Karadeniz Pet

Bu kuşu yeni aldım kuş çok hareketsiz ve durgun hiçde ötmüyor bu kuş neden böyle arıc

• Konbuyu başlatan suikast
  • Başlangıç tarihi
S

suikast

Guest
6e377c2619607d3893d4797741024f60.jpg

kendin söylüyorsun yeni aldın :) kuş ancak 1-2 güne yerine alışır sonra kafanı şişirir biraz sabır :))

1 haftaya kadar sabırlı olun, yem yemez, su içmez, ötmez vs. bunların hepsi normal, kuşunuz iyi görünüyor, hayırlı olsun :)

kafesin altına gazete ser üzerine yem at alışması kolay olur

Kuşunuz sanki dişi gibi gözüküyor ancak çere rengi değişir daha

kuşunuz erkek ... ilk gün sağdece oturur durur yerinden hareket bile etmaz ama ertesi gün açılır ötme felan başlar yem yer su içer değişik hereketlere başlar yani benimkisi şahsen böyle yapti :D

Etrafı tanıması alışması 7 günü bulur hem yavruda kuş güzel yani sizede zaman içerisinde alışır yem yemez ötmez merak etmeyin düzelir

Ben de dün kuş aldım bugün hareketsiz ama yarın hareketleneceğine eminim sizinki de öyle olacaktır bu arada kuş erkeğe benziyor

Bir haftaya kadar ortama ancak alışır bir hafta içinde yavaş yavaş hareketlenmeye başlar. Bir haftadan itibaren kafes içinde ele gelme alıştırmaları yapabilirsiniz. Kuşunuz erkek gibi duruyor.

0c2819b274ba2f90b5d5f1f6142290d3.jpg
bu resimde biraz uzaktan çektim ben dişiye benzetim ama bimiyom yavru kuş dişimi erkekmi

BiraZ daha zaman geçsin cereden kesin belli olur dişiye benziyor burda diğer resimdede erkeğe :)

Geri