Karadeniz Pet

Buda bizim Saldıray

• Konbuyu başlatan Gürcan Kurt
  • Başlangıç tarihi
G

Gürcan Kurt

Guest
Öncelikle herkese selamlar foruma yeni üye oldum hem tanışma hemde mubişle ilgili sorularımı sorma maksatlı konuyu açtım. Saldıray 5 aylık erkek cicikuş, babacık, gürcan , aşkım kelimelerini söyleyebilmekte ama günün büyük çoğunluğunda aşkım diyor gel, içeri gir(yeterince dışarıda durduysa dinler yoksa keyfi istemediği zaman kimse sokamaz) komutlarını öğrendi, tam bir telefon hastası ama fotoğraflarını çekmek çok zor oluyor.

Burada da henüz yavruyken :)

Gelelim sorularıma;
-Gagasında ki yeşillik hep var dışkısı kalmıştır dedim kafese tel ızgara koydum ve altını daha sık değiştirmeye başladım ama hep aynı bir hastalık falan olabilir mi?
-Kulağıma karşı hep bir gagalama istediği var bunun için adını saldıray koyduk bu davranışını nasıl önlerim aşırı şekilde rahatsız edici oluyor.

Konuyla ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...

Sanki 2 Tane Kuş Resmi Atmişsin Gibi Bitanesinde Erkek Bitanesinde İse Dişi?

Hehe diğerinde belirtiğim gibi yavruyken o, fotoğrafın arasında yazdım ama fark edemediniz sanırım. Evrim geçirmiş gibi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

Buda aşkım kelimesini öğrenirken rastgele çekilmiş kısa bir video.
VID 20140319 191913 - YouTube

Hehe diğerinde belirtiğim gibi yavruyken o, fotoğrafın arasında yazdım ama fark edemediniz sanırım. Evrim geçirmiş gibi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

Buda aşkım kelimesini öğrenirken rastgele çekilmiş kısa bir video.
VID 20140319 191913 - YouTube

Enterasan :eek:

maşallah kuşunuza :) bu kuşların telefonla ne alıp veremediği var anlamadım :D benimki de telefonu hiç rahat bıramıyor konuşma yapıyom kulağımı ısırıyor bırak o benim diye :D

Yavruyken çereden cinsiyet ayrımı zor oluyor. Gagası hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Samet abi hiç sorma mesaj yazamıyorum gördüğü gibi atlıyor gizli saklı mesaj atmaya çalışıyorum, çok vahim durumdayım :)

ne kadar çalışmayla konuşturdunuz ve günlük ne kadar ilgilendiniz acaba bende yeni başladımda eğitime. renk güzelmiş yakışıklının

Her gün düzenli olarak 10-15 dk söylemek istediğiniz kelimeyi söyleyin sabahları ve akşamları söylerseniz daha iyi olur ben sabah okula çıkmadan, hazırlanırken biraz tekrar yapıyordum akşamları daha çok ilgileniyordum 1 aya kadar konuşmaya başladı. Ama şunu da unutmamak gerekir; ben hep ''cicikuş'' kelimesini öğretmeye çalıştım en çok tekrar yaptığım kelimeydi ama bizim inatçının ilk kelimesi babacık oldu hemde o kadar tekrar yapmamam halinde, hatta daha yeni yeni cicikuş demeye başladı, 1 hafta falan oldu. Yani kuşa da bağlı bir durum bence.