Karadeniz Pet

Bugün 20. Gün ama :(

sıcaklık oda sıcaklıgı ideal 15dereceye kadar da bir şey olmaz. cogu üretimhane de suluklar donana kadar bile bekliyorlar.

ışık olayı da dogru değil. anne de olsa uyuması gerek.

22 günü bile bulur bazen yumurta fazla takmayın

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için çok sağolun

İkinci yavruda çıkmış :) çok sevindim :) umarım inşallah hayırlısıyla diğer dolu olan yumurtalarda sorunsuz bir şekilde çıkar gerçi sekiz yumurtanın sekizininde dolu olmasını istemem açıkçası çünkü birincisi dişi ve erkek için okadar yavruya bakmak tahminimce zor olur ikincisi ise yavru ölürse çok üzülürüm :( o yüzden boş olup hiç çıkmaması daha hayırlı olur diye düşünüyorum

Şimdi artık her gün yumurta kaynatıp koyuyorum mama yapmıyorum çünkü mamayı yemiyorlar ama sade haşlanmış yumurtayı yiyorlar diğer bir yem kabınada ezilmiş bebe bisküvisi koyuyorum onuda tüketiyorlar fakat evde olduğum kadarıyla takiplerimde dişi nerdeyse hiç yem yumurta yada bebe bisküvisi yemiyor sanırım erkek yuvanın içine girdiği zamanlarda hem yavruları hemde dişisinimi besliyor acaba??

Ek takviye olarak ped shoptan danışarak avisol plus diye bir çözelti aldım onu her gün suyunu değiştirerek ilave ediyorum yem olarak en kalitelisini aldım yemlerinide iki günde bir kabukları üzerinden üfleyerek tazeliyorum bunların dışında bir öneriniz varmıdır acaba

Ek takviye olarak ped shoptan danışarak avisol plus diye bir çözelti aldım onu her gün suyunu değiştirerek ilave ediyorum yem olarak en kalitelisini aldım yemlerinide iki günde bir kabukları üzerinden üfleyerek tazeliyorum bunların dışında bir öneriniz varmıdır acaba
Yem değişikliği yapmayin avisol plus vs gerek yok zaten bisküvi yumurta iyidir güle güle büyüsünler

Ekli dosyalar

• 4A709D4A-DBB1-4627-941D-0543ECF6B60B.jpeg
    4A709D4A-DBB1-4627-941D-0543ECF6B60B.jpeg
    891.6 KB · Görüntüleme: 25
Geri