petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

BU KUŞLARDAN YUMURTA ALABİLİRMİYİM ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Ahmet Koluk tarafından 9 Eylül 2016 başlatılmıştır.

?

Yumurta Yaparlarmı ?

1. Aslan Gibi Yaparlar

2. Bi Cacık Olmaz

Birden fazla oy kullanılabilir.
Results are only viewable after voting.
  1. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Yaklaşık 1,5 hafta önce Petshoptan bu iki aslan parçasını aldım Sizce yumurtlarmı ??
    Ve 1 kere kafa Kaşıktırdıklarına şait oldum

(Kamera Kötü kusura bakmayın )
    [​IMG][/url][/IMG] [​IMG]

2. oguzhan5881

Beğenileri:
    7
    bende petshoptan kuş aldım dişi erkekten 3 yaş büyük ve erkeği alalı 9 ay falan oluyo şimdiyse yumurta bekliyorum ben ayrı ayrı aldığım için eş olmalarını bekledim ama sen eş olarak aldıysan eve alışmalarını bekle sonra yumurta olabilir ve balkon varsa balkona koy balkonda diğer kuşlarla konuşunca heyecanlanıyolar bu da iyi bişey

3. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    kız bana 4 aylık gibiymiş gibi geliyorda

4. oguzhan5881

Beğenileri:
    7
    ben yaş konularını bilmiyorum ama 8 9 aylık olana kadar yumurta almaya çalışma sağlıklı olmaz ve yumurta istiyosan kuşlarını evcilleştirme ben dişi kuşumu elime alamıyorum etimi koparıyor

5. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    benimde etimi koparıyor çok actıyor be

6. oguzhan5881

Beğenileri:
    7
    böyle olması güzel daha kolay çiftleşir ben kuşlarımı hiç çiftleşirken görmedim ama şu anda erkek ve dişi yuvayı kemiriyor hazırlık yapıyolar

7. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    kuşlar hakkındakı duşuncen ne ?

8. oguzhan5881

Beğenileri:
    7
    bence kuşların güzel ve eve alışınca uygun zamanı bulduklarında çiftleşirler bence istersen onlar eve alışana kadar 1 aylığına falan yuvayı çıkar eve alıştıklarında takarsın erkek stres olabilir böyle ama kuşların çiftleşir diyorum tabi zamanı gelince :)

9. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    206
    Yumurta mamasi yap kuslar kendine gelsin alissin ortama insallah yumurtlar

10. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    212
    Bu şekilde yavru falan alamazsın

11. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Neden ?

12. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Kuşları elinize almamanız gerek.Zorla hiçbir şey olmaz.
    Kendi hallerine bırakın.Bana dişi ufak gibi geldi.
    Bir ay kadar yuvalık takmayın.Birbirlerine alıştıklarını ve aynı zamanda eve de alıştıklarını gözlemlemeniz gerekiyor.
    Yuvalığının takılı olmadığı süre zarfında kuşları salmamalısınız,sessiz ve sıcak bir ortama yerleştirmelisiniz,sık sık elinize almamalısınız.
    Yuvalığı çıkardıktan 2-3 hafta sonra yemlerine her hafta bir çay kaşığı nijer tohumu atmaya başlayabilirsiniz.
    Mama ve vitamin verebilirsiniz.Fakat aşırıya kaçmamak kaydıyla.
    Vitaminli suyu 24 saat içerisinde değişip normal su koymalısınız.Mamayı kafeste 6 saatten fazla bekletmemelisiniz.Bunları vaktinde yapmazsanız kuşların sağlığını riske atmış olursunuz.
    Dediklerimi harfiyen uyguladığınızda kuşlarınızdan yavru almaya başlayabilirsiniz.
    Bu işlemleri yaparken onları tramvaya sokacak,korkutacak şeyler yapmaktan kaçının.Kendi haline bırakın.

13. Ahmet Koluk

Beğenileri:
    23
    Dişi kuş 5 aylik civari sıkıntı olurmu Erkek ise 9 aylik civari ve 1 hafda eve alıştılar nerdeyse erkek islik falan çaliyor her sabah duzenli olarak uçuyolar

14. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Kuşları salmayın.Dişinin de uygun yaşa gelmesini bekleyin.Minimum 2 ay yuvalık takmayın.İyice alışsınlar birbirlerine.Dişi yavru verecek yaşta değilken yuvalığı takarsanız erkek onu zorlar ve dişinin sağlığını riske atmış olursunuz.
    Beklemekte fayda var.Sabredin.Dediklerimi aksatmayın.Yoksa yavru almak hayal olur sadece.

Sayfayı Paylaş