Karadeniz Pet

bu otun ne olduğunu bilen var mı ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
AmElJr.jpg
iyi günler arkadaşlar.. kuşların akıllı yemliğin altına düşürdüğü yemleri toprağa serpiştirmiştim. daha önce de yem ektim ama onlar uzun uzun olmuştu. şimdi daha önce görmediğim şekilde büyüdüler. bilmediğim şeyi de kuşlara vermek istemedim. acaba bilen var mı bu nedir ya da kuşlara versem bir zararı olur mu ? yemliğin altında yemden ziyade daha çok küçük siyah şeyler oluyordu ne olduğunu bilmiyorum acaba ondan olabilir mi ? ve muhtemelen yemedikleri için aşağıda birikti o küçük siyah yemler.
l7Lg1E.jpg

Son düzenleme:
Rokaya benziyır ama yemin içinde ne gezsin. :D Bence yemin içeriğine bak tek tek görsellerde arat bulursun. Zaten ansiklopedi gibi içeri yok çok vaktini almaz.

karışık yemi serpmişsin saksıya. daha önce ektiklerin sarı, ak yada kızıl darıdır onlar buğday gibi büyür bende bu manzarayla daha önce karşılatım kendi deneyimimde, yemin içindeki diğer tohumlardan birine ait bence boşa uğraşma sök hepsini

Rokaya benziyır ama yemin içinde ne gezsin. :D Bence yemin içeriğine bak tek tek görsellerde arat bulursun. Zaten ansiklopedi gibi içeri yok çok vaktini almaz.

yok sadece tem serptim roka tohumum bile yok :p

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

karışık yemi serpmişsin saksıya. daha önce ektiklerin sarı, ak yada kızıl darıdır onlar buğday gibi büyür bende bu manzarayla daha önce karşılatım kendi deneyimimde, yemin içindeki diğer tohumlardan birine ait bence boşa uğraşma sök hepsini

evet karışık yem serptim içinden ayıkladım demedim ki.. ee peki bu çıkan otlar karışık yemin içinde bulunan herhangi bir yeme ait.. yemelerin de sıkıntı olur mu dersiniz ? ben siyah yem olduğunu düşünüyorum onu normalde yemiyorlar.

yok sadece tem serptim roka tohumum bile yok :p

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

evet karışık yem serptim içinden ayıkladım demedim ki.. ee peki bu çıkan otlar karışık yemin içinde bulunan herhangi bir yeme ait.. yemelerin de sıkıntı olur mu dersiniz ? ben siyah yem olduğunu düşünüyorum onu normalde yemiyorlar.

içindeki minik siyah tohumlar olma ihtimali yüksek. bence direk sökün çünkü dikkat ettiyseniz çıkan bitki kart otlara benziyor ne yeşil haliyle ne de tohum haliyle çok ilgilenmez kuşlar. benim kuşlar hep ayıklıyordu bu tohumları, yemiyorlardı.

Benim kuş o siyahları yiyor sanki bi gariplik var :/ uzun piramit gibi çörekotunun ince hali siyahlardan bahsediuorsunuz dimi

içindeki minik siyah tohumlar olma ihtimali yüksek. bence direk sökün çünkü dikkat ettiyseniz çıkan bitki kart otlara benziyor ne yeşil haliyle ne de tohum haliyle çok ilgilenmez kuşlar. benim kuşlar hep ayıklıyordu bu tohumları, yemiyorlardı.

evet bende onlardan diye düşünüyorum çünkü yemedikleri için aşağı atmış oluyorlar çoğunlukla. gerçi normal ektiğim yemleri güvercinler yiyordu sürekli bunları onlar bile yemedi, atayım o halde hepsini.. teşekkür ederim cevaplarınız için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:19 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

Benim kuş o siyahları yiyor sanki bi gariplik var :/ uzun piramit gibi çörekotunun ince hali siyahlardan bahsediuorsunuz dimi

benimkiler yemiyor. ince uzun değil dediğim, minik ve yuvarlak.. çörek otuna şekli değil sadece rengi benziyor.

Bildiğim kadarıyla o siyah küçük tohumlar Nijer tohumu kizistirici olarak kullanilan tohum

Siyah uzun derken nijer tohumundan bahsediyorsunuz. Demek ki nijer bitkisi o. Çok çirkinmiş. :D

Yuvarlak siyah tohumlar turp bitkisinin tohumlarıdır. Besleyiciliği yüksek bir yemdir.

Geri