petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu ne olabilir yorumlarınızı paylaşabilir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve kutlant tarafından 2 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. kutlant

kutlant Guest

Selam kuş sürekli kendini kaşıyor tüğ mü döküyor bit mi var ne yapmalıyım yardım edebilir misiniz

buradan bakabilirsiniz.

http://hizliresim.com/6lRYk0

#1 kutlant, 2 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Aralık 2014
  2. omer değirmenci

bzim kuşlarda d vardı. sonradan aldığım erkek kuştan bulaştı. kendisi de 3 hafta sonra öldü. şimdi dişi de de var bu kaşıntılar. bit ilacı aldım. 2-3 günde bir sıkıyorum. kaşıntı yarı yarıya kesildi. sanırım bit var.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    of of of ne olmuş kuşun kafasına öyle bit olabilir ama bu derece nasıl kanatmış?? çok geçmiş olsun

4. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Vilmectin alın ve ensesinden 1-2 damla damlatın. Birde Biyodust toz alıp kafesin altına ve tünekliklere serpin. 5-10 TL lik ilaçlar bunlar.

5. Berk Sönmez

Beğenileri:
    0
    bence çok acil veterinere götürlemlisiniz üst derisi delinmiş sanırım yada resimlerden öyle görünüyor.

6. kutlant

kutlant Guest

ilk baştan kafasında ki tüğler kalktı kaşıya kaşıya o hale getirdi batikon sürdüm biraz iyileşti sonradan o alttaki yara oldu kaşıya kaşıya orayıda yara etti . umarım bittendir daha başka sorunla karşılaşmam ilaçları alıp kullanacağım kaşımasını durdurmak için herhangi bir şey yapabilir miyim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:27 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

ilk baştan kafasında ki tüğler kalktı kaşıya kaşıya o hale getirdi batikon sürdüm biraz iyileşti sonradan o alttaki yara oldu kaşıya kaşıya orayıda yara etti . umarım bittendir daha başka sorunla karşılaşmam ilaçları alıp kullanacağım kaşımasını durdurmak için herhangi bir şey yapabilir miyim?

7. Fevzi ÖZYAYLA

Fevzi ÖZYAYLA New Member

Beğenileri:
    0
    Dogru bilinen en buyuk yanlıs vilmectin'nin deri üstu kullanımıdır.

Vilmectin ve ivermectin içeren her türlü ilaç deri üstü kullanılmaz sadece deri altı için üretilmiştir.

Deri üstü (enseye damlatma) hiç bir işe yaramayacaktır..

Bolfo toz alıp kafese tuneklere varsa yuvalıga ve kusunuzun kanatlarının altına serpin ve sirkeli suyla banyo yaptırın.Geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş