petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bu kuşun nesi var? hastalık :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve filiz aydın tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. filiz aydın
    Gizli

arkadaşımın minik kızı mücella bır bucuk aydır bu halde veterinere götürdük ilgilenmedi nesi olabilir bu hayvanın.. sessız sakin bır hayvan cok kasınıyor egzema mantar gibi birsey mi nasıl iyileşir herhangi bi ilac bilgisi alabilir miyiz

2. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    sanırım tüy döküyor zamanla geçer şu sıralar biraz mutsuz olabilir suyuna vitamin karıştırın

3. Ceren Çağlayan
    Gizli

Bu sorunu Albino kuslarda cok gordum. Beyaz olduklari icin tuy doktuklerinde daha cok dikkat cekiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. filiz aydın
    Gizli

vitamin kullanıyoruz da bir bucuk ıkı aydır boyle hıc bır gelısme yok tuylerıyle ılgılı bır hastalık olabılır mı acaba

5. Ceren Çağlayan
    Gizli

Ucabiliyor mu?

6. filiz aydın
    Gizli

benımde kusum aynı dönemde alındı benımkı gayet saglıklı tuylerı parlak bu ufaklıgın baska bır sorunu var alındıktn bır ay sonra bu hale geldı ve neredeyse ıkı aydır aynı halde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:42 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

ucuyor ama cok nadır ,ve kısa ucuslar yapıyor. dısarı cıkartıldıgında sabıt konulan yerde duruyor yada yürüyor

7. ENES BASKIN
    Gizli

Bitlenme olabilir gece kafes üzerine beyaz örtü serin sabah eğer üzerinde siyahlık varsa bitlenmistir tedaviei basit spreyleri var eğer gerçekten bitse kullanılacak ve kafesi sıcak suyla steril etmek gerekmektedir . Ama eğer gerçekten bit varsa sprey kullanın onun haricinde asla bitse spreyi kanat altlarına gövdesine sürün sakin göze kaçmasın . GEÇMIŞ OLSUN.

8. Ceren Çağlayan
    Gizli

Ben bu sorunu biliyorum aslinda, kusu gordugumde korkutmamak icin soylemedim. Sebebini bilmiyorum ama malesef. Ayni tuy dokme sorununu yasayan ve ucamayan albino kusum vardi, az ucabiliyordu ve elime aldigimda kanatlarini acip yatiyordu. Onu maalesef kaybettik. Ama albinolarda cok gorunuyor bu, ne oldugunu bilemiyorum.

9. Ahmet Can
    Gizli

Ahmet Can Guest

Araştırdığım kadarıyla albinolarda cilt hastalığı oluyormuş.

ayrıca bu kuş albino değil.

10. filiz aydın
    Gizli

evet bır grı kanat bu albıno degıl.. bir sıkıntsı var da çözemiyoruz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

french molt mu kastedıosunuz? :/ umarım değildir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:43 -->-> Daha önceki mesaj 14:41 --

yok bitli değil hayvancık
    baktı veterıner ona bişe yok dedi geri koydu kafese.. ama ne düzgün ucuyo ne hareketli sabit duruyo kafeste.. bi yem yemeye iniyo üst tünekten o kadar

Sayfayı Paylaş