Karadeniz Pet

Bu yuvalık uygun mu?

Ladybird

Meraklı Üye
Sizlerde gördüklerimden sonra petshopun vermiş olduğu bu yuva çok küçük yüksek ve dar gibi geldi.Ne diyorsunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_0255.JPG
    IMG_0255.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 62
  • IMG_0251.JPG
    IMG_0251.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 59
  • IMG_0252.JPG
    IMG_0252.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 66
İşte onlardan nerden bulacağımı bilemedim.Zaten şu an kuşlarda bir harekette yok.Belki olur diye takıp çıkartmayacağım bir süre

merhaba, öncelikle bu yuva muhabbet için pek uygun değil ne yazık ki. Kuşunuz içerisinde rahat edemiyecektir. Nedeni ebatları 12cm*12cm olduğundan yumurtalardan çıkan yavruları beslemeye babanın içeri girmesi ve anne kuşunda içeride olması halinde alan daralacaktır. Ayrıca yavrular büyüyeceği zaman rahat bir alan kalmıyacak benim tavsiyem 16cm*21cm plastik folluklu yuvayı tavsiye ederim. Fiyatları 12-15 tl arası

merhaba, öncelikle bu yuva muhabbet için pek uygun değil ne yazık ki. Kuşunuz içerisinde rahat edemiyecektir. Nedeni ebatları 12cm*12cm olduğundan yumurtalardan çıkan yavruları beslemeye babanın içeri girmesi ve anne kuşunda içeride olması halinde alan daralacaktır. Ayrıca yavrular büyüyeceği zaman rahat bir alan kalmıyacak benim tavsiyem 16cm*21cm plastik folluklu yuvayı tavsiye ederim. Fiyatları 12-15 tl arası
Teşekkürler.Bende emin olamamıştım.Şimdi alacağım dediğiniz gibi olandan.

Teşekkürler.Sipariş veriyorum hemen.
: ( Yuvalık elime ulaştı .Ben de bu akşam hevesle takayım dedim ama yuvalık kafesime uymuyorr.Tam bir hayal kırıklığı...Sürgülü kapıya zaten olmuyor ,yandaki kapıya da boyu uymuyor.Uzun geliyor giriş deliği tellerin arkasında kalıyor.Nasıl denediysem olmadı...

Son düzenleme:
Yüksek yuvalık alırken kafesinizin yuvalık takılacak kapısıda ona uygun olmalı..Plastik follukla birlikte satılan yuvalık alın daha sonra uygun ölçüde folluk aramak zorunda kalmazsanız.

Yüksek yuvalık alırken kafesinizin yuvalık takılacak kapısıda ona uygun olmalı..Plastik follukla birlikte satılan yuvalık alın daha sonra uygun ölçüde folluk aramak zorunda kalmazsanız.
Zaten folluklu yuvalik almistim.Onceki küçük olan uymuştu kafese

Zaten folluklu yuvalik almistim.Onceki küçük olan uymuştu kafese
Folluklu ama yüksek olduğu için her kafese uymuyor.Bende sözde büyük yuvalık aldım fakat ölçü olmadığı için gelen orta boy birşey çıktı içinde koyulacak ölçüde bir plastik folluk bulamadım.O yüzden bir folluk boyutu genelde 17*19 cm oluyor zaten bu içine giriyorsa yuvalık geniş demektir.Yerinizde olsam o büyük yuvalığı geri gönderme imkanız yoksa kullanırdım.Yuvalığın tüneği çıkartın delik kısmı kapıya göre ayarlayın eğer kafes tabanı kurtarmıyorsa kafesi tabanı yükseltecek altına birşey koyabilirsiniz.Yada kafesiniz bir masada ise yuvalık kısmı boşlukta duracak şekilde yerleştirip monte edebilirsiniz.

Folluklu ama yüksek olduğu için her kafese uymuyor.Bende sözde büyük yuvalık aldım fakat ölçü olmadığı için gelen orta boy birşey çıktı içinde koyulacak ölçüde bir plastik folluk bulamadım.O yüzden bir folluk boyutu genelde 17*19 cm oluyor zaten bu içine giriyorsa yuvalık geniş demektir.Yerinizde olsam o büyük yuvalığı geri gönderme imkanız yoksa kullanırdım.Yuvalığın tüneği çıkartın delik kısmı kapıya göre ayarlayın eğer kafes tabanı kurtarmıyorsa kafesi tabanı yükseltecek altına birşey koyabilirsiniz.Yada kafesiniz bir masada ise yuvalık kısmı boşlukta duracak şekilde yerleştirip monte edebilirsiniz.
İlk resimdeki küçük olan yuvalık o olmaz diye büyüğünü aldım ama bununda ne delik kısmı ne tünek kısmı kafesin tellerine uymuyor : (

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 33
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 34
  • image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 32
  • image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 33
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 34
Kafesin kapısını çıkarabilirsiniz eğer düzgün çıkarırsanız yeniden takabilirsiniz sonradan. Benim uymayan kafeslerimin kapısını çıkardım bi sorum olmadı

Kafesin diğer kenarında kapı yok mu?
Bu yuvalık sağdan girişli olacak şekilde yapılmış. Kuşların yerini değiştirip yuvalığı kafesin sağ tarafına takmanızı gerekiyor. Zaten bu şekilde takmaya çalışırsanız, yuvanın kapağını da açamazsınız.

Son düzenleme:
Aynen sağda giriş varsa deneyin oluyorsa kuşların yerlerini değişirsiniz yada kapı girişinin yayını kapıdan çıkarırsanız kapı 180 açılırsa öylede takılabilir.Yalnız yayı çıkarırken dikkat edin uçları sivri oluyor.

Kafesin diğer kenarında kapı yok mu?
Bu yuvalık sağdan girişli olacak şekilde yapılmış. Kuşların yerini değiştirip yuvalığı kafesin sağ tarafına takmanızı gerekiyor. Zaten bu şekilde takmaya çalışırsanız, yuvanın kapağını da açamazsınız.
Aynen sağda giriş varsa deneyin oluyorsa kuşların yerlerini değişirsiniz yada kapı girişinin yayını kapıdan çıkarırsanız kapı 180 açılırsa öylede takılabilir.Yalnız yayı çıkarırken dikkat edin uçları sivri oluyor.
Merhabalar.Aynen öyle de denedim.Ama kapıyı sökmeden o tatafa da uymadı.Yüksekliği fazla geliyor.Kapıyı sökerek olacak ancak.

Ben kapıyı hic sökmekle uğraşmıyorum. Kapıyı iyice yaslayın demire zorla da olsa girecektir yuvalık.