petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu ne acayip bir durumdur ya..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve afromen tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. afromen

afromen Guest

Yaklaşık bir yıl öncesinde iki yavru kuş almıştım.Petshoptaki adam biri erkek biri dişi dedi yalnız ben ikisininde dişi olduğunu düşündüm dün.Çünkü çok fena kavga etmeye başladılar.Daha çokta sarı olan limon renginde çok fena saldırıyor.vitaminlerle özel yemlerle besledim ama mavi olana öyle bir saldırdı ki kafasında delik açıldı.Küçüklüklerinden beri beraberler birbirlerinden hiç ayrılmazlardı biri nereye gitse diğeri hemen peşine.Neyse sonra dün erkek kuş aldım şüphelendiğim için.Sorularım şunlar; 1- Sarı kuş erkek mi 2-Mavi kuş dişimi 3-durduk yere niye kavga ediyorlar 4-Erkek kuş almam mantıklı mı ve gerçekten erkek mi?(çünkü ikisininde dişi olduğunu düşünüyorum)

[​IMG][/url][/IMG]

#1 afromen, 17 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mayıs 2013
  2. Ezel ALBAYRAK

Yeşil erkek,beyaz dişi.daha yakın ve net çekerseniz cerelerini daha net cevap verebiliriz.

3. afromen

afromen Guest

Yeni fotolar ekleyeceğim.Mavinin ceresi fotoda göründüğü gibi aynı o yüzden onu yakın çekme gereği duymadım ama sarının fotolarını ekleyeceğim şimdi.

4. afromen

afromen Guest

Sarı ile mavi birbirlerini hep öperler.Birbirlerinin kafalarını kaşırlar.Acaba kavga etmelerinin sebebi erkek çiftleşmek istiyor da dişi istemiyor mu ?Yuvalıklarını taksam mı ? 3 kuşu birlikte aynı kafese koysam sıkıntı olur mu acaba çiftleşirler mi ?

#4 afromen, 17 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mayıs 2013
  5. afromen

afromen Guest

Yardımcı olacak olan yok mu ?

6. Gokay Akgul

SEninkiler tahmin ettiğin gibi dişi usta. ben öyle anladım. Erkek alman iyi olmuş eğer Birisi eş tutarsa bu yakışıklı ile diğer dişiyi ya sat yada onada bir eş al. Kavga etmelerine diyecek bişeyim yok. Her arkadaş tartışabilir :)

7. afromen

afromen Guest

Şimdi yine iyiler birbirlerini kaşıyıp öpüyorlar.Yeni aldığım erkeği dışlıyorlar.Anlamadım gitti.Sarı kesin dişi mi erkek mi :S

Sayfayı Paylaş