petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Buğday çimlendirme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ercan YAŞAR tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Uzun süre sonra bişey sorayım dedim. Eskiden ızmirli bir bayan vardı buğday çimlendirmeyi çok iyi anlatmıştı konuyu bulamadım :) az buçuk aklımda ama tariflerinizi yazarsanız hem ben hemde forum da ki bir çok kişi bilgilenmiş olur ;)

2. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
  3. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
  4. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim. Nilgun ablayi da o donemde aktif olan uyelerin bircogunu da uzun zamandir forumda goremiyorum ben. :)

5. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    buğdayla çalışan bir araştırmacı olarak belirtmeliyim. Arkadaşlar ekmeklik buğdayı steril etmek çok zor. girintili yapısı nedeniyle çok fazla mikroorganizmaya ev sahipliği yapıyor. biz laboratuvarda çeşitli kimyasa muamelelere rağmen %100 temizlik sağlayamıyoruz. Buğday vermenizi pek önermem. bizim kültür ortamlarımızda fazlaca küf ve mantar üremesine neden oluyor. doğadaki hayvanlar tamam ama evde yetişen, immün sistemi zayıf hayvanlar için risk taşıyabilir.

6. Fatih HAKYEMEZ

Fatih HAKYEMEZ New Member

Beğenileri:
    0
    Buğday yerine ne önerirsiniz peki?

7. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    parlak yüzeyli oldukları için temizliği çok kolay olan normal kuş yemlerini de bu şekilde çimlendirebilir, verebilirsiniz.

8. Fatih HAKYEMEZ

Fatih HAKYEMEZ New Member

Beğenileri:
    0
    Temizliği çok kolay derken Nilgün hanımın yaptığı gibi, iki üç kere çimlenmesi için koyduğumuz kabın suyunu döksek, en sonunda da sirke ile dezenfekte etsek yeterli olur mu?

Sayfayı Paylaş