Karadeniz Pet

Bu kuşun neyi var?

alperen.md

Yeni Üye
Merhabalar.Kuluçkadaki dişi kuşum 3 yavru var.En büyük yavru 2 haftalık.Neredeyse hergün yumurta maması yapıyorum.Suyuna vitamin koyuyorum.Kalamar da var.Ama dişi kuş çok yıpranmış durumda.Erkek ise gayet sağlıklı tüyleri parlak vs.
Sizce neden böyle? Birşeyi eksik mi yapıyorum? Ve dişinin kuyruk kısmına yakın yerdeki şişlik gibi olan şey nedir?

ilk yavrulamasımı dinlendirin bence biraz bittkin düşmüş gibi duruyor. bu yavrulardan sonra

yumurtlama ve kuluçka evresi dişi kuşlar için zorlu bir süreç. o kısımda şişlikten ziyade tüyler dökülmüş gibi görünüyor. sürekli yatmasından dolayı temas eden bölgede tüylerde dökülme oluyor.

Kusunda buyuk ihtimal yumurta tikanmasi olmus cok tehlikelidir. Sana bi kac sorum olacak; kusun daha once hic yumurtladimi?
Sislik olmadan once kuluckaya mi yatiyordu?

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusunda buyuk ihtimal yumurta tikanmasi olmus cok tehlikelidir. Sana bi kac sorum olacak; kusun daha once hic yumurtladimi?
Sislik olmadan once kuluckaya mi yatiyordu?

Hocam dişi daha kuluçkada.Yumurta yok ama yavrularla birlikte.En büyük yavru 17 günlük.Yumurta yok sanırım.Elimle de o noktaya bastırdım yumuşak bir yapı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

yumurtlama ve kuluçka evresi dişi kuşlar için zorlu bir süreç. o kısımda şişlikten ziyade tüyler dökülmüş gibi görünüyor. sürekli yatmasından dolayı temas eden bölgede tüylerde dökülme oluyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.Umarım bir sıkıntı yoktur.

Anladim zaten yumusak olur cunku yumurta cikis yolunda sertlesir sen elinle tam bir kontrol sagla bakalim yuvarlak bir seymi yoksa genel yaygin bir sislikmi ona gore yarcimdi olabilecegimi umuyorum...

Geri