petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bu otun ne olduğunu bilen var mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve /kimya/ tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG]iyi günler arkadaşlar.. kuşların akıllı yemliğin altına düşürdüğü yemleri toprağa serpiştirmiştim. daha önce de yem ektim ama onlar uzun uzun olmuştu. şimdi daha önce görmediğim şekilde büyüdüler. bilmediğim şeyi de kuşlara vermek istemedim. acaba bilen var mı bu nedir ya da kuşlara versem bir zararı olur mu ? yemliğin altında yemden ziyade daha çok küçük siyah şeyler oluyordu ne olduğunu bilmiyorum acaba ondan olabilir mi ? ve muhtemelen yemedikleri için aşağıda birikti o küçük siyah yemler.[​IMG]

#1 /kimya/, 26 Nisan 2015
    Son düzenleme: 26 Nisan 2015
  2. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Rokaya benziyır ama yemin içinde ne gezsin. :D Bence yemin içeriğine bak tek tek görsellerde arat bulursun. Zaten ansiklopedi gibi içeri yok çok vaktini almaz.

3. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    karışık yemi serpmişsin saksıya. daha önce ektiklerin sarı, ak yada kızıl darıdır onlar buğday gibi büyür bende bu manzarayla daha önce karşılatım kendi deneyimimde, yemin içindeki diğer tohumlardan birine ait bence boşa uğraşma sök hepsini

4. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    yok sadece tem serptim roka tohumum bile yok :p

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

evet karışık yem serptim içinden ayıkladım demedim ki.. ee peki bu çıkan otlar karışık yemin içinde bulunan herhangi bir yeme ait.. yemelerin de sıkıntı olur mu dersiniz ? ben siyah yem olduğunu düşünüyorum onu normalde yemiyorlar.

5. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    içindeki minik siyah tohumlar olma ihtimali yüksek. bence direk sökün çünkü dikkat ettiyseniz çıkan bitki kart otlara benziyor ne yeşil haliyle ne de tohum haliyle çok ilgilenmez kuşlar. benim kuşlar hep ayıklıyordu bu tohumları, yemiyorlardı.

6. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuş o siyahları yiyor sanki bi gariplik var :/ uzun piramit gibi çörekotunun ince hali siyahlardan bahsediuorsunuz dimi

7. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    evet bende onlardan diye düşünüyorum çünkü yemedikleri için aşağı atmış oluyorlar çoğunlukla. gerçi normal ektiğim yemleri güvercinler yiyordu sürekli bunları onlar bile yemedi, atayım o halde hepsini.. teşekkür ederim cevaplarınız için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:19 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

benimkiler yemiyor. ince uzun değil dediğim, minik ve yuvarlak.. çörek otuna şekli değil sadece rengi benziyor.

8. bunyamin

bunyamin New Member

Beğenileri:
    0
    Bildiğim kadarıyla o siyah küçük tohumlar Nijer tohumu kizistirici olarak kullanilan tohum

9. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    yo hayır Nijer değil onu biliyorum. karışık yemlerin için de minik minik yuvarlak siyah.

10. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Siyah uzun derken nijer tohumundan bahsediyorsunuz. Demek ki nijer bitkisi o. Çok çirkinmiş. :D

11. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    siyah uzun değil aksine ısrarla siyah yuvarlak ve minik dedim. Nijer değil, nijerin nasıl olduğunu biliyorum.

12. Mustafa KRBCK

Beğenileri:
    0
    Bu turp kardeşim. Azda olsa kuş yeminde turp tohumu bulunur.

13. TARIK BAKICI

Beğenileri:
    3
    Yuvarlak siyah tohumlar turp bitkisinin tohumlarıdır. Besleyiciliği yüksek bir yemdir.

Sayfayı Paylaş