Karadeniz Pet

Bulaşıcı hastalık acil yardım

• Konbuyu başlatan By_MaTRaX
  • Başlangıç tarihi
B

By_MaTRaX

Guest
15 yıldır kendim ev ortamında muhabbet beslıyorum mevcut cıftlerımı teker teker kaybetmeye basladım. ilk olen kusum belırtı vermeden bır aksam kafes dıbıne dustu ve orada öldü malesef eşini de az önce kaybettim. ve sadece aralarında 3 günlük bir fark var Aynı şekilde oldu ama bu biraz farklıydı kuş yavru gibi sesler cıkarmaya basladı yaklasık 1 saat kadar surdu sesi dışında baska hıcbır fizksel etki yoktu. ust tunekten bır asagı ındı ve oradan da asagı düşerek malsef can verdı gozlerımın onunde hıcbırseyı yoktu son ıkı saate kadar . Diğer yumurtalı çiftlerimde var onlara bulasmasından korkuyorum çözüm yolları düşünüyorum onları farklı odalarıma ayırdım şuan ve normal görünüyorlar ama bu da benı korkutuyor sonucta dıger kuslarımda cok normallerdı. Acıl cevaplarını onerılerınızı bu bulasıcı olan hastalıkların onune nasıl gecebıleceğim hakkında yardımlarınız bekliyorum.

Kaybettiğim çiftim 1hafta öncesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam neden öldüklerini bilmiyorum fakat ölen kuşların tüm eşyalarını çamaşır suyundan geçir yumurtalı çiftini o kuşların olduğu odadan yerden uzak tut gerekirse o çiftin kafesini de temizle, salgın çıkmasına engel ol bu ölen çiftlerin kaldığı odayı dahi çamaşır suyu ile temizle dezenfekte eder yani, ek olarak ölen çifti keşke veterine götürseydin ayrıntılı bilgi verirdi bulaşıcı bir şeyi varsa ona göre önlem alırdın

Geri