Karadeniz Pet

Bugün M.Kuşunuz İle Neler Yaptınız ?

B

BARAN

Guest
Herkese Hayırlı Günler Arkadaşlar Bu konuda günlük kuşlarımızla yaptıklarımızı paylaşalım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
genel temizlik ve yemlerini değiştirdim..haa bide plastik tünekten kurtuldum kendim ağaçtan tünek yaptım

Evet mersin de yağmur var di genel temizlik yaptim daha kûsumu ucurmadim. Baran mersinin nerresinden

Bugün kuşarımı görmedim ama onları düşündüm :D

Daha Bişey Yapamadık Bu Gün Kümese Gidesim Var Yarın Sabah Giderim Diyorum Bakalım :) :)

Bende yarın bi çıkar temizlik mama takviyesi falan yaparım :)

Suyunu yemi değiştirdim kumunu tazeledim birde temizlik yaptık . Bence tünekleri plastik değilde tahtadan ağaçtan olsaydı .

Bugün yemliğini yeniledim biraz temizlik yaptım ve bugün ilk defa bana alıştı elime geldi kafasını okşattı elimle uğraştı ilk defa oldu bunlar :))

Oyuncağını kullanarak kendime yaklaştırdım zilini gagalarken zilini kafasına hafifçe sürterek sevdim sonra mayışıncada elimle kaşımaya başladım aradan zaman geçtikten sonra elim olduğunu gördü ve yalancı kandırdın benim zaaflarımdan faydalandın dedi ve yem yemek için kafesine gitdi :D:D

bugün onlara fıstık gibi yeni bir dişi aldım :) akdarı aldım ve oyun bahçelerine koyup akdarı yedirdim. sularını değiştim her zamanki gibi... yarın kafes temizliği var baştan aşağıya, sonra spreyleme :)

Tarsus hocam Bazen arada Dayım Mezitli de oturuyor Mersin Merkez pozcu Mezitli Sık sık gelir giderim siz ne tarafındasınız ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 13:43 --

Anlaşılan buraya konu ve yazı yazmaktan kuşla ilgilenen yok :)

bizde forumun oralardayız yenişehir 2 çevreyolu

30 yaşına geldim hala sinavlarla uğraşıyorum :)
Bugün bişey yapamadım ama yarınki AÖF sınavından sonra genel bir temizlik olacak..
Ne zaman dal darı versem kafes savaş alanı gibi oluyor :)

Canberk kafesin güzelmiş tünekleri değiştirmişsin anlaşılan iyi olmuş...

Bugün önce beraber kahvaltı yaptık, sonra kafesin temizliğini yapıp plastik tüneklerden kurtardık Can'ı. artık onun da ağaç dalından tünekleri var, sevdi galiba yeni tüneklerini. Bizimki yavaş yavaş dillenmeye de başladı. Bugün bol bol konuştuk miniğimizle :) :) :)

30 Ocak 2014 Perşembe

Bu Sabah kuşumun suyunu yemini tazeledim genel temizligini yaptım 2 çeşit yem koydum birisade diğeri karışık bi yem genelde sadeyi tercih ediyor daha yavru oldugu için bitane fındık içini parçaladım yemlige attım şuan afiyetle yiyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Cümleten S.a arkadaşlar

Bugün çarıda gezerken son 2 liram kalmış :) ne yapim dedim aklıma kuşum geldi ilk gördüğüm petshopcuya daldım adamın dünya umurunda değil içerde kuşlara baktın adam birden arkasında beni görünce korktu :D ve gördüklerim

*erkek dolu bi kafeste 1 tane dişi
* 2 erkek aynı kafese katılmış çift kuş sözde 3 adet çift gördüm 3 de 2 çift erkek
* Kuşlar aşırı bakımsız dükkanda kokmuştu zaten
* ballı krakerlere baktım kutudan çıkardım bikaç tanesi çok kötüydü açıkta 3 tane gördüm kutusu açılmış kokladım inceledim bildiğin bal kokuyordu (Glikoz Şurubu yada bal kokusu esansı var)
*Hoşuma gitti 1 tane 75 krşa aldım bi tanede gaga taşı 1 tanede plastik tünek 1.75 tuttu pazarlıkda yapmıyor

* Kafese bunları taktım kuşum krakere saldırdı onunda hoşuna gitti anlaşılan gaga taşına tırnağını sürüyor üstüne çıkıyor ötmeye başladı... kafeste yerinde duramıyor şuan :) sevindi garibim

* Dün kardeşim kuşu bırakmış cama çarpmış gagası yaralandığı için dışarı bırakmıyorum birazda kafesten çıkmak için uğraşıyor :)

Bu arada avisol alacaktım 7 lira dedi almadım :) Boyalı suya boş yere neden para verim :) (zaten yokda )

Not: Bu yazıları yazarken şuan kuşum kafesi açmaya çalışıyor ne yapim bırakmazsam kıymetimizi bilir heralde siz bişe önerirmisiniz ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri