Karadeniz Pet

Bu kuşun hali ne olacak ?

koraysanz

Yeni Üye
arkadaşlar ben kuşumun cinsiyeti konusunda da emin değilim bana hediye geldi ve satan kuşcu adeta kazıklamış kuşun iki ayağıda sakat

Veterinerle konustum böyle yaşıyacak dedi ama yine de sizlere bir sorayım

Satan yavru demiş ama forumda baktıgım kadarıyla pek yavru da değil ayrıca bana da hiç alışmadı

Ayağı kırılıp yanlış kaynadıgından dolayı ınsanlara karşı bi korkusu olabilir mi ?
Yanına eş alsam ayağı çiftleşmesıne engel olur mu ne dersiniz ?

evde saldığımda perdeye konuyor kafesıne ınıyor çiçekleri yemeye calsııyor ama asla koltuğa ya da halıya ınmıyor yürüyebileceğini düşünüyorum birkaç kez inmişti çok düzgün olmsada kafesın dıbnde yürüoyr hani sizce ne olur ?

şimdi yaşı ve cınsıyetı birde ayağı hakkında bilgiye ihtiyacım var ayrıca bana alışmıyor kafesın ıcınde cok fazla yorduktan sonra sevdırıyor kendını alıstı sanıyorum ertesi sabah unutuyor resmen

parmagımı ben bu kusa uzatınca direk tellere cıkıyor ve tek ayağın ıbana veriyor diğer ayağını daha hiç vermedi o konuda ne yapmalıyım

kBkdV7.jpg

o3g4Bo.jpg

g85M7L.jpg

pzgJdL.jpg

Son düzenleme:
erkek kus, 5 aylik gibi. ciftlesirmi emin degilim ama bence ciftlesir

Kuşunuz erkek .Ayağındaki durumu kırıktan dolayı değil bence çarpıklık gibi yavru iken yuvalık ile ilgili fln olabilir.Tedavisi vardı ama geç kalınmış olabilir.

hocam peki alalı 1 aya yakın oluyor eğitilir mi bu kafesın ıcıne elimi sokunca bile çıldırıyor tek ayağını verıyor elime en fazla elimden yem yemiyor falan

devam edeyim mi ugrasmaya yoksa eş mi alayım

Egitilir ama biraz daha zor es alin gitsin. Egitilen kus esine zor alisiyo

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri