Karadeniz Pet

Bu kuşun yaşı kaç ve bazı sorular...

brutalize

Meraklı Üye
ux42g.jpg

Arkadaşı kuş kaç aylık arkadaşlar.

Öndeki benim var olan dişi kuşum yanına bi erkek alalım dedik eş tutarlar mı

kuşların cinsiyeti resim net olmadığı için anlaşılmıyor ama mavi kuş yavru sayılır, parçalı kuş daha büyük, en az 6-7 aylık, mavi kuşu yeni aldıysan 6-7 aylık bir kuşla değiştir, yoksa mavi kuşun büyümesini beklersin...

kaç aylık ikisi de

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

eş olmaz mı bu iki kuş ?

mavi kuş yavru büyümesi lazım birde erkek olduğundan emin değilim yakından net resim koyar mısınız

hemen olsun istemiyoruz yani dişi kuşun büyük olmasının bi önemi yok değil mi erkek büyüyünce her türlü götürür mü

aslında benim bu kuşu alma nedenim kendi kuşum tvde kuş sesi duyunca falan ötmeye başlıyodu tvye uçuyodu ben de arkadaş olsunlar diye aldım ne bileyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

bir de arkadaşlar önddeki dişi kuş uzun zamandır bende. bana çok alıştı

erkek kuşu aldıktan sonra bana ilgisi kesilir mi yoksa erkeğin bana alışmasını kolaylaştırır mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

ux6py.jpg

Erkek kuş geldikten sonra size olan ilgisinde bir nebze de olsa azalma illa ki olacaktır. Bulabiliyorsanız ele alışkın bir erkek bulun derim ben. Kuşunuzun çiftleşmesi için 2-3 ayı daha var. 1 yaşında, ele alışkın bir erkek bulabilirseniz şahane olur.

bence yanlış seçim yapmışsın kafa keline bakarak aynısına yakın bi kuşla değiştir bence artık yavrularını (torunlara) :) bakarsın

Bu arada bunlar eş olmazlar diye bir şey söyleyemeyiz. Belki de olurlar ama tabi diğerinin erkek olup olmadığının tam olarak anlaşılması gerekiyor. Bir de eğer erkekse dişinin onu beğenmesi gerekiyor. Bu konuda dişi daha seçicidir genelde.
geri vereyim mi bu kuşu
Eğer imkanınız varsa 1 yaş civarı kızmış bir erkek alın. Adapte olmaları daha kolay olur.

yavru kuşlar daha kolay alışmaz mı benim dediğim gibi amacım çiftleşsinler değil anlaşsınlar takılsınlar işte

arkadaşlar çiftleşmeyi unutun :)

diğer konular ne olur

anlaşsınlar yeter bize ama dişi kuşumun ilgisi bize karşı azalır mı kesin

arkadaşlar çiftleşmeyi unutun :)

diğer konular ne olur

anlaşsınlar yeter bize ama dişi kuşumun ilgisi bize karşı azalır mı kesin

Anlaşıp anlaşamayacakları zaman içinde belli olur. Çok iyi anlaşırlarsa size olan ilgisi bir nebze azalabilir. Çünkü artık birbirleriyle ilgilenmeye başlayacaklar.

Geri