Karadeniz Pet

Bugün M.Kuşunuz İle Neler Yaptınız ?

Dün çok kötü bi olay oldu kuşum sol kanadını kopardı ama tam değil kırdı ve kanadından kan geldi Allahtan yem takviyesi yapmıştım durumu bugün çok iyi dışınıda kuşun kolony ile sildim şuan vitaminli suyunu değiştirmek ile meşgulüm rutin bakımları yarına bırakacam :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:37 -->-> Daha önceki mesaj 20:05 --

04.02.2014 Salı

Bugün arkadaşlar kuşumun rutin bakımlarını yapmakla beraber 2gündür avi-vit veriyordum ve kuşumda gözle görülür değişiklikler oldu herkese tavsiye ederim Avi-sol değil avi-vit :)

5 Şubat 2014 Çarşamba

Bugün kuşumun rutin bakımlarını yaptım tünek-alt-yem- vs ve suyuna vitamin karıştırdım...

Kafesinden dışarı çıkarttım. Oyuncaklari ile oynadi :D ilkkez kafesine geri gitti. Alışmaya başladı galiba :)

Kafesinden dışarı çıkarttım. Oyuncaklari ile oynadi :D ilkkez kafesine geri gitti. Alışmaya başladı galiba :)

Benimkide bugün ilk defa kendi isteğiyle kafesten çıktı aaldıgım günden beri dışarı saldığımda geri kafesine giriyor millet kafese gitmesi için uğraşır ben ise kafesten çıkarmaya uğraşıyorum :)

benimde kuşumun çere sinde beyaz bir şişkinlik var.. bu şişkinlik hastalıkmıdır..

Baytara götürdüm, batikon ve vazelin sür dedi kuşun ayağına. Mama yaptım, ayrıca ağaçtan tünek yaptım. Daha çok sevdi gibi sanki.

Hiçbir fikrim yok. Kuru olanı aldım, yaş olanları balkona koydum kurusun diye.

15.02.2014 Cumartesi

Evet arkadaşlar bugün kuşumun temel bakım ve temizliğini yaptım

Champion yem gelmişti onu koydum sabah baktım çok az yemiş
Sade yemi geri kattım direk saldırdı Champion yemi neden sevmedi anlamadım :S
Suyuna avi-vit karıştırdım

Buda kuşumun son hali kuyruğu bayağı uzun lakin fotolarda nedense küçük çıkıyor kuş :)
Bana geldi ilk günü ile şimdiki hali arasında ve tüy yapısında çok iyi gelişme var yavaşdan konuşmayada çalışıyor :)

En son hali

Bugün şımarttım onu. Fısfısla yıkadım, hamam gibi yaptığım odada kuruttum. Kafesini temizledim, ve sonra uçurdum onu parmaklarımla oynayıp radyoya eşlik etti. O mutlu oldu, ben de mutlu oldum. Çalıştığım için ilgilenemediğim günlerin acısını çıkardık. :)

KgPlOQ.jpg
havuç yedi bizimkide mahfeti kendini :)

Benim kuşum kanadını koparttığında kan izleri kalmıştı kanadını açınca belli oluyor normalde belli olumuyor gazeteden dolayıda biraz sıyahlaştı beyaz kuş :) bu mevsimde yıkayıp hasta olmasından korktuğum için ellemiyorum...

Geri