Karadeniz Pet

Bu Kuşu Elde Besleyebilir miyim?

siyahi

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar. Yaklaşık bir hafta önce almak istediğim 16-17 günlük yavru kuşun resmini koymuştum. Şimdi koyduğum resimleri bugün çektim. Son hali bu yani. Kuş henüz yeme düşmedi ama ben kuşu bu haliyle alıp kendim beslemek istiyorum. Sizce bu doğru olur mu, uygun mudur? Çünkü küçük bir ilçede yaşadığım için kuşçu alternatifim pek yok. Bu kuşu çok beğendim. Taliplisi de çok kuşun. Ben yeme düşmesini bekleyene kadar başkası alabilir diye korkuyorum. O yüzden bu haliyle alıp elde beslemeyi düşündüm. Sizce bu haliyle alsam sıkıntı olur mu?

parasını verip yeme düştükten sonra alma imkanı yok mu
böylece elle beslerken çıkacak sorunlarla uğraşmazsın

Sakıncalı anne babadan yem kırmayı öğrensin bence.

Ben de elle beslenmesi taraftarı değilim. Muhabbet kuşları pahalı değilki. biraz daha fazla verin sonra alın.

parasını verip yeme düştükten sonra alma imkanı yok mu
böylece elle beslerken çıkacak sorunlarla uğraşmazsın

Kuşçu bunu kabul etmedi. Ben sana haber veririm gelir alırsın dedi ama tedirginim yinede. Birazda sabırsız ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:43 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

Ben de elle beslenmesi taraftarı değilim. Muhabbet kuşları pahalı değilki. biraz daha fazla verin sonra alın.

Yanlış anladınız sanırım. Parasal bir konu değil. Şimdide alsam aynı on gün sonra da alsam aynı para.

O zaman bi on gün bekle. Sonra kötü Süprizler yaşama derim kendi adıma

Aynen öyle nasipse sizin olur bence sakin denemeyin hiç gerek yok

Kusu elle beslemek o kadar kolay degil sabredin derim

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Dediğiniz gibi yapacağım herhalde. İnşaallah kaptırmayız başkasına kuşu. Nasipte varsa gelir nasılsa ;)

Bence para almamasının sebebi canlı sonuçta bu bişey olur sana mahçup olur diye almamıştır. 10 gün sonra ararım dediğine göre kuş senin bence rahat olsun için.

Nasıl bir kuşçu alacaksan bu halde al deyim yem yiyemeyen bir kuşu vermeye çalışır anlamadım gitti..
Çağır bu foruma konuşalım arkadaşla.

Abican, adam vereyim demiyor zaten, yanlış anlaşıldı galiba yazdıklarım.. Ben tamamen kendi düşüncemi sizlere danışmak istedim. Tavsiyelere uyup vazgeçtim zaten. Bir hafta kadar nöbet tutacağım kuş kaçmasın diye :)

Yanlış anladınız sanırım. Parasal bir konu değil. Şimdide alsam aynı on gün sonra da alsam aynı para.

Ben anladım sizin dediğiniz. Sadece eğer talibi çoksa sizde fazla para verirseniz sizin olmuş olur dedim. Ama dediğiniz gibi kısmette varsa gelir.

Geri