Karadeniz Pet

Bu yem ideal mi sizce?

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Resimde de gördüğünüz gibi yemin içinde nijer filan hepsi var sanırım. Sizce bu yem kuşlar için nasıl olur? Ya da yeme başka karıştırabileceğim birşey var mıdır? Sebze meyve ve mamayı zaten haricen taze veriyorum. Teşekkürler.

QXYz0G.jpg

güzel görünüyor birazda aspur katılırsa bence ideal, ancak kuşlarınız yermi onu bilemiyorum

bnce yem daha sade olmalı seninde dediğin gibi mama zaten yoğun
kuşların bu kadar çok karıştrması ishale yol açabiliyr diye biliyrm

bnce yem sadece akdarı ve aspur karışımı olmalı

ama yemin çok taze görünüyor

güzel görünüyor birazda aspur katılırsa bence ideal, ancak kuşlarınız yermi onu bilemiyorum

Aspuru yerlermi bilmiyorum ama soyulmuş yulafa bayılıyorlar. Biraz da yulaf katayım diye düşünüyorum. Yulafın kuşlarda nasıl bir etkisi olur bilmiyorum ama fazlası tüy değişimine sebep oluyor sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:17 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

bnce yem daha sade olmalı seninde dediğin gibi mama zaten yoğun
kuşların bu kadar çok karıştrması ishale yol açabiliyr diye biliyrm

bnce yem sadece akdarı ve aspur karışımı olmalı

ama yemin çok taze görünüyor

Direk fabrikadan oluşu taze olması açısından çok avantajlı.

arkadaşım bu yem kızıştırıcı olarak satılıyor benim bildiğim aynısı bendede var nijerli falan

Yem güzel de karışık yemi seven kuşlar için darı aspurla geçinen kuşlar da var içindeki ayçiçeği çekirdeklerini benim kuş parçalayamıyor mesela :)

doğrudur bende aldım pakette quik marka kızıştırıcı yem yazıyor

hocam yemin linkini atabilirmisin, bizde bakalım ne var ne yok :)

Yem güzel ama benim fikrim her zaman verilmemeli çünkü Nijer hep verilmez diye biliyorum mmanada var bide yemde olursa hayvanlar kafeste düz duvara tırmanırlar bence gereksiz mamadan alıyo alıcağını3.4 karışım yetecektir tabi bu benim düşüncem:)

Yem güzel ama benim fikrim her zaman verilmemeli çünkü Nijer hep verilmez diye biliyorum mmanada var bide yemde olursa hayvanlar kafeste düz duvara tırmanırlar bence gereksiz mamadan alıyo alıcağını3.4 karışım yetecektir tabi bu benim düşüncem:)
Kesnlkle katiliyrm yem az maddeden olusmali bu kadari kusda yaglanmaa yapablr
Zatn kus bunlarn hepsini yemicektr muhtemln
Birazni ayiraxaktr

Nijerin gerçekten faydası oluyor benim kuşlar acayip kızışkın ve çiftleşip yumurta koydular 1.5 ay içerisinde erkek kuşu satın aldıgımdan beri nijer tohumu veriyordum yemlerine 1 er çay kaşıgı.

Bende almistim bunun gibi yem benim firlamalar yemedi icinden sade yemi seciyor gerisini agzna aliyorlar kafesin disina atiyor :)

Geri