Karadeniz Pet

bu yavrular çarpık bacaklımı

beyza sen

Yeni Üye
büyük olan yavrum bugün tam 2 haftalık, kardeşi 13 günlük. temizlik için ilk kez yuvadan çıkarmıştım çarpık bacak gibi duruyor ama doğru mu acaba

0qGlO9.jpg

JYOqPo.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimlerinizi düzenleyelim, arkadaslar daha rahat yardımcı olabilsin..

video yüklemeye çalışmıştım aslında ama yükleyemedim

Ayak devamlı öyle arkadaysa çarpık evet, benimde başıma geldi ilk yavrularımda. Dişi yumurtlamış yuvalığı değiştiremedik zamanında , e küçük gelince yuvalık altta kalanın canı çıksın :) hepsi üust üste malesef çarpık bacak oldular. Ustalardan nasıl bağlanılacağına dair yardım alın geç kalmadan

Sadece 2 yavru var aslinda. Yuvanin içinde normal gibi duruyor ama baglasam fazladan bi zarar vermez heralde

Genellikle çarpık bacaklılık yuvada talaş olmaması ve yuva tabanının düz olmasından kaynaklanırmış. Sünger ile tedavi yöntemi var nette bak istersen

Sent from my iPhone using Tapatalk

nedeni, büyük cogunlukla yuvalık tabanından kaynaklanıyor.. tırtıklı bir yapıya sahip olması gerekli.. bunu siz de talas vb malzemelerle yavrunun ayagının kaymamasını saglayabilirsiniz. yavru ilk 6-7 günlükken bunu saptadıgınızda tedavisi mümkün olabiliyor.. cok vakit kaybetmeyin internetten arastırıp müdahale edin veya veterinere ugrayın.

Tamam sagolun. Yuvada talas da var oyuk da var. Sungerle yapmaya calisicam olmazsa veteriner

benım basıma geldı bu üzücü durum yavrunun üzerine anne ve baba bastıgında boyle durumlar meydana gelebılıyor kusum ucmaya basladı lakın ınıs takımı olmayan ucak gıbı surekli bıyerlere cakıldı tunege tutunamıyor yemlıge cıkamıyordu yakın zamandada kafeste öldüğüne sahıt oldum üzücü bir durum tavsiyeleri uygulamanızda fayda var

Geri