petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu kuşlarda benden :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Crowlie tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Crowlie

Crowlie Guest

Bunlar da benim 1 haftalık eş kuşlarım Fakat birkaç sorum olacak.
    1.si 1 hafta evde olmayacagım kafese 3 tane yemlik 2 tane suluk takıp bırakmayı planlıyorum birşey olur mu?
    2.si bunların birbirine pek ilgisi yok gibi aldığımda 1 kere yumurtladı dedi adam ordayen iyiydi eve getirdim birbiriyle olan ilgileri bitti. Ha ben ne zaman kafese el atacak olsam yem-su için önce erkek olan yuvalığa kaçıyor sonra dişi olan ben gidince çıkıyorlar:D

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

cok güzeller dostum keşke bir kaç kare daha koysaydin.

3. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    maşallah :)
    1. ben 10 gün bayram tatilinde gitim. 4 küçük yemlik 1 büyük yemlik bıraktım 2 de suluk geldiğimde gayet sağlıklılardı ama yemler neredeyse bitmisti extra yem bırakın derim.
    2. ortam yeni alışma evresi diye çekingen olabilirler.

4. Crowlie

Crowlie Guest

3 küçük yemliğim var 2 tane suluğum birine vitamin atarım öbürü sade su olur sanırım kafesi küçük buluyorlar gelirken birde çifthane getireyim diyorum bir çift kuş daha getirsem salmada 2 çifte bakabilirmiyim rahat olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

telefonum arızalandı arkadaşın telefonla çekmıstım bunuda akşama doğru :) malesef şu an için başka fotoğraf atamıyorum .kuşlar hiç kum yemiyordu fakat dişi kuş son 2 gundur gözlemlerıme gore deli gibi kum yemeye başladı fakat gaga taşına hala alışamadılar orda öylece duruyor . Ah birde yumurtlasaydı

5. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    yem konusunda biraz bol bırak derim yine. evet kafesin küçük ama çift haneler ortadan ayrılıncada aman aman büyük değil. 2 çifte bakmak tamamen sana kalmış çifthanede rahat rahat bakarsın

6. Crowlie

Crowlie Guest

2 çifte çifthanede rahat bakarsın diyorsanız hemen haftaya bir çift daha alıp gelıyorum :D ortadan ayırınca sıkıntı olmaz sanırım kuşlar için çifthaneyi? yada 2-2 birlikte mi koyayım?
    Yem konusunda bol olmaya calısıyorum 1 tane cubuk ballı kraker 3 kutu yem 2 suluk bırakmayı dusunuyorum üzerlerini örtmeme gerek var mı ben 3 tarafı ortup pencereye bakan tarafını acık bırakayım dıyorum gece üşümesinler diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:26 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

bu arada tet denizlide mi yaşıyorsun?

7. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    evet :) 2 ay oldu denizliye taşınalı.

bende yarın bir çifthane alıyorum. bulursamda güzel bi erkek bakalım kısmet.

8. Crowlie

Crowlie Guest

Bende denizlideyim :) irtibata geçebiliriz uyarsa

9. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    tabi ki neden olmasın istediğin zaman

10. Mana

Mana Guest

Çok tatlılar :)

11. Crowlie

Crowlie Guest

Teşekkur ederım :) bir çifit daha getiresim var sizce hangi renk getirmeliyim?
    Ben limon sarısı olanlardan tercih düşünüyorum :D

Sayfayı Paylaş