petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bukadar hareketlı olması zayıflatır mı (vıdeolu) ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Özcan tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    #1 Emre Özcan, 7 Ocak 2016
    Son düzenleme: 7 Ocak 2016
  2. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Olmaz niye olsun ki? Yeterli ve çeşitli beslenme seçenekleri sunarsan hiç bir sorun olmaz.
    Hareketli olmaktan kaynaklanan her hangi bir hastalık duydun mu? Yok.
    Ama hareketsizlikten kaynaklanan bir sürü sorun var. Mesela karaciğer yağlanması.
    Hareketten değil hareketsizlikten korkmak lazım.
    Ayrıca videodaki gibi hareketli olması mutlu ve sağlıklı olduğunu gösterir.

#2 Mert Kalemci, 7 Ocak 2016
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    HiçBir şey olmaz egzersiz iyidir maşallah

4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maaşallah bir sorun olmaz .ama bu kadar hareket edipte yemide az yiyorsa biraz cılız olabilir.benimki öyle yavru tombulluğu gitti tamamen kursağına elliyorum ya 3 ya 5 tane yem var. dikkat edin yemesine.

5. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Duzenli yemini suyunu, desteklemek icin de belli zamanlarda mamasini veriyorsaniz hicbir sorun olmaz.

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Nerede hareket orada bereket ;)

7. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    Pek yem yedigi soylememez dar dari veriyorum onu tamamen bitiriyor geceleri yatmadan sissiyor kursagi sabah kalkiyorum yine bisey yemiyor mamalarada pek alisamadi su haliyle bile zayif gibi gorunuyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

Tabi orsi oylede biraz etli butlu olsa ele kola gelse fena olmazmi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Geldiginde daha sismandi seviyordum p halini :D

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Irki iri ırk değil yavru iken ekmek anneden şu babadan e bir de hareketsizlik tombul oluyorlar ama kendileri yem yemeye başlayınca sırım gibi oluyorlar

9. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    Saglikli olsunda sorun degil fit vucut iyidir dardari ekmistom yazin onlari stokladim yediriyorum etkisi olur sanirsam agzi durmuyor her yeri gagaliyo kereta

Iri irklarin fazla hareketsiz kaldiklarini okumustum bir yerde dogrumu bilmiyorum pek oyuncu degillermis

#9 Emre Özcan, 7 Ocak 2016
  10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Onlarda hareketli ama bi çek yerli kadar değiller tabiki maşallah sağlıkla besleyin

11. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Aşağıda linkini verdiğim kaynakta yabani muhabbet kuşlarının ağırlığının 35 gr, evcil muhabbet kuşlarının ortalama 55 gr olduğu yazıyor. Başka kaynaklarla da karşılaştırdım aynı bilgileri veriyorlar. Aradaki 20 gramlık fark, yabani olanların yem için su için uzun mesafeler uçmak gerektiğinden kaynaklanıyor olsa gerek.
    Doğada özgürce yaşayanların daha ideal vücut formlarına sahip olduğunu kabul edersek, endişelenecek bir şey yok gibi görünüyor.

Muhabbet Kuşlarının İlginç Özellikleri

#11 Mert Kalemci, 7 Ocak 2016

Sayfayı Paylaş