Karadeniz Pet

Bu mama bir harika :D

arkadaşlar bende paşama bugun ilkkez yaptım,galata unu koydum...fındık,ceviz ve bademide rendeleyip koydum iştahla yedi şerro kendi yemini unuttu buna saldırdı...galata unundan korktum hiç koyan görmedim yazılarda zararı olmaz değilmi...

arkadaşlar bende paşama bugun ilkkez yaptım,galata unu koydum...fındık,ceviz ve bademide rendeleyip koydum iştahla yedi şerro kendi yemini unuttu buna saldırdı...galata unundan korktum hiç koyan görmedim yazılarda zararı olmaz değilmi...

fındık ceviz badem ne alaka :D

Abi ilk bende yaptım ama sarımsak yagı ve kecıboynuzu koymamıstım yenı mamalık almıstım yemedıler . sonra kendı akıllı mamasına koydum hopu hopur yedıler sagol abı :D

bu malzemelerin ölçülerinide yazsaydınız iyi olurdu mesela 2 kuş için 1 yemek kaşığı pirinç unu 1 yemek kaşığı mısır unu yarım yumurta bir çay kaşığı kalamar kemiği tozu gibi yazılmış olsa iyi olurdu bence

bu malzemelerin ölçülerinide yazsaydınız iyi olurdu mesela 2 kuş için 1 yemek kaşığı pirinç unu 1 yemek kaşığı mısır unu yarım yumurta bir çay kaşığı kalamar kemiği tozu gibi yazılmış olsa iyi olurdu bence

sanırım dikkatli ookumadınız en azami yapılacak şekilde ölcülerini yazdım ztn

Yapılışı; Yumurtayı 15-20 dk kaynatıp rendeleyin.. 6-7 adet bebe bisküvisini rendeleyin, 2 tatlı kaşığı mısır unu, 3 tatlı kaşığı irmik, 2 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 adet havucuda rendeleyin, bir çay kaşığı nijer ile keçi boynuzu tozunuda ilave ettikten sonra birazda mürekkep balığı kemiğini rendeledikten sonra 2 adet bira mayası kırıp hepsini karıştırın ve servise hazır hale getirin..

Yapılışı; Yumurtayı 15-20 dk kaynatıp rendeleyin.. 6-7 adet bebe bisküvisini rendeleyin, 2 tatlı kaşığı mısır unu, 3 tatlı kaşığı irmik, 2 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 adet havucuda rendeleyin, bir çay kaşığı nijer ile keçi boynuzu tozunuda ilave ettikten sonra birazda mürekkep balığı kemiğini rendeledikten sonra 2 adet bira mayası kırıp hepsini karıştırın ve servise hazır hale getirin..
evet dikkat etmemişim kusura bakma sadece malzemeleri okudum

Söylediğiniz gibi mama yapıp verdim, hiç yemediler ilk başta böyle yapmaları normal mi ?

bira mayasını Nereden alıyorsun ben bulamadım bira mayası diyince adamlar bira anlıyor :)

bu mama yavru kuş yuvadan çıktıktan sonra yapılacak doğru mu?

Mürekkep balığı kemiği ve keçi boynuzu tozu ve bira mayası nereden temin edebilirim...

ben bira mayası bulamadım...
kalamar kemiği petshoplarda var.. keçi boynuzuda önemli değil...

ben bu şeklinde yaptım,

1Bebek Büsküvisi 100gr
2 Tuzsuz etimek 100gr
3 irmik 100gr
4Mısır unu 100gr
hepsini mikserle karıştırın....

sonra 1 katı yumurtayı(kapuklu) tüm şeklinde mikserleyin ve içine 2 kaşık o karışımdan koyun...

oğlen yaptım kuşlar yuttu resmen :) arada sırada içine havuc, brokoli, karnıbahar vs... korum.

bu şeklinde tam 2 yemlik oluyor.

Ben de deneyeceğim bu mamayı paylaşım için teşekkürler.

bu mama yavru kuş yuvadan çıktıktan sonra yapılacak doğru mu?

her zaman yapabilirsiniz

Mürekkep balığı kemiği ve keçi boynuzu tozu ve bira mayası nereden temin edebilirim...

mürekkep balıgı kemigi tüm kus ürünleri satan yerlerde var. keci boynuzu tozu aktarlarda bira mayasıda eczanede mevcut
ben bira mayası bulamadım...
kalamar kemiği petshoplarda var.. keçi boynuzuda önemli değil...

ben bu şeklinde yaptım,

1Bebek Büsküvisi 100gr
2 Tuzsuz etimek 100gr
3 irmik 100gr
4Mısır unu 100gr
hepsini mikserle karıştırın....

sonra 1 katı yumurtayı(kapuklu) tüm şeklinde mikserleyin ve içine 2 kaşık o karışımdan koyun...

oğlen yaptım kuşlar yuttu resmen :) arada sırada içine havuc, brokoli, karnıbahar vs... korum.

bu şeklinde tam 2 yemlik oluyor.

yutarlar severler

:) Mürekkep balığı kemiği = Kalamar Kemiği desenize ;-)

Keçi boynuzu tozu olmadan yarın hanım işe gidince yapayım bakım :)

Geri