Karadeniz Pet

Bu yemin adı nedir?

FaRaKaN

Meraklı Üye
Arkadaşlar 10 kilo yem almıştım bir kaç ay oldu. Yemin içinde bundan var.
Bizim peder aspir diyor. Nette muhabbet için aspire baktığımda yulaf gibi bir yem gösteriyor. Babamın dediği aspir çiçeğinin tohumu ise böyle dediği gibi.
Neyse bu yem nedir ne işe yarar? Muhabbet yiyemiyor bu tohumu? Parçalayıp vermek sakıncalı mı?

http://i.hizliresim.com/j4XMlj.jpg

Aspir doğrudur. Versele Laga yemde var.

Üstadım muhabbet yiyemiyor bunu. Toptan 10 kiloluk aldım. Yem kalitesi nasıl versela nın? İştahla yiyorlar ama bizim kuşlar içinde ufak siyah tohumları sert kahve rengi tohumları (parlak çenekli) yiyemiyorlar. Bir de bu.
Brnim muhabbetlerde mi sıkıntı var yoksa bu yem muhabbet için uygun değil mi?

Hah Levent abi ya Aspir doğru ya benim karışık yem paketinde görmüştüm deyince hatırladım... :)

Son düzenleme:
Bence de Furkan bey versela laga gayet iyi Levent bey in dediği gibi versela laga da resimdeki malzemeden var.

Versela laganın yemi çok güzel. İçinde bolca aspir var. Benim mubişler de papağanlar da aspire bayılıyorlar (=

Versela laganın yemi çok güzel. İçinde bolca aspir var. Benim mubişler de papağanlar da aspire bayılıyorlar (=

Kuşunuz yiyebiliyor mu aspir'i?
Benim evlatlar kıramıyor ığraşmıyor bile. Hatta ben kırayım dedim ben bile zor kırıyorum :)

Benim mubişlerde çoğu severek yerler aspiri.. Sizinkiler alışkın olmadığı için tercih etmemiş olabilirler

Kuşunuz yiyebiliyor mu aspir'i?
Benim evlatlar kıramıyor ığraşmıyor bile. Hatta ben kırayım dedim ben bile zor kırıyorum :)

Bendekiler kuş değil pense ağızlı =D bi ısırdılar mı kanatıyorlar. Şaka bi yana yemlerde ilk onları yiyorlar. Jumbolar özellikle onu ayıklıyor. Yerliler de arada yiyor. Sultan papağanlarım da direk onlarla başlıyorlar yem yemeye (=

Bizimkiler hiç tercih etmiyor hemde. Hep yemlikte kalıyor. Parçalayıp koyacağım artık. Yoksa çöpe gidiyor.

Versele Laga'nın içinde var bu tohumdan. Benim kuşum da kıramıyor kırmaya çalışıyor fırlıyor gagasından sert geliyor. Anca küçük olanları kırabiliyor o da çok nadir. Bir kaç kez kendim kırıp yemliğine koydum sonra üşendim. Çok sert bildiğin fındık gibi bardağın arkasıyla vurarak kırdım. :D

Demek aspir buymuş.benim mubişde kıramazdı çöpe giderdi

Geri