Karadeniz Pet

Bu nasıl bir hastalık?Lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan Burcu Yıldırım
  • Başlangıç tarihi
B

Burcu Yıldırım

Guest
8-9 aylık erkek muhabbet kuşum var.Alalı 5 ay oluyor.Genel anlamda neşesi yerinde sürekli konuşuyor uçuyor yemini suyunu normal bir şekilde tüketiyor.Aldığım 2. ayda dışkısında sindirilmemiş yem parçaları gördüm bulunduğum ilçede kuşlara bakan bir vet olmadığı için hemen netten araştırdım ve flucan isimli bir ilacı 7 gün boyunca uyguladım ve dışkısı düzeldi.Ayrıca kuş kumu da kullanıyorum.Aradan 1 ay geçtikten sonra dışkısı gün içinde değişiklik göstermeye başladı bazen normal bazen çevresi sulu şekilde ama hiçbir zmn neşesiz veya kabarık olmadı hep yemini suyunu yemeye devam etti.Bu durum hala devam etmekte ve haftada 1 gün ağzından salyalar fışkırtarak kusma oluyor.Kusmanın ardından biraz halsizleşse de hemen toparlıyor ve yine konuşmaya yemeye devam ediyor.Son 3 gün vitaform verdim ama bugün yine kustu şuan yine neşeli.Dışkısı kusmanın ardından yine sulandı ama dediğim gibi hiç belli olmuyor arada normal dışkı da yapıyor.Yeşillik falan vermedim hiç doğru dürüst çünkü o da dışkısını bozuyordu.Dışkısında hiç sindirilmemiş yem parçası yok bu arada.Bir de şuan tüy dökümünde.Açıkcası bu nasıl bir hastalıktır anlamadım?benzer sorunları yaşayıp çözüm bulan birileri olduysa lütfen bilgi versin.Şimdiden teşekkürler

Yeminiz kuşunuzda alerji yapmış olabilir. Başka marka yemler alın. Tüy dökümünde ise kuşunuza multivitamin alın.

Geri