Karadeniz Pet

Bukadar hareketlı olması zayıflatır mı (vıdeolu) ?

Kusumun bukadar hareketli olmasi zayif dusmesine neden olurmu arkadaslar
Olmaz niye olsun ki? Yeterli ve çeşitli beslenme seçenekleri sunarsan hiç bir sorun olmaz.
Hareketli olmaktan kaynaklanan her hangi bir hastalık duydun mu? Yok.
Ama hareketsizlikten kaynaklanan bir sürü sorun var. Mesela karaciğer yağlanması.
Hareketten değil hareketsizlikten korkmak lazım.
Ayrıca videodaki gibi hareketli olması mutlu ve sağlıklı olduğunu gösterir.

Son düzenleme:
HiçBir şey olmaz egzersiz iyidir maşallah

Maaşallah bir sorun olmaz .ama bu kadar hareket edipte yemide az yiyorsa biraz cılız olabilir.benimki öyle yavru tombulluğu gitti tamamen kursağına elliyorum ya 3 ya 5 tane yem var. dikkat edin yemesine.

Duzenli yemini suyunu, desteklemek icin de belli zamanlarda mamasini veriyorsaniz hicbir sorun olmaz.

Nerede hareket orada bereket ;)

Maaşallah bir sorun olmaz .ama bu kadar hareket edipte yemide az yiyorsa biraz cılız olabilir.benimki öyle yavru tombulluğu gitti tamamen kursağına elliyorum ya 3 ya 5 tane yem var. dikkat edin yemesine.

Pek yem yedigi soylememez dar dari veriyorum onu tamamen bitiriyor geceleri yatmadan sissiyor kursagi sabah kalkiyorum yine bisey yemiyor mamalarada pek alisamadi su haliyle bile zayif gibi gorunuyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

Nerede hareket orada bereket ;)

Tabi orsi oylede biraz etli butlu olsa ele kola gelse fena olmazmi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Olmaz niye olsun ki? Yeterli ve çeşitli beslenme seçenekleri sunarsan hiç bir sorun olmaz.
Hareketli olmaktan kaynaklanan her hangi bir hastalık duydun mu? Yok.
Ama hareketsizlikten kaynaklanan bir sürü sorun var. Mesela karaciğer yağlanması.
Hareketten değil hareketsizlikten korkmak lazım.
Ayrıca videodaki gibi hareketli olması mutlu ve sağlıklı olduğunu gösterir.

Geldiginde daha sismandi seviyordum p halini :D

Irki iri ırk değil yavru iken ekmek anneden şu babadan e bir de hareketsizlik tombul oluyorlar ama kendileri yem yemeye başlayınca sırım gibi oluyorlar

Irki iri ırk değil yavru iken ekmek anneden şu babadan e bir de hareketsizlik tombul oluyorlar ama kendileri yem yemeye başlayınca sırım gibi oluyorlar

Saglikli olsunda sorun degil fit vucut iyidir dardari ekmistom yazin onlari stokladim yediriyorum etkisi olur sanirsam agzi durmuyor her yeri gagaliyo kereta

Iri irklarin fazla hareketsiz kaldiklarini okumustum bir yerde dogrumu bilmiyorum pek oyuncu degillermis

Son düzenleme:
Onlarda hareketli ama bi çek yerli kadar değiller tabiki maşallah sağlıkla besleyin

Aşağıda linkini verdiğim kaynakta yabani muhabbet kuşlarının ağırlığının 35 gr, evcil muhabbet kuşlarının ortalama 55 gr olduğu yazıyor. Başka kaynaklarla da karşılaştırdım aynı bilgileri veriyorlar. Aradaki 20 gramlık fark, yabani olanların yem için su için uzun mesafeler uçmak gerektiğinden kaynaklanıyor olsa gerek.
Doğada özgürce yaşayanların daha ideal vücut formlarına sahip olduğunu kabul edersek, endişelenecek bir şey yok gibi görünüyor.

Muhabbet Kuşlarının İlginç Özellikleri

Son düzenleme:
Geri