petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bu yavru neden bu kadar kötü ısırıyor yardım(video)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Haggar tarafından 23 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Haggar
    Gizli

Haggar Guest

Merhaba arkadaşlar

Videodaki yavru yaklaşık 4 gündür bende. Kafesten dışarı çıkmaya aşırı istekli 1 kere çıkardım rahat durmuyor diye. Ancak videoda da görüldüğü gibi elimi kafese soktuğumda elimin üstüne geliyor ve çok kötü ısırmaya başlıyor. Her elimi soktuğumda bunu yapıyor bu yüzden bu devam ederse alıştırmak çok zor olacak. Bunu engellemek için ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

(Bu arada kuşu aldığım kuşçu kanatları düzgün çıksın diye kırık olan uzun kanat tüylerini çekmiş her iki taraftan 3 er tane. Çok az uçabiliyor. Kanatlarının çekilmesi bildiğim kadarıyla oldukça can yakan bir durum bu nedenle güvenini kaybetmiş olabilir mi ?)

[YOUTUBE]_NoC6-ohO0g[/YOUTUBE]

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus oyun oynuyor alismis size hareketli guzel bir kus:)

3. Haggar
    Gizli

Haggar Guest

Oyun oynuyor ama o 2 dakkada çektiğim acıyı ben bilirim :D Bu ısırma olayı yüzünden elimi sokamıyorum bazen reflex olarak hızlı çekiyorum elimi ürküyor. Nasıl bitecek bu çile ? :)

4. OSMANLI

OSMANLI Member

Beğenileri:
    1
    Cınsıyetten anlamam ama dısı kusların cok ısırdıgı söyleniyor.

5. Haggar
    Gizli

Haggar Guest

Cinsiyeti Erkek.

Genelde kafesin kapağının orda çok şiddetli ısırıyor dışarı gelmek istiyor. Dışarıya çıkarmak istemiyorum yeni uçmanın hevesiyle hiç gelmiyor insana.

Isırmayı engelleyebilecek bir taktik bir öneri arıyorum :)

6. Ömer Tayfun Çelik

Beğenileri:
    0
    Kardeşim Dışarı Çıkar VE elinde beklet başı açık olunca ısıracaktır fakat kapatınca asla ısırmaz otur ve 5-10 dk bekle sonra bırak kuşu asla sizden kaçmayacaktır ve sizinle oynuyacaktır

7. Haggar
    Gizli

Haggar Guest

Dün açtığınız başlıktan sonra birkaç kere denedim bunu ama elimle kapattığımda elimin içinde çok fazla hareketleniyor durmuyor çok hareketli yavru havada sıcak olduğundan galiba iyice sıkılıyor durmuyor çok çırpınıyor o şekilde kapattığımda.

8. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    aynı sorun bendede vardı işaret parmağımın derisini soyuyodu kanatıyodu ust gagasının sivri yerini geçiriyodu bnde bıkmıştım ama zamanla geçiyor şuan 5 aylık kendisi ısırmıyor sadece kızdığında gagalıyor o kadar zamanla geçecektir kendi tecrübelerimden söylüyorum o ısırsın sen dayanmaya çalış bişi yapamadığını görünce zamanla vaz geçiyorlar bide benim kuşum dişiydi düşün benim halimi ne işkenceler çekmiştim şimdi melek parmağımı uzatıyorum geliyor çok seviyor beni birde ona elinden yem yedir böylelikle de geçebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:47 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

evet katılıyorum benim kuşum dişi önceden fena ısırıyodu

9. Haggar
    Gizli

Haggar Guest

Dışarıya çıkmayı çok istiyor. Az uçabiliyor uçmak istiyor. Kafesin yanına yaklaştığım an onu dışarı salmadığım için ısırdığını düşünüyorum çünkü kafesin ağzında ısırıyor sadece. Ama dışarıya salıncada benden uzaklaşıyor uzak yerlere gidiyor. Salarsam bana alışmaz diye salma konusunda kararsızım bu konuda ne önerirsiniz ?

10. Muhammed Talha
    Gizli

beni de çok kötü ısırıyor seni ısırdığı gibi ısırıyor ben çok tepki vermemeye çalışıyorum o zaman duruyor

11. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Benim kuduruk aynı :) Benimki de çok ısırıyor oda dışarda sürekli uçmak istiyor filan kafese yaklaşınca atlıyor elime çıkar diye bekliyor aralardan kaçmaya çalısıyor, zaten bende pek tutmuyorum kafeste açıyorum kapağı giriyor çıkıyor ufaktan ele geliyor da gibi bakalım ama ısırıyor aynı böyle erkek benimki de :)

12. Haggar
    Gizli

Haggar Guest

Dişiye dönüyor olabilir mi gaga değişmeye başladı sanki ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:53 --

Aldığım kuşçu erkek demişti. Bende erkek olduğunu düşünüyorum ama tam emin olamadım çok ısırınca siz ne dersiniz ?

13. Ömer Tayfun Çelik

Beğenileri:
    0
    sert bi şekilde tutma gerekirse elini köprü biçiminde yap öle kalsınn 3-4 gün sonra göreceksin

14. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşun dişiye dönüyor galiba ısırmasının bir sebebi de dişi içgüdülerinden olabilkir

15. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Kusun dişi mi bilmiyorum ama dişiler çok kotu isiriyor kanatiyor bile.

Sayfayı Paylaş