Karadeniz Pet

Bugün yeni kuş alacağım? Önerilere ihtiyacım var.

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar Acil bilginize ihtiyacım var.
Kendi kuşum alışmadığı (bana göre yabani ) için sabah kuşcuma bıraktım.
Bugun yeni yavrular gelecekti, gelince haber ver dedim. Az önce aradı güzel yavrular geldi dedi. Akşam gidicem seçicem.
Sormak istediğim şu: gagası siyah bile (yavru ) olanlar var dedi. Gagası siyah olanlar tahmini ne kadarlıktır. Alırken nelere dikkat etmem lazım?
Eğitime uyum sağlıyacak (ele alışmak / Kendini sevdirmek) gibi kuşun önceden anlaşılır bir yanı olur mu?

Gagası siyah olanlar genelde yuvadan yeni atlayan yavrulardır 1 aylık civarı.. Ora da gözünüze kestirdiğiniz sağlıklı olan yerinde duramayan gözleri canlı olan kabarmayan erkek bir kuşu alın derim..

Peki erkek disi gagasi siyah olanlarda anlasilir mi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlaşılır gagası siyah derken uç kısımları siyah olur gagalı komple siyah dğil.. Zaten cinsiyet ayrımı yapılan bölge siyah olmaz.. O BÖLGE MOR olanı alın

Yani gagadaki siyahli yavru olup olmadigi. Burundaki renk disi erkek ayrimi oluyor dimi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

Aslinda sormak iatedigim gagasi siyahsa yavrudur tamam da o yavru boyda cinsiyet ayrimi olur mu?

Evet fakat gagası siyah değil bu yavru değil diyemeyiz ama gagası siyahsa yavrudur.. Anlaşılablir erkekler de mor olur dişiler de ise burun delikleri çevresi açık olur.. Zaten tanıdıkça kuşçu size erkeği verecektir

Bakakim arkadaslar insallah aksam paylasicam yeni alie bireyimizi..

Hayırlısı olsun kısmetse akşam görürüz

Insallah arkadaslar. Tesekkur ederim

Yok oradan anlaşılmaz çere renginden yani burnu diyelim ordan anlaşılır ama 1 aylık kuşun rengi insanı yanıltabilir

Geri