petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bu yavrular çarpık bacaklımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve beyza sen tarafından 23 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    büyük olan yavrum bugün tam 2 haftalık, kardeşi 13 günlük. temizlik için ilk kez yuvadan çıkarmıştım çarpık bacak gibi duruyor ama doğru mu acaba

#1 beyza sen, 23 Mayıs 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Mayıs 2015
  2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Resimlerinizi düzenleyelim, arkadaslar daha rahat yardımcı olabilsin..

3. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    video yüklemeye çalışmıştım aslında ama yükleyemedim

4. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Ayak devamlı öyle arkadaysa çarpık evet, benimde başıma geldi ilk yavrularımda. Dişi yumurtlamış yuvalığı değiştiremedik zamanında , e küçük gelince yuvalık altta kalanın canı çıksın :) hepsi üust üste malesef çarpık bacak oldular. Ustalardan nasıl bağlanılacağına dair yardım alın geç kalmadan

5. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    Sadece 2 yavru var aslinda. Yuvanin içinde normal gibi duruyor ama baglasam fazladan bi zarar vermez heralde

6. Can Bey

Can Bey Member

Beğenileri:
    0
    Genellikle çarpık bacaklılık yuvada talaş olmaması ve yuva tabanının düz olmasından kaynaklanırmış. Sünger ile tedavi yöntemi var nette bak istersen

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    nedeni, büyük cogunlukla yuvalık tabanından kaynaklanıyor.. tırtıklı bir yapıya sahip olması gerekli.. bunu siz de talas vb malzemelerle yavrunun ayagının kaymamasını saglayabilirsiniz. yavru ilk 6-7 günlükken bunu saptadıgınızda tedavisi mümkün olabiliyor.. cok vakit kaybetmeyin internetten arastırıp müdahale edin veya veterinere ugrayın.

8. beyza sen

beyza sen Member

Beğenileri:
    0
    Tamam sagolun. Yuvada talas da var oyuk da var. Sungerle yapmaya calisicam olmazsa veteriner

9. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun inşallah düzelirler.

10. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    benım basıma geldı bu üzücü durum yavrunun üzerine anne ve baba bastıgında boyle durumlar meydana gelebılıyor kusum ucmaya basladı lakın ınıs takımı olmayan ucak gıbı surekli bıyerlere cakıldı tunege tutunamıyor yemlıge cıkamıyordu yakın zamandada kafeste öldüğüne sahıt oldum üzücü bir durum tavsiyeleri uygulamanızda fayda var

Sayfayı Paylaş