Karadeniz Pet

Bu yemden kullanan var mı?

s0gukolum

Yeni Üye
Merhaba. Şuan kullandığım yem bitmek üzere ve satışı yok . İçerisinde japon darısı, perilla, kinoa tarzı şeyler vardı ve çok memnundum.

Ona yakın yem ararken şu yemi gördüm ve içeriği gayet kaliteli görünüyor
bu yeme biraz daha perilla ve japon darısı ilave edip kullanmayı düşünüyorum.

http://www.hobipet.com.tr/naturelife-favori-muhabbet-kusu-yemi-500gr

Sizde kuşlarınıza mutlaka perilla, japon darısı verin bence

Aspur oranı fazla geldi bana biraz. Yağlanma yapabilir kuşlarda.

Paket yemleri tercih etmenizi öneririm. Versele Laga, Tropifit gibi..

Paket yemleri tercih etmenizi öneririm. Versele Laga, Tropifit gibi..
hocam tropifit aldım ama kuşum hiç beğenmedi aldığım gibi duruyor. Versele Lagayı da daha önce kullanmıştım. Araştırdığım kadarı ile de Sarı Darı aslında kuşlar için faydalı değilmiş, diğer yemlere göre daha az özümseniyormuş. Bizimde kullandığımız normal yemlerde hep sarı darı var çoğunluk olarak. Onun için farklı yem arayışına gitmiştim ve yabancı bi markanın yemini bulmuştum. İçeriği çok iyiydi. Beyaz darı, sarı panicum, aspur, japon darısı, beyaz perilla, kinoa ve kırmızı darı vardı. Ve kuşum çok beğenerek yedi. Sizlere nacizane tavsiyem bulabilirseniz japon darısı ve beyaz perillayı yemlerinize ekleyin. Benim kuş aspuru pek fazla yemiyor. ve güç içerisinde odada serbest. Yediğinden fazlasını yakıyor yani :D

Bu Tropifiti almadan önce araştırdığımda övüyorlardı güzel marka diyede hayal kırıklığı oldu. İçinde renkli ekmek gibi şeylerde vardı yuvarlak. zaten kuşumda sevmemişti.

Uzun oldu ama eğer bu yemi alırsam zaten o şekilde kullanmayacağım. İçine beyaz perilla, ak darı ve japon darısı ilave edecem. Böylelikle daha dengelemiş olurum. Kinoayıda çok araştırdım . Araştırdığım kadarıyla baya faydalıymış kuşlar için.

Faydalı olduğu için herhangi bir tohumu fazladan vermeyi tavsiye etmem. Bir muhabbet kuşu, hayatı boyunca sadece ak darı yese bile, ihtiyaçlarının tamamına yakınını almış olacaktır. Ağırlık ak darı olacak şekilde yem vermek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca paket yem fikrine ben de katılıyorum, çünkü paket yem haricinde yüksek miktarda toz oluyor. 10'dan fazla yem denemişimdir, gözlemlediğim kadarıyla en faydalı olanı Vitakrafttı

Faydalı olduğu için herhangi bir tohumu fazladan vermeyi tavsiye etmem. Bir muhabbet kuşu, hayatı boyunca sadece ak darı yese bile, ihtiyaçlarının tamamına yakınını almış olacaktır. Ağırlık ak darı olacak şekilde yem vermek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca paket yem fikrine ben de katılıyorum, çünkü paket yem haricinde yüksek miktarda toz oluyor. 10'dan fazla yem denemişimdir, gözlemlediğim kadarıyla en faydalı olanı Vitakrafttı
bende onu diyorum hocam zaten. Paket yemlerde genelde akdarı miktarı çok az oluyor

bende onu diyorum hocam zaten. Paket yemlerde genelde akdarı miktarı çok az oluyor
Yazmayı unutmuşum, bir kilo hazır yeme bir kilo ak darı katarak kullanıyorum. Ayrıca aktarlardan temin edebildiğim bazı tohumlardan da çok az miktarda karıştırıyorum

Bu yemden kullanmadım ama hobipet gerçekten işini hakkıyla yapan bir firma.

Bu linkteki yemek stokta bulunmuyor. Kuşlar için besleyici yem öneriniz var mı başka ?

Vitakraft tavsiye ederim. Fiyat araştırması yapmadan almayın, çok farklı fiyatlar var piyasada

Aspur miktarı çok fazla gerçekten. Ben versela laga kullanıyorum kuşum severek tüketiyor fakat içinde ki yulaf miktarı beni rahatsız ediyor. Kuşum yulaf yemiyor. Birde az miktarda papagan yemi de var paketin içinde. Vitakraft aldım elimdeki versele laga bitince denicem beğenir insallah

Vitakraft marka yemin ideal fiyatı ne kadar ona göre piyasada bulursam deneyecem. Açık yem alıyordum ben fazla incelemiyordum yemleri.

Ben en son 5 tane 1kg'lık yemi, yanında birkaç hediyesi ile 40tl gibi bir fiyata almistim ama üzerinden uzun zaman geçti ve şu an cok artmış. N11, gittigidiyor gibi sitelerden fiyat araştırması yapın

Kanarya yemi veriyorum bende deli gibi yiyorlar. Mama yemedikleri zaman kanarya yemi ilave ediyorum silip süpürüyorlar.

vitakraft 1 kg en uygun 19 tl ye bulabildim ben. 5 li paket 90 tl.

Geçen hafta Vitakraft Premium aldım ama memnun kalmadım. Kuşlar pek istekli tüketmiyor. Ben tohumları kendim alıp kuşun durumuna göre oranlarını değiştirerek kullanıyorum. Çok da iştahla yiyorlar. Tüy döneminde yulafı, kışa doğru aspuru çoğaltıyorum. Yumurta dönemi nijeri çıkartacağım. Eğer güvenilir, taze tohumlar bulabilirsek açık yem almak daha mantıklı geliyor. Tabi güve riski de var, ilk defa açık yem aldığımda başıma geldi. Artık iyice kontrol etmeden almıyorum.

Vitakraftı forumda çok tavsiye edildiği için almıştım. Sarı darı ağırlıklı. Yulaf ve aspur oranı çok az geldi. Nijer filan da yok içerisinde.

Daha önce Kawu Multimix denemiştim ve tohum içeriği daha zengindi. Şimdi özel seri adı altında paketi yenilenmiş, yeni paketini denemedim. Onu da deneyeceğim önümüzdeki günlerde.

vitakraft 1 kg en uygun 19 tl ye bulabildim ben. 5 li paket 90 tl.
Evet fiyatlar çok artmış. Keşke daha fazla alsaymışım.

Geçen hafta Vitakraft Premium aldım ama memnun kalmadım. Kuşlar pek istekli tüketmiyor. Ben tohumları kendim alıp kuşun durumuna göre oranlarını değiştirerek kullanıyorum. Çok da iştahla yiyorlar. Tüy döneminde yulafı, kışa doğru aspuru çoğaltıyorum. Yumurta dönemi nijeri çıkartacağım. Eğer güvenilir, taze tohumlar bulabilirsek açık yem almak daha mantıklı geliyor. Tabi güve riski de var, ilk defa açık yem aldığımda başıma geldi. Artık iyice kontrol etmeden almıyorum.

Vitakraftı forumda çok tavsiye edildiği için almıştım. Sarı darı ağırlıklı. Yulaf ve aspur oranı çok az geldi. Nijer filan da yok içerisinde.

Daha önce Kawu Multimix denemiştim ve tohum içeriği daha zengindi. Şimdi özel seri adı altında paketi yenilenmiş, yeni paketini denemedim. Onu da deneyeceğim önümüzdeki günlerde.
Vitakraftı istekli yemeyen kuşum hiç olmadı. Zaten muhabbet kuşu için yem içeriğinin darı ağırlıklı olması gerekiyor. Tabi bunun haricinde başka tohumlar da kullanılabilir.
Çim
Keten
Susam
Havuç
Panicum (sarı ve kırmızı)
Tere
Piskopos otu
Turp
Ispanak
Haşhaş
Perilla
Kolza
Kanola
Yonca
Soğan
Hindiba
Anason
Devedikeni
Hardal
Chia
Şalgam (tatlı olması gerekiyor)
Bunlardan iri taneli olanları yeme, küçük taneli olanları ise mamaya katıyorum.

Geri