petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu kuşun yaşı kaç ve bazı sorular...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve brutalize tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1

Arkadaşı kuş kaç aylık arkadaşlar.

Öndeki benim var olan dişi kuşum yanına bi erkek alalım dedik eş tutarlar mı

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuşların cinsiyeti resim net olmadığı için anlaşılmıyor ama mavi kuş yavru sayılır, parçalı kuş daha büyük, en az 6-7 aylık, mavi kuşu yeni aldıysan 6-7 aylık bir kuşla değiştir, yoksa mavi kuşun büyümesini beklersin...

3. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Erkeğin yaşı çok küçük eş için

4. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    kaç aylık ikisi de

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

eş olmaz mı bu iki kuş ?

5. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    mavi kuş yavru büyümesi lazım birde erkek olduğundan emin değilim yakından net resim koyar mısınız

6. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    hemen olsun istemiyoruz yani dişi kuşun büyük olmasının bi önemi yok değil mi erkek büyüyünce her türlü götürür mü

aslında benim bu kuşu alma nedenim kendi kuşum tvde kuş sesi duyunca falan ötmeye başlıyodu tvye uçuyodu ben de arkadaş olsunlar diye aldım ne bileyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

bir de arkadaşlar önddeki dişi kuş uzun zamandır bende. bana çok alıştı

erkek kuşu aldıktan sonra bana ilgisi kesilir mi yoksa erkeğin bana alışmasını kolaylaştırır mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

7. Emre TURAN
    Gizli

Erkek kuş geldikten sonra size olan ilgisinde bir nebze de olsa azalma illa ki olacaktır. Bulabiliyorsanız ele alışkın bir erkek bulun derim ben. Kuşunuzun çiftleşmesi için 2-3 ayı daha var. 1 yaşında, ele alışkın bir erkek bulabilirseniz şahane olur.

8. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    bence yanlış seçim yapmışsın kafa keline bakarak aynısına yakın bi kuşla değiştir bence artık yavrularını (torunlara) :) bakarsın

9. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    geri vereyim mi bu kuşu

10. Emre TURAN
    Gizli

Bu arada bunlar eş olmazlar diye bir şey söyleyemeyiz. Belki de olurlar ama tabi diğerinin erkek olup olmadığının tam olarak anlaşılması gerekiyor. Bir de eğer erkekse dişinin onu beğenmesi gerekiyor. Bu konuda dişi daha seçicidir genelde.
    Eğer imkanınız varsa 1 yaş civarı kızmış bir erkek alın. Adapte olmaları daha kolay olur.

11. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    yavru kuşlar daha kolay alışmaz mı benim dediğim gibi amacım çiftleşsinler değil anlaşsınlar takılsınlar işte

12. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    ikiside yavru olsa dediğine evet ama dişi o yavruya yüz vermez

13. Emre TURAN
    Gizli

Öncelikli isteğiniz yavru almak değilse bırakın takılsınlar o zaman :) İkisi de çok güzel bu arada maşallah.

çok doğru.

14. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    arkadaşlar çiftleşmeyi unutun :)

diğer konular ne olur

anlaşsınlar yeter bize ama dişi kuşumun ilgisi bize karşı azalır mı kesin

15. Emre TURAN
    Gizli

Anlaşıp anlaşamayacakları zaman içinde belli olur. Çok iyi anlaşırlarsa size olan ilgisi bir nebze azalabilir. Çünkü artık birbirleriyle ilgilenmeye başlayacaklar.

16. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    peki anlaşamadıklarını nasıl anlarım şu an hafiftern dişi kuşum diğer kuşa kafa atmaya başladı ısırıyor falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

ufak bir video ekledim ne yapıyorlar ?

http://content.bitsontherun.com/videos/GyHLuoFf-QBW7BLew.mp4

Sayfayı Paylaş