petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

buğday çimlendirme(resimli anlatım)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Nilgün BULUT tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Nilgün BULUT

kabımızı bu şekilde deliyoruz.ama ben çok delmişim dilerseniz siz 4 köşesinden ve birde ortadan delin.(ben tornavida ısıtarak deldim)

daha sonra içerisine günlük verebileceğiniz kadar ekimlik buydayı koyuyoruz.ve ilk gün saat başı suyunu yeniliyoruz saat başı derken 4 yada5 saat 4 kere yada 5 kere yenilemeniz temziliği açısından iyi olacaktır .üzerini gececek kadar koyuyoruz suyunu bu işlemi saatte bir yapmalıyızki tozu pisi aksın gitsin aksi takdirde mubişimiz hastalanabilir
    akmaması için ise altına birde ondan biraz büyük delinmemiş kap koyuyoruz.

son olarakta 1,5-2 gün içinde çimlenmiş bugdayımız hazır mubişler çok seviyor.
    yalnız çoook bekletimeden vermemz lazım.beyaz u. patladığında mesela alttaki resim gibi olunca. ben çimlenmiş halini çekmemişim alttaki resmi görsellerden aldım

afiyet olsun can'larınıza:))))

#1 Nilgün BULUT, 4 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ocak 2014
  2. Tevfik AKTUNÇ

Daha ne olsun abla :) Emeğine sağlık anlatım güzel, görüntü eklemen ise ayrı bir güzel :)

3. Nilgün BULUT

Teşekkür ederim kardesim.benim mübişim cok sevmisti.formumuzdan her 10kişiden 7side sever diye dusunerek paylaşmak istedim :))

4. Tevfik AKTUNÇ

Seveceğine inanıyorum, bu arada benim evde tek ingiliz var mamayı kabına koyuyorum alta geliyor kafasıyla itiyor nasıl beceriyorsa kabı düşürmeyi başarıyor :) Bu çimlendirme olayına bir de ben el atayım bakalım nasıl sonuç alacağım :)

5. Nilgün BULUT

Bencede denemek lazim.ama haftada ikikere kafi kardesim.cunku fazlasi isal nedeni oluyor.ama gunluk yicegi kadar yapilmali ertesi gune fazla kalanın alt kısmi tabaga temas eden kismi yani,küfleniyor.bilgin olsun.ben cok döktum o şekilde :)))

6. Tevfik AKTUNÇ

Bilgilendirme için teşekkürler ablacığım, emeğine yüreğine sağlık. Bir çok arkadaşımız faydalanacaktır eminim ;)

7. Nilgün BULUT

He birde suyun uzerine cikan kabuklar,bos bugdaylar kaşık yardımıyla alınmali.eklemeyi unutmusumda :))o yüzenler çimldnmiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:07 -->-> Daha önceki mesaj 01:05 --

Sagolasın tevfikcim:)

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş

9. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Paylaşım için teşekkürler, deneyelim bakalım, bizimki yemin içinden çıkan buğdayları iştahla yiyor bunuda sever herhalde :)

10. Nilgün BULUT

11. Nilgün BULUT

günceldir arkadaşlar.bence deneyin derim çipetpetler çok seviyor denemeden karar vermeyin

12. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben bunu görmemiştim teşekkür ederiz nilgün hanım.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Nilgün BULUT

ben teşekkür ederim burak bey

14. Duranettin ERAYDIN

Ben aynı şekildeki plastik kaplara toprağa ektim bakalım çimlenirse kafesin içine koyacağım.

15. Nilgün BULUT

tmm bizede resimleyin ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

tek kuşlar için bukadarlıkta yapabilirsiniz

16. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Ne gibi bir avantajı var çimlenmiş buğday vermenin?

Bu arada dondurma kabı stoğu çok galiba .))

17. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    ben yapmıstım yemediler :D

18. Nilgün BULUT

evet çok vardı ama artık yok.vallaha levent bey ben tam olarak dillendiremeyebilirim ama bilen biri daha güzel izah edebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:05 --

ya tam çimlenmedi filiz vermedi yada ıslak şeyler sevmiyor sizinkiler

19. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    yok çimlendirmeyi biliyorum yemde çimlendirip veririm ama buğdayı ya yiyemediler ya beğenmediler. keyfine göre takılıyo bunlarda :) demekki yiyenler de oluyomuş

20. Nilgün BULUT

hımmmm anladım damak zevklerine uymamıstır ozaman

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu buğday çimlendirme

,
  2. buğday çimlendirme