Bu ne acayip bir durumdur ya..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve afromen tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. afromen
  Çevrimdışı

  afromen Guest

  Yaklaşık bir yıl öncesinde iki yavru kuş almıştım.Petshoptaki adam biri erkek biri dişi dedi yalnız ben ikisininde dişi olduğunu düşündüm dün.Çünkü çok fena kavga etmeye başladılar.Daha çokta sarı olan limon renginde çok fena saldırıyor.vitaminlerle özel yemlerle besledim ama mavi olana öyle bir saldırdı ki kafasında delik açıldı.Küçüklüklerinden beri beraberler birbirlerinden hiç ayrılmazlardı biri nereye gitse diğeri hemen peşine.Neyse sonra dün erkek kuş aldım şüphelendiğim için.Sorularım şunlar; 1- Sarı kuş erkek mi 2-Mavi kuş dişimi 3-durduk yere niye kavga ediyorlar 4-Erkek kuş almam mantıklı mı ve gerçekten erkek mi?(çünkü ikisininde dişi olduğunu düşünüyorum)

  [​IMG][/url][/IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  #1 afromen, 17 Mayıs 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mayıs 2013
 2. Ezel ALBAYRAK
  Çevrimdışı

  Yeşil erkek,beyaz dişi.daha yakın ve net çekerseniz cerelerini daha net cevap verebiliriz.
   
 3. afromen
  Çevrimdışı

  afromen Guest

  Yeni fotolar ekleyeceğim.Mavinin ceresi fotoda göründüğü gibi aynı o yüzden onu yakın çekme gereği duymadım ama sarının fotolarını ekleyeceğim şimdi.
   
 4. afromen
  Çevrimdışı

  afromen Guest

  Sarı ile mavi birbirlerini hep öperler.Birbirlerinin kafalarını kaşırlar.Acaba kavga etmelerinin sebebi erkek çiftleşmek istiyor da dişi istemiyor mu ?Yuvalıklarını taksam mı ? 3 kuşu birlikte aynı kafese koysam sıkıntı olur mu acaba çiftleşirler mi ?
   
  #4 afromen, 17 Mayıs 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mayıs 2013
 5. afromen
  Çevrimdışı

  afromen Guest

  Yardımcı olacak olan yok mu ?
   
 6. Gokay Akgul
  Çevrimdışı

  SEninkiler tahmin ettiğin gibi dişi usta. ben öyle anladım. Erkek alman iyi olmuş eğer Birisi eş tutarsa bu yakışıklı ile diğer dişiyi ya sat yada onada bir eş al. Kavga etmelerine diyecek bişeyim yok. Her arkadaş tartışabilir :)
   
 7. afromen
  Çevrimdışı

  afromen Guest

  Şimdi yine iyiler birbirlerini kaşıyıp öpüyorlar.Yeni aldığım erkeği dışlıyorlar.Anlamadım gitti.Sarı kesin dişi mi erkek mi :S
   

Sayfayı Paylaş