Karadeniz Pet

Bu ne acayip bir durumdur ya..

• Konbuyu başlatan afromen
  • Başlangıç tarihi
A

afromen

Guest
Yaklaşık bir yıl öncesinde iki yavru kuş almıştım.Petshoptaki adam biri erkek biri dişi dedi yalnız ben ikisininde dişi olduğunu düşündüm dün.Çünkü çok fena kavga etmeye başladılar.Daha çokta sarı olan limon renginde çok fena saldırıyor.vitaminlerle özel yemlerle besledim ama mavi olana öyle bir saldırdı ki kafasında delik açıldı.Küçüklüklerinden beri beraberler birbirlerinden hiç ayrılmazlardı biri nereye gitse diğeri hemen peşine.Neyse sonra dün erkek kuş aldım şüphelendiğim için.Sorularım şunlar; 1- Sarı kuş erkek mi 2-Mavi kuş dişimi 3-durduk yere niye kavga ediyorlar 4-Erkek kuş almam mantıklı mı ve gerçekten erkek mi?(çünkü ikisininde dişi olduğunu düşünüyorum)

n4s0t.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeşil erkek,beyaz dişi.daha yakın ve net çekerseniz cerelerini daha net cevap verebiliriz.

Yeni fotolar ekleyeceğim.Mavinin ceresi fotoda göründüğü gibi aynı o yüzden onu yakın çekme gereği duymadım ama sarının fotolarını ekleyeceğim şimdi.

Sarı ile mavi birbirlerini hep öperler.Birbirlerinin kafalarını kaşırlar.Acaba kavga etmelerinin sebebi erkek çiftleşmek istiyor da dişi istemiyor mu ?Yuvalıklarını taksam mı ? 3 kuşu birlikte aynı kafese koysam sıkıntı olur mu acaba çiftleşirler mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
SEninkiler tahmin ettiğin gibi dişi usta. ben öyle anladım. Erkek alman iyi olmuş eğer Birisi eş tutarsa bu yakışıklı ile diğer dişiyi ya sat yada onada bir eş al. Kavga etmelerine diyecek bişeyim yok. Her arkadaş tartışabilir :)

Şimdi yine iyiler birbirlerini kaşıyıp öpüyorlar.Yeni aldığım erkeği dışlıyorlar.Anlamadım gitti.Sarı kesin dişi mi erkek mi :S

Geri