petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Buldugumuz Kuşu Çift Kuşun Yanına Koysak Sorun Olurmu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cem Temiz tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

arkadaşim balkonuna yarım saat önce bir muhabbet kuşu kondu bizde yakaladik erkek mavi renk te. çift kuşlari var hata yuvalık falanda takili. buldugumuz kuşu onlarin yanına koysak bişey olurmu ???

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Kavga olur

3. Nilgün BULUT

bence koymayın buldugunuz kusta hastalık varsa diğer kuslarada bulaşabilir.karantinada durması lazım 1 hafta yani ayrı bir kafesde.

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

cok buyuk kavgalar olurmu 2 erkek olmuş olcak ozmn 2 erkek bir dişi olmuş olcak.

5. Nilgün BULUT

hareketleri gözlemlenip o şekilde aynı yere salmalısınız.bunu aynı kafese koymasanız bile yapmanız lazım.ama aynı kafesdede 3.ve sonradan gelen bir kuş bence istenmeyecektir.eşlerini kıskanabilirler ve kusa zarar verebilirler

6. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

peki şimdilik uyusun diye nereye koyalim kafes yok yarın satar ozmn diger kuşlara zarar verecekse ama aynı 8 9 aylık gibi duryor o kuşda diger kuşlarda 9 8 aylık.

7. Nilgün BULUT

hay allah.anladım kafes olmadıgından koyacaksınız yaniiiii.
    umarım zarar vermezler birbirlerine.

8. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

kavga yapma ihtmalleri ne kadar dir sizce ? hemen kavga ederlermi anlaşma ihmalleride varmi peki.

9. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam bende geçen mavi kuş ve erkek yakaladım attım kafese baktım kavga yapıyorlar sonra aldım geri çıkardım gittim bi başka kafes aldım şimdi sefasını ayrı kafesde yaşıyor. Kuşu ilk yakaladımda başka kafes aldım geldim kuş çok açıkmıştı yem yedi suyunu falan içti biraz dinlendi sonra elime almaya başladım gayet güzel ve sağlıklı bi kuştu umarım seninki de öyledir.

10. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Sabaha kadar duracaksa atın ve lambayı söndürün karanlıkta pek kavga olmayabilir ama sabah erken güneş doğduğunda kavga çıkabilir.

11. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

kuş benim degil arkadaşimin. kuşu onlarin balkonuna kondu onun sitede hesabı olmadıgi için ben sordum soruyo bu saatde kafes alamayiz kuşcular kapali cunki peki kavgalri cok buyuk olurmu mesela ?

12. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam kafese başka erkek girdigi için illa kavga oluyor tünekde falan durdugu zaman vuruyor düşürüyor istersen kuşu eline al biraz yem yedir daha sonra kafese koy ışıkları kapat sabah gün doğmadan geri çıkartırsın.

13. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

okey tşkler arkadaşlar...

14. Emre ERTURK

Naptiniz aldinizmi yeni kafes.

15. Duranettin ERAYDIN

Kavga etmeyebilirler bir iki gün karantinaya almak gerek hastamı sağlıklımı diye.ayrıca bizim niye balkona m.kuşu konmuyor yavvv

Sayfayı Paylaş