Platin Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    istanbul
    yem konusunda biraz bol bırak derim yine. evet kafesin küçük ama çift haneler ortadan ayrılıncada aman aman büyük değil. 2 çifte bakmak tamamen sana kalmış çifthanede rahat rahat bakarsın

6. Crowlie

Crowlie Guest

2 çifte çifthanede rahat bakarsın diyorsanız hemen haftaya bir çift daha alıp gelıyorum :D ortadan ayırınca sıkıntı olmaz sanırım kuşlar için çifthaneyi? yada 2-2 birlikte mi koyayım?
    Yem konusunda bol olmaya calısıyorum 1 tane cubuk ballı kraker 3 kutu yem 2 suluk bırakmayı dusunuyorum üzerlerini örtmeme gerek var mı ben 3 tarafı ortup pencereye bakan tarafını acık bırakayım dıyorum gece üşümesinler diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:26 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

bu arada tet denizlide mi yaşıyorsun?

7. Ercan YAŞAR

Platin Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    istanbul
    evet :) 2 ay oldu denizliye taşınalı.

bende yarın bir çifthane alıyorum. bulursamda güzel bi erkek bakalım kısmet.

8. Crowlie

Crowlie Guest

Bende denizlideyim :) irtibata geçebiliriz uyarsa

9. Ercan YAŞAR

Platin Üye

Beğenileri:
    11
    Yer:
    istanbul
    tabi ki neden olmasın istediğin zaman

10. Mana

Mana Guest

Çok tatlılar :)

11. Crowlie

Crowlie Guest

Teşekkur ederım :) bir çifit daha getiresim var sizce hangi renk getirmeliyim?
    Ben limon sarısı olanlardan tercih düşünüyorum :D

Sayfayı Paylaş