Karadeniz Pet

Bu sinirli tavırları neden ?

Berşan KENAR

Paylaşımcı Üye
Selamın aleyküm iyi akşamlar abilerim / ablalarım. bıdık bu aralar eskisine gire daha iyi alidti gibi de gene tam degil okuldan gelir gelmez hemen yanina gidip aşkım diyorum daha konuşamadı bey efendi :/ hemen deli gibi otmeye basliyir disari cikiyir hemen elimden yen yiyir tirnagimi felan kafa atiyo sonra vuruyo sert bi sekilde bagirip bagirip kaciyo perdeye hep ayaga kaldiriyo beni cok usengecim bendede sorun varda su huyuna uyuz oluyom yaptigi iyi biseymi kotu biseymi . Birde bir akrabadan duydum 6 aydan asaga konusmasmis dogrumu ?

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bersan kuş sana oyun yapıyordur normal oyle şeyler yapması ayrıca 6 aylık olmadan konuşmaz diye bişey yok kuş kesin konuşur diyede bişey yok ben 2 aylıkken konuşan 1 2 kelime söyleyen kuşta gördüm normalde 2.5 4 aylık arası kuş konuşmaya başlar ama 6 aylık oldu artık konuşmaz diyede birşey yok sen ilgilen belki 1 ay sonra konuşur belli olmaz gün geçtikçe ihtimal azalıyor ama yinede umut var ilgilen konuş

Aynen abim katiliyorum konuşma hakkinda hiç kuşum konuşmadida abartiyorum bende :) inşaALLAH bıdık konuşur. Huyuna gelirsek salonda duvarda ayna var hep oraya gidiyo aliyorum elime oturdugum anda hep aynaya ucuyo bugun baya uyuz oldum ona kafese koydum bana masum masum bakti aynasiz odada sarki dinledik beraber omuzumda bakalim yarin ola hayrola :)

ayna bazıları için kuşların konuşması için iyi bazıları için kötü yani kafesin içinde ayna var diye konuşmaz diyip gerçekten konuşmayan kuşta gördüm ayna var diye aynayla konuşan kuşta gördüm ona bişey diyemem ama bence ayna olmasa daha iyi ayna engel oluyodur diye düşünüyorum ben benim kuşa hiç ayna göstermedim ve kuş sesi dinletmedim ıslıkta çalmadım

Ayna disarda zaten abi asla ayna takmiyorum yan komsunun kuslari var onlar otuyo uyuz oluyorum ya soyliyecen az kaldi baska yere alsin kuslarini :) tam dinliyo beni yandan cak cak cak otuyolar alsin baska odaya 3 odali ev bula bula bnm odanin yaninimi buldu :D

6 aydan aşağı konusur sürekli perdeden al dikkatini çek birgün kendi kendine sen almadan gelir

Ben kuşlarımı eğitirken genelde telefon veya kumanda ile dikkatlerini çekiyorum onunla oynuyorum telefonu sallıyorum zamanla telefonu sallayınca veya kumandayı onunla oynamaya geliyor bu seferde başka oyunlar oynuyoruz

Ben kuşlarımı eğitirken genelde telefon veya kumanda ile dikkatlerini çekiyorum onunla oynuyorum telefonu sallıyorum zamanla telefonu sallayınca veya kumandayı onunla oynamaya geliyor bu seferde başka oyunlar oynuyoruz
Benimkide telefon hastasi abi oynarken sadece gelip telin ustune.konuyor duruyor teli yataga infirdigim abda ucuyo suan bagriyo bana sebepsizce :D Ne yapabikirim acaba ??

Telefona gelince sürekli konuş onunla belli bir süre sonra o uzaktayken onunla konuştuğun kelimeleri söylediğinde sana yaklaşacaktır

Telefona gelince sürekli konuş onunla belli bir süre sonra o uzaktayken onunla konuştuğun kelimeleri söylediğinde sana yaklaşacaktır
Peki abim birde bir şey sorucam aşkım kelimesini diyodum ona soylesin diye ben ezberledim bugun kiz arkadasimla konusurken yanlislikla askim dedim o derece :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

Degistiriyimmi sorun olurmu

Peki abim birde bir şey sorucam aşkım kelimesini diyodum ona soylesin diye ben ezberledim bugun kiz arkadasimla konusurken yanlislikla askim dedim o derece :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

Degistiriyimmi sorun olurmu

kız arkadaşınımı kuşumu değiştireceksin ? kuşu değiştireceksen sorun olur,zırt pırt kuş değiştirilirmi hiç .

Abi kız arkadaşımı neden değiştiriyim :D kuşu diyeceğim kelimeyi değiştirsem sorun olurmu :))

kelimeyi neden değiştireceksin,kız arkadaşınmı beğenmedi yoksa kuşmu beğenmedi ? bence "aşkım" demeye devam et birinden biri beğenecektir :)

Kiz arkadaşın da kalsın kusta :) hep aynı kelime deme arada cicikus babacik öptüm vs de

Cetin abi tamam ikiside duruyo :) yusuf abi bnde cicikuş felan diyordum arada bir bjr yerde sadece tek kelime de dedi bende sirf aşkim diyorum :) Abi senin tek baktigin kus konusuyomuydu ?

Evet şuan tek baktığım kuş kendi yavrum konuşuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Sen uyma onlara arada farklı kelimede söyle

Peki abim Teşekkürler çok istiyorum konuşmasını şuan tek ayak üzerinde ötüşüyor kısık sesle biraz konuşiyim onla :) iyi akşamlar abim ;)

Geri