Karadeniz Pet

Bu ne olabilir yorumlarınızı paylaşabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan kutlant
  • Başlangıç tarihi
K

kutlant

Guest
Selam kuş sürekli kendini kaşıyor tüğ mü döküyor bit mi var ne yapmalıyım yardım edebilir misiniz

buradan bakabilirsiniz.

http://hizliresim.com/6lRYk0

Moderatör tarafında düzenlendi:
bzim kuşlarda d vardı. sonradan aldığım erkek kuştan bulaştı. kendisi de 3 hafta sonra öldü. şimdi dişi de de var bu kaşıntılar. bit ilacı aldım. 2-3 günde bir sıkıyorum. kaşıntı yarı yarıya kesildi. sanırım bit var.

of of of ne olmuş kuşun kafasına öyle bit olabilir ama bu derece nasıl kanatmış?? çok geçmiş olsun

Vilmectin alın ve ensesinden 1-2 damla damlatın. Birde Biyodust toz alıp kafesin altına ve tünekliklere serpin. 5-10 TL lik ilaçlar bunlar.

bence çok acil veterinere götürlemlisiniz üst derisi delinmiş sanırım yada resimlerden öyle görünüyor.

ilk baştan kafasında ki tüğler kalktı kaşıya kaşıya o hale getirdi batikon sürdüm biraz iyileşti sonradan o alttaki yara oldu kaşıya kaşıya orayıda yara etti . umarım bittendir daha başka sorunla karşılaşmam ilaçları alıp kullanacağım kaşımasını durdurmak için herhangi bir şey yapabilir miyim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

ilk baştan kafasında ki tüğler kalktı kaşıya kaşıya o hale getirdi batikon sürdüm biraz iyileşti sonradan o alttaki yara oldu kaşıya kaşıya orayıda yara etti . umarım bittendir daha başka sorunla karşılaşmam ilaçları alıp kullanacağım kaşımasını durdurmak için herhangi bir şey yapabilir miyim?

Dogru bilinen en buyuk yanlıs vilmectin'nin deri üstu kullanımıdır.

Vilmectin ve ivermectin içeren her türlü ilaç deri üstü kullanılmaz sadece deri altı için üretilmiştir.

Deri üstü (enseye damlatma) hiç bir işe yaramayacaktır..

Bolfo toz alıp kafese tuneklere varsa yuvalıga ve kusunuzun kanatlarının altına serpin ve sirkeli suyla banyo yaptırın.Geçmiş olsun.

Geri