petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu Mevsimde Banyo Hakkında Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Uğur GÜR tarafından 3 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar Muhabbet kuşum çok kirli duruyor aslında banyo için havaların ısınmasını bekliyordum ama onun beyaz tüylerini mis gibi görmek için sabırsızlanıyorum İstanbuldaym bu mevsim şartlarında Kuşa banyo yaptırılırmı daha önce kış aylarında hiç banyo yaptırmadım bu konuda düşüncesi tecrübesi olanlar paylaşabilirni ?

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ev sıcaksa yaptırılabilir ve hava akımı olmayan biyerde duruyorsa ama tavsiyem riske girmeyin hasta olur falan sonra uğraşmayın bence yazın bol bol banyo yaptırırsınız :)

3. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Ben bu havalarda da sadece güneşli günlerde yaptırıyorum. Cam pencere tüm gün kapalı duruyor banyodan sonra. Odanın kapısı bile kapalı duruyor. Banyosundan sonra uzaktan saç kurutma makinesi tutuyorum en azından ıslaklığını alsın diye.

4. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Sıcaklığı korursan banyo verebilirsin.
    ama dikkat et usutme.
    bulunduğu ortamın sıcak olmasi gerekir.

5. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Sanırım Riskli bi durum akşam vakti bi elektrik sobasını uzagından yaksam ama uzaktan etkılenmeyecegı dereceden kuruyana kadar 1-2 saat öyle dursa üstü kapalı sıkıntı olurmu acaba

6. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Bende yaptırdım. Kuşumun banyoluğu var oraya ılık içme suyu ekledim. Daha sonra evimdeki küçük ve sıfır hava akımından emin olduğum odaya geçip orda banyo yapmasını izledim. (Not: Benim banyo yaptırmam şarttı çünkü kuşum kahvaltıda bal kabına girmişti.) Banyosundan sonra onu bi havluya , kuşu sıkmayacak şekilde sardım. Normalde kaçıcak kuş sanki ısınmak istiyo gibi hiç kaçmayıp gözlerini kapatıp uyudu. Isıtıcıyı yaktım ve en az 1 metre uzağına oturup havlu içine sarılı mubişimi aldım. O uyudu ben bekledim. Daha sonra uyanıp havludan çıkınca kafesine koyup kafesi yine en az 1 metre uzaklığa yerleştirdim. 5-6 dk sonra kuş kurumuştu , şuan hiçbi sorun yok , ishal deil. Ama eğer yapmanız çok gerekli değilse benim durumum gibi ,yaptırmasanızda olur :)

#6 sude büyük, 3 Şubat 2015
    Son düzenleme: 3 Şubat 2015
  7. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Ilik suda haftada bazen iki kere bile yapiyo yaptirmadigim zaman kafasini suluga sokuyo yika beni diye ::)

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    banyo konusundan bende çok korkuyordum ama bizim minikler çok yaramaz haliyle çokta kirleniyorlar. kendim zorla yaptırmıyorum kesinlikle ama dışarı saldığımda bir kaba da ılık su dolduruyorum uçtuklarından serinleme hissi oluyor ki suyun içine bir güzel girip yıkanıyorlar. sonra kafese koyup üzerlerini polarla sarıyorum. çok şükür şimdilik bir sıkıntı olmadı.

9. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    bir fısfıs yardımıyla sen de yapabilirsin bunu..

10. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0

Teşekkür ederim çok aydınlatıcı olmuş :) sanırım yaptırmayacağım şu an çok fazla gerek yok yapılan yorumlardan onu cıkardm yazı beklemek en iyisi

Sayfayı Paylaş