Karadeniz Pet

buğday çimlendirme(resimli anlatım)

• Konbuyu başlatan Nilgün BULUT
  • Başlangıç tarihi
N

Nilgün BULUT

Guest
kabımızı bu şekilde deliyoruz.ama ben çok delmişim dilerseniz siz 4 köşesinden ve birde ortadan delin.(ben tornavida ısıtarak deldim)

daha sonra içerisine günlük verebileceğiniz kadar ekimlik buydayı koyuyoruz.ve ilk gün saat başı suyunu yeniliyoruz saat başı derken 4 yada5 saat 4 kere yada 5 kere yenilemeniz temziliği açısından iyi olacaktır .üzerini gececek kadar koyuyoruz suyunu bu işlemi saatte bir yapmalıyızki tozu pisi aksın gitsin aksi takdirde mubişimiz hastalanabilir
akmaması için ise altına birde ondan biraz büyük delinmemiş kap koyuyoruz.

son olarakta 1,5-2 gün içinde çimlenmiş bugdayımız hazır mubişler çok seviyor.
yalnız çoook bekletimeden vermemz lazım.beyaz u. patladığında mesela alttaki resim gibi olunca. ben çimlenmiş halini çekmemişim alttaki resmi görsellerden aldım

afiyet olsun can'larınıza:))))

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha ne olsun abla :) Emeğine sağlık anlatım güzel, görüntü eklemen ise ayrı bir güzel :)

Teşekkür ederim kardesim.benim mübişim cok sevmisti.formumuzdan her 10kişiden 7side sever diye dusunerek paylaşmak istedim :))

Teşekkür ederim kardesim.benim mübişim cok sevmisti.formumuzdan her 10kişiden 7side sever diye dusunerek paylaşmak istedim :))

Seveceğine inanıyorum, bu arada benim evde tek ingiliz var mamayı kabına koyuyorum alta geliyor kafasıyla itiyor nasıl beceriyorsa kabı düşürmeyi başarıyor :) Bu çimlendirme olayına bir de ben el atayım bakalım nasıl sonuç alacağım :)

Bencede denemek lazim.ama haftada ikikere kafi kardesim.cunku fazlasi isal nedeni oluyor.ama gunluk yicegi kadar yapilmali ertesi gune fazla kalanın alt kısmi tabaga temas eden kismi yani,küfleniyor.bilgin olsun.ben cok döktum o şekilde :)))

Bilgilendirme için teşekkürler ablacığım, emeğine yüreğine sağlık. Bir çok arkadaşımız faydalanacaktır eminim ;)

He birde suyun uzerine cikan kabuklar,bos bugdaylar kaşık yardımıyla alınmali.eklemeyi unutmusumda :))o yüzenler çimldnmiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:07 -->-> Daha önceki mesaj 01:05 --

Sagolasın tevfikcim:)

Paylaşım için teşekkürler, deneyelim bakalım, bizimki yemin içinden çıkan buğdayları iştahla yiyor bunuda sever herhalde :)

günceldir arkadaşlar.bence deneyin derim çipetpetler çok seviyor denemeden karar vermeyin

Ben bunu görmemiştim teşekkür ederiz nilgün hanım.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben aynı şekildeki plastik kaplara toprağa ektim bakalım çimlenirse kafesin içine koyacağım.

Ne gibi bir avantajı var çimlenmiş buğday vermenin?

Bu arada dondurma kabı stoğu çok galiba .))

evet çok vardı ama artık yok.vallaha levent bey ben tam olarak dillendiremeyebilirim ama bilen biri daha güzel izah edebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:05 --

ben yapmıstım yemediler :D

ya tam çimlenmedi filiz vermedi yada ıslak şeyler sevmiyor sizinkiler

yok çimlendirmeyi biliyorum yemde çimlendirip veririm ama buğdayı ya yiyemediler ya beğenmediler. keyfine göre takılıyo bunlarda :) demekki yiyenler de oluyomuş

hımmmm anladım damak zevklerine uymamıstır ozaman

Geri