Karadeniz Pet

Buda Benden Olsun Hobihanem (Üretimhane)

Kardeşim yanlış anlamada Kafeslerin çok pis.Kuşların çok güzel.
O kuşlar orayı haketmiyor.Ben 2 güne 1 koca dev salmayı temizlerim.
Haftada bir domestosla sil baştan kafes telleri dahil silerim.
Bırak pisliği gel işyerimde koku dahi bulamazsın.
O yumurtaların üstüne hayvancağız yatınca ne kadar acı çektiğini biz bilemeyiz.
Çünkü düz bir zemin ister istemez hayvanın biryerini ağrıtır.
Lütfen o yuvalıklara folluk alalım.
Yanlış anlama ben sadece düşüncelerimi yazdım iyi hobiler.

estafrullah yanlış anlaşılcak bişey yok folluk istemiyor kuşlar yuvalıklar ona göre değil. plastik folluğu ittirip yere kuluçkaya yatıyor yoksa folluk var olmadığından değil 2 kuluçkadada aynısı oldu birinde kase ile çözdüm sorunu diğeri kaseyide kabul etmedi. yuvanın pis olma konusuna gelince yaklaşık 12-13 gündür şehir dışındaydım kuşlarla kardeşim ilgilendi oda yem ve su değiştirdi sadece. normalde 2 günde bir düzenli temizliyorum ben o konuda hassasım normal şartlarda böyle değil en azından ben olduğum zaman :) zaten yeni bi yer bakıyorum bulunca kafeside değiştiricem değiştirmesem bile bu yuvalıkların boyutunda özel folluk yaptırıcam standrt plastik folluğu itirip yere yumurtluyorlar ve yere yatıyorlar ben folluk içine koyuncada yumurtayı yere indiriyor gene yere yatıyor. neyse sorun olmadı yavrular çıktı zaten hepsi 7 de 6 yaptı diğerinin de 7 yumurtası var hepsi dolu 2 takım daha yumurtladı hepsinin kuluçkası bitsin bi çözüm bulucam bu folluk işine

Bazi kuslar folluga yatmiyor. Inadina gidip arkada kalan bosluğa yumurtluyor. Bende de oyle bir cift var. Yavrular cikinca folluga koyuyorum. O yuzden esekten dusenin halini esekten dusen anlar.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi