Karadeniz Pet

Bugün Alınan Kuş Hakkında...

wildwing

Yeni Üye
İyi akşamlar, bugün pet shopa gidip yavru ve erkek diye tahmin ettiğimiz bir muhabbet kuşu aldık.
Birkaç fotoğraf atmaya çalışacağım, fotoğraflardan yola çıkarak tahminen kaç aylık olduğunu, cinsiyetini, sağlık durumunu, ekstra yapmam veya almam gereken şeyler olup olmadığı hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.

Son düzenleme:
Eğer imkan var ise bu kuşu değiştirin

Hocam değiştirme imkanı var, acaba neden değiştirmeliyim?

Bence Muhabbet kuşu alacaksanız böyle bir forumu veya üretici kişileri tercih etmenizde fayda olacaktır. Birincisi kuş anladığım kadarıyla pek yavru değil. ikincisi kuşun durumu malum pis bakılmış. Üçüncüsü kuşta hastalık var sanıyorum. Kabarık duruyor.

Hocam değiştirme imkanı var, acaba neden değiştirmeliyim?

Sizin memleket neresi üretici varsa arkadaşın dediği gibi bakın mis gibi üretim kuşları satılıyor,kuşun tüyleri tam değil,kaç aylık bir kuş arıyorsunuz ,kabarık mağlum bir sıkıntısı var,kanat düşmüş erkek gibi ama varsa değiştir,tüyde olabilir ama daha canlı var ise siz beğenin Alın veya üreticiden alın

Son düzenleme:
Evet, bana da dediğiniz gibi gelmişti o yüzden üye olup konu açma gereği duydum. Yarın gidip alınan yere kuşu iade edeyim yerine de sağlıklı ve yavru kuş alayım. Bu kuşun alnındaki tüyler açılmış durumda. Kuş sanırım şu an tüy dökme döneminde ve eve yeni geldi bu yüzden kabarık duruyor olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

Sizin memleket neresi üretici varsa arkadaşın dediği gibi bakın mis gibi üretim kuşları satılıyor,kuşun tüyleri tam değil,kaç aylık bir kuş arıyorsunuz ,kabarık mağlum bir sıkıntısı var,kanat düşmüş erkek gibi ama varsa değiştir,tüyde olabilir ama daha canlı var ise siz beğenin Alın veya üreticiden alın

Öncelikle yanıtınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İzmir'de ikamet ediyorum. Yeni yem kırmaya başlamış kuş arıyorum.

Son düzenleme:
Kuş tüyde 3. fotoğraftan belli kafada tüy kökleri seçiliyor. Ancak bildiğim kadarıyla eve yeni gelen bir kuş korkuyorsa bile tabanda gezer, sesi çıkmaz. Ben yavruları ilk aldığım da hiç kabarık durmuyorlardı. Bu sadece eve alışamaması değil gibi. Bir hastalığı var gibi geliyor bana.

Evet, bana da dediğiniz gibi gelmişti o yüzden üye olup konu açma gereği duydum. Yarın gidip alınan yere kuşu iade edeyim yerine de sağlıklı ve yavru kuş alayım. Bu kuşun alnındaki tüyler açılmış durumda. Kuş sanırım şu an tüy dökme döneminde ve eve yeni geldi bu yüzden kabarık duruyor olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

Öncelikle yanıtınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İzmir'de ikamet ediyorum.

Rica ederim şanslısın forum da [MENTION=13399]Fevzi ÖZYAYLA[/MENTION] bey var eğer elinde satılık yavru var ise petshop 10 20 fazla ver en azından üretici kuş al kafan rahat etsin,sana böyle Kazanılmış tecrübeden bahsedeyim.

Tabi herkes sağlıklı kus ister ama bence bu kusu iyilestirmeyi deneyin sizde kus aldığınızda elbet hastalanıcaktır bu kusu geri verdiğiniz taktirde ölücektir iyi baksalar bu hale gelmezdi cünkü biraz vicdanen düsünüyorum ben

Gidin petshop a diyin dün aldığım kuş hasta geri getiricem ayrıca yavru da değil değiştirecem deyin. Adam tamam derse iyileştirip öyle getireceğim deyin en azından vicdanınız rahat eder o da can yukarıdaki arkadaşın dediği gibi

Geri