petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bugun Aldığım kuş yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erdem tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Erdem

Erdem Guest

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Bugun pet shop'ta bi kuş gördüm ve aldım. Sizce bu kuşun yaşı ve cinsiyeti ırkı nedir?

Resimler :

2. zekeriya cesur

1'5 veya 2 aylik disi guzel kusmus hayirli olsun

3. Erdem

Erdem Guest

Sağolun. Konuşturmak istiyorum konuşur değil mi ?

4. Yılmaz Ç.

Dişiler biraz zor konuşur. Çok ilgilenmeniz lâzım.

5. Erdem

Erdem Guest

Bu kuş dişi ama dimi kesin?

6. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişi

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

7. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Sabaha dogru konusun kusunuzla daha iyi olacaktir

8. toprak

toprak Guest

Kuşunuz dişi bence konuşturmak istiyorsanız erkek kuş ile degiştirin dişi kuşta konuşur ama erkek kuş daha çok kelime öğrenir ve daha evcil olur...

9. huysuz

huysuz New Member

Beğenileri:
    1
    dişi kuşlar üreme zamanı agresif ve saldırgan olurlar.. yumurtlama olgusu içinde sizinle değil yuvayla ilgilenirler.. dişiler daha sert ve acı ısırır.. konuşturma ve eğcileştirilme zordur. benim de sarı bir kuşum vardı amatör zamanlarımda almıştım.. dişi yada erkek olmasını hiç önemsememiştim.. olgunluga geldiğinde sürekli kusmalar oluyordu.. kafes içi takılan yemlikte yumurtlamıştı.. kuşumu kustuğu zaman veterinere götürdüm.. aynada kendi aksını görüyor ve kusuyor demişti veteriner.. aşı yaptı ve ilaç verdi.. düzenli kullandım.. kusma falan da olmadı bir süre.. 2 ay sonra öldü.. kuşum.. bu olgulardan önce çok hareketli , ilgili , ve komut dinler bir kuştu.. olgunluk sonrası tamamen kişiliği değişti.. zapt edilemez, hırçın adeta yabani bir kuş gibi davrandı.. çok üzülmüştüm.. kuşunuzla duygusal bir bağ oluşmadan önce erkek ile değişin.. eğer üretmek istemiyorsanız..

Sayfayı Paylaş